Skocz do zawartości
Majki93

Projektory, problem z regulacją

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość nietypowy problem, którego rozwiązania, nie wiem gdzie szukać. Otóż po ręcznym opuszczeniu lampy od strony kierowcy i po ponownym podłączeniu sterowania regulacji, lampa idzie maksymalnie do góry. Nie reaguje w żaden sposób na regulację, od razu maksimum i tyle. Ta od strony pasażera działa prawidłowo. Miałem swego czasu ustawione lampy i ta od strony kierowcy była odłączona, ale zaczęło mnie to denerwować i szukam rozwiązania. Co może być powodem tego błędu? Czyżby to pokrętło w samochodzie? Kiedyś udało mi się przypadkiem dorwać drugi komplet projektorów i z nimi był ten sam problem, więc lampa nie jest uszkodzona. Najśmieszniejsze jest to, że jak miałem zwykłe lampy na H4 to regulacja działała prawidłowo przy jednej i drugiej lampie...

 

EDYCJA 20.07.17r

Znalazłem przyczynę problemu, powodem unoszenia się lampy było niewłaściwe ,,złączenie" płytki drukowanej ze ślimakami regulującymi lampę. Na płytce jest taki jakby węglowy potencjometr (kostka jak przy szczotkach), bolec wystający z niego nie był wciśnięty w ślimak i lampa dlatego myslala, że jest maksymalnie uniesiona. Po wciśnięciu, działa jak należy.

Edytowane przez Majki93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy silniczki dobrze dziąłaja na sucho czy działa regulacja i sprawdz czy główka od silniczka jest dobrze umiejscowiona w gnieździe lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wtyczkę od przełącznika regulacji i zobacz czy masz "blaszkę" łączącą dwa piny ze sobą (w środku przełącznika, tam gdzie wchodzi kostka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności