Skocz do zawartości
Krzych_MetFuk

Piany aktywne, Wasze opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze, ponieważ nie znalazłem dyskusji na ten temat, może warto by się podzielić opiniami na temat pian aktywnych. Kilka opinii krąży po poszczególnych tematach w dziale Mój Passat, ale nie wszyscy czytają wszystkie posty.

 

Skłamałbym, gdybym sam nie szukał czegoś fajnego do mycia :) narazie obstaję przy AutoBrite MagiFoam lub ValetPRO Snow Foam Combo.

 

Czy w ogóle odrzucacie istnienie takich środków bo mogą być zbyt agresywne i niszczyć np powłokę na reflektorach?

 

 

 

ps. jak temat do dupy to do kosza go

Edytowane przez Krzych_MetFuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzwam Bilt Hambert i jestem zadowolony, lubie jak pojazdy sa czyste, wiec mam do mycia conajmniej raz w tygodniu dwa auta i motocykl.

 

Moje auto i moto z racji tego ze nie ma zadnych czarnych plastikow pokrywam aktywna piana, splukuje i po sprawie, zony passata zazwyczaj jednek myje recznie, bo co zaoszczedze na myciu to strace na ponownym pokrywaniu plastikow czernidlem (po aktywnej pianie robia sie zupelnie wyblakle)

 

0d474a97f36a22031c48fd767c910bf1.jpg93e2cc325db1f83cc9c5a284ef94df0d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokryj plastiki jakimś dobrym środkiem to nie bedzie problemu.

 

Co do pian... miałem litr na próbę valet pro ph neutral snow foam alez racji ceny przerzuciłem sie na SHINY GARAGE FRUIT SNOW .

W moim przypadku w grę wchodzą tylko piany z nieudanym ph. Nie zostawiają mi zacieków na polerowanych felgach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie markowe piany aktywne mają neutralne Ph więc nie ma co się obawiać, że w agresywny sposób działają na lakier samochodu. Jest to zdecydowanie lepszy i bezpieczniejszy sposób mycia samochodu niż myjnie bezdotykowe.

Ogólnie przydałby się dział na forum poświęcony detailingowi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przydałby się dział na forum poświęcony detailingowi ;-)

 

Tu masz rację :ok

Choć z drugiej strony jest sporo for o detailingu... można pomęczyć adminów i sieknąć ankietę, kto, jakim, z kim i kiedy myje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, jeśli używacie pian aktywnych z neutralnym ph to nic złego lakierowi i innym elementom się nie stanie. Co więcej, wosk położony na aucie nie spłynie po pierwszym, czy drugim myciu jak po myciu na bezdotyku (tam są środki agresywne). Co do plastików polecam użyć dobrego środka do zabezpieczenia i nic się nie dzieje. Ja myję pianą aktywną, następnie mycie ręczne szamponem z naturalnym ph, potem suszenie ręcznikiem z mikrofibry, żeby nie było plam (mam czarny lakier) a na końcu zawsze quick detailer i jest bajka.

Polecam poczytać fora detalingowe, tam dziewczyny chłopaki wszystko wykładają jak tutaj zresztą

P.S. też używam piany Shiny Garage fruit snow foam bo uważam, że cena do jakości jest adekwatna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zobacz, o Quick Detailerze nie pomyślałem :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do QD to polecam ten od ADBL, QD1. Mam i jestem bardzo zadowolony, jak ktoś chce to jakieś foty mogę podesłać po zastosowaniu.

Aktywna piana i QD to tylko kilka ogniw całego łańcucha. Jest jeszcze sporo etapów detailingowego mycia samochodu. Aktywna piana to w sumie pierwszy z nich, a QD ostatni. a między nimi jest jeszcze z minimum pięć etapów.

Ogólnie detailing to temat rzeka, sam studiuje fora od kilku miesięcy. Chemii mam już całkiem sporo i o swoje auta dbam sam. Jak ktoś by miał jakieś pytania to śmiało pisać na PW co wiem to wyjaśnię.

Edytowane przez Shark44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam QD1. Dzisiaj testowałem. Według mnie lepszy od Morning Dew. Łatwiej sie dociera, nie zostawia smug, fajny połysk i śliskość. Jeszcze ciekawe jak przyciąganie kurzu. Lakier srebrny LA7W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem opisanych pian ale z Koxim od 2 lat myjemy auta NERTĄ piana active diamond foam a wosk też z nerty novo foam wax i efekt jest super.

 

Dla mnie ważnie jest nie przypalenie lakieru nałożyłem ADF musiałem przerwać mycie i całe auto zaschło nałożyłem po 40 min znowu spłukałem i zero uszkodzeń lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do QD to polecam ten od ADBL, QD1. Mam i jestem bardzo zadowolony, jak ktoś chce to jakieś foty mogę podesłać po zastosowaniu.

.

 

Też polecam QD1. Dzisiaj testowałem. Według mnie lepszy od Morning Dew. Łatwiej sie dociera, nie zostawia smug, fajny połysk i śliskość. Jeszcze ciekawe jak przyciąganie kurzu. Lakier srebrny LA7W.

Popieram kolegów. Dla mnie również QD1 (ADBL) jest jak na razie najlepszy, do czarnego lakieru po umyciu auta świetnie przyciemnia i daje weet look. Stosowałem wcześniej też Morning Dew od Shiny Garage ale czasem zostawiał smugi i ciężko się go docierało QD 1 jest o wiele łatwiejszy w zastosowaniu i wg mnie daje dużo lepsze efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pierw po myciu dać Auick Wax od ADBL i po tem QD1. Jest moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj pierw po myciu dać Auick Wax od ADBL i po tem QD1. Jest moc.

MaciejK jeśli to do mnie to dzięki za radę muszę to wypróbować skoro efekt jest jeszcze lepszy niż po samym QD1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę tego detailera QD1 (ADBL) ? Chciałbym spróbować gdyż narazie używam Morning Dew.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.motogo.pl/

http://www.detailer.pl/sklep/

http://showcarshine.pl/

https://mrcleaner.pl/

 

To naprawdę sprawdzone sklepy, zaopatrują się tam detailierzy z całej polski. Ja osobiście ostatnio (nawet dziś byłem) robię zakupy w tym ostatnim, jest w Katowicach więc mogę podjechać osobiście i coś pogadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności