Skocz do zawartości
mefistokamil

Ile robicie km na jednym baku (passat 1.9 Tdi bxe)???

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie ile robicie kilometrow na na jednym baku w waszych paskach z 1.9 tdi bxe ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jeżdżę do końca ale na trasie uk - polska średnio tankuję co 800km i do rezerwy jeszcze trochę ?. Rzeczywiste spalanie wtedy to 6.5l/100km.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie zrobiłem 1123 km i wyświetliła sie rezerwa :) auto bylo zatankowane pod sam korek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak mało robicie tymi wadliwymi silnikami? Nie dość że się sypią, są najdroższe na rynku części używanych i jeszcze takie paliwożerne. Ja tankowanie miałem w Makarskiej w Chorwacji po przejechaniu 1650 km. od domu z pełnym bagażnikiem,4 osobami,klima. Średnia 4,2 l/100 km. Komputer pokazywał już 0 km,ale jeszcze jechał. Powrót do domu 4,3 ,bo szybsza jazda. 1600 km .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1650 km ( zakladam ze w baku bylo pełno, rezerwa swiecie sie gdy zostaje około 7 litrów paliwa) wiec na 63 litrach zrobiles 1650 km spalanie wychodzi wtedy 3,8 pierwszy raz sie spotykam z czymś takim ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 l bez problemu wchodzi jak się troszkę pobawisz przy dystrybutorze. A auto nie jest doholowane na stację tylko o własnych siłach dojedzie. 3,8 to nie jest problem osiągnąć,ale to już eko jazda typu 80-100 to max. Nie po autostradzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w trybie zawalidroga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mieście tankuję B7 z podpisu co około 800-850 km - od zapalenia się rezerwy do zapalenia się rezerwy - wychodzi okolo 6,5l/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja średnia wyliczona po ponad 13 tysiącach kilometrów to dokładnie 6 l/100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 50 L. machnołem 920 km. Wlałem tuż po zapaleniu rezerwy i pomiar w tym samym czasie.

600 km trasy reszta to miasto (wawa) 120-140 miejscami 170. a i raz 200 było ale generalnie 120-140 km/h

Ajm 115

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na baku robię zawsze minimum 1150 ( to jest do rezerwy na rezerwie biały licznik wykazuje ok 130-150 km zawsze) :) 2.0 BMP 140 | 350kk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzednik B6 1.9 TDI BXE normą było 1100-1200 km na baku jeżdząc normalnie; sprzedałem go z przebiegiem 320tys km.

obecnie B7 2.0 TDI CR - do 1000 km na baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak czołgalem sie borä 1.9 131ps 100km/h na autostradzie to pokazywala 4.2.....poza tym daj se siana z takim jechaniem. 100km tak machnälem...a potem jak jej dalem w palnik to wciägla wszystko co bylo w baku....srednia wyszla 7.1....to na czym tu oszczedzac na 1...2...litrach paliwa? A potem temat...chlopaki turbo nie ciagnie...bo zawalone i nie mam komu zerwac pajeczyny w tłumiku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia z ponad 100 kkm to 6.5l/100km. Jazda w trybie mieszanym, przy trasach na autostradach tempomat na 160.

W mieście normalnie, klimatyzacji nie wyłączałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Kto mieszka blisko granicy niech kupi paliwo w Niemczech i przetestuje spalanie, to wynik okaże się nieco inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, motocyklista napisał:

Kto mieszka blisko granicy niech kupi paliwo w Niemczech i przetestuje spalanie, to wynik okaże się nieco inny...

Mieszkam blisko granicy, tankuję to magiczne paliwo i nie widzę ŻADNEJ RÓŻNICY. Więc proszę przestańcie pisać takie bzdury. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, bywam za zachodnią granicą i żadnych cudownych efektów nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Bzdury... 

przed wyjazdem do Niemiec zatankowałem do pełna po 4,99 zł./ litr (benzyna) i po dojechaniu do granicy (700 km.) uzupełniłem tylko 20 L ale już po 5,80 zł/L. Spalanie 6,8 L/100 km. W Niemczech do pełna po 1,30 Euro (to nawet nieco taniej!) i w drodze powrotnej mimo znacznie większego obciążenia samochodu i nieco większej prędkości, zużycie paliwa było zauważalnie mniejsze...  Często jeżdżę , w jedną stronę mam ponad tysiąc km. do przejechania i za każdym razem jest tak samo...  Wkurza mnie, że mamy gorsze i droższe paliwo. Bzdury... ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo najczęściej wiatr wieje z zachodu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.10.2016 o 22:35, mefistokamil napisał:

1650 km ( zakladam ze w baku bylo pełno, rezerwa swiecie sie gdy zostaje około 7 litrów paliwa) wiec na 63 litrach zrobiles 1650 km spalanie wychodzi wtedy 3,8 pierwszy raz sie spotykam z czymś takim ;)

Twoja jazda musi być niezwykle ekonomiczna :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności