Skocz do zawartości
zgredo_3BG

Ciepla obudowa lewarka skrzyni biegow-Passat B5fl Autom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeglądałem wątki ale nie znalazłem nic sensownego

 

Otóż podczas dłuższej jazdy bez deptania odczulem przypadkiem opierając dłoń na tej polerowanej obudowie lewarka że jest wyczuwalnie ciepła niezależnie od pogody czy stylu jazdy. Czy jest to jakiś zly objaw lub powodu do nie pokoju? Na dłuższej trasie raczej to ciepło mnie wiecej takie same może bardziej sie nagrzewa jak ma spory kawalek drogi ze wzniesieniem i jest komplet osób, rakieta to nie jest więc troche musi sie na męczyć

 

Passatb5fl 1.9TDI AVB 101km zwykly automat

 

Z góry dziękuję za odzew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem wina leży po stronie układu wydechowego,może gdzieś kat przytkany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewykluczone, to też jakiś trop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.8i i też mam ciepłą obudowę. Sam zastanawiałem się czy to normalne czy niej. Druga osoba ma tak samo. Może ktoś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim b5 miałem tiptronica i tylko podlyzszej jeździe lewarek był ciepły. Z tym, że odrazu po kupnie samochodu wymieniłem olej w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem b5fl 1.8t i tiptronic i też było ciepło więc to raczej normalne jak i to że zimna trzyma dłużej biegi by rozgrzać olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też miałem b5fl 1.8t i tiptronic i też było ciepło więc to raczej normalne jak i to że zimna trzyma dłużej biegi by rozgrzać olej.

 

Oooo, dobrze że to napisałeś, bo się zastanawiałem. Miałem kiedyś automat, ale to była Carisma i nie pamiętam jak to z nią było. A w tym Pasku zauważyłem właśnie, że na zimnym jak normalnie np. delikatnie trzymam gaz to wrzuca dwójkę przy 2400-2600 obrotów, a na ciepłym jak trzymam mniej więcej tak samo nogę to już wrzuca dwójke przy 1800 obrotów ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności