Skocz do zawartości
serwomechanizm

Passat B4 Fotoporada,Wymiana Kostki Stacyjki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przyszła pora na passaciora,celem wymiany kostki stacyjki.Poczytałem opisy,porady i powiem szczerze że miałem pewne obawy aby zabrać się do tego samemu.Demontaż i montaż nie jest trudny i skomplikowany,jest jeden warunek:trzeba mieć sprzęt bo bez niego najemy się nerwów i jeszcze coś uszkodzimy. Jestem jedynym autorem tej porady,dlatego bez mojej zgody nie ma prawa wyjść poza to forum ;-)

 

Pacjent: Oczywiście Passat B4 Kombi,Motor 1Z.

Numer OEM Kostki stacyjki : 357 905 865 Lub 6N0 905 865

Potrzebne Narzędzia: Klucz nasadowy 24,przedłużka,najlepiej grzechota,ściągacz do łożysk (foto),żabka zaciskowa (foto),Imbusy 5 oraz 6,torx 4 lub 5,śrubokręt gwiazdkowy.

 

Zaczynamy:ODPINAMY AKU !!Odkręcamy osłonę 2 śrubki na gwiazdkę przykręcane od spodu-ściągamy delikatnie osłonę przytrzymując dół,unosząc górę.Odpinamy wszystkie wtyczki (warto je sobie oznaczyć) W kierownicy od tyłu 2 śruby imbusowe odkręcamy imbusem 5,następnie poniżej przy kabelakach jest jeszcze jeden imbus,trzyma stacyjkę to imbus numer 6,wracamy do kierownicy.Mamy odkręcone 2 śruby,delikatnie wyszarpujemy środek (poduszkę) do siebie,kładziemy ją na górze kierownicy (uwaga na taśmę),bierzemy klucz 24,przedłużkę i grzechotkę,trzymamy koło kierownicy i odkręcamy.Następnie 3 śrubki gwiazdkowe,odkręcamy.Ściągamy koło kierownicy z poduchą i takim plastikiem za kierownicą.Teraz widzimy manetki wycieraczki oraz kierunków a także 3 śrubki na torx,odkręcamy je i ściągamy manetki.Widzimy wieloklin a na nim nasadkę-tuleje,robimy myk jak na foto i ściągamy (nie bać się że ciężko idzie) po zdjęciu tulei mamy już samą stacyjkę z wejściami na 3 śrubki i tutaj znów przychodzi z pomocą ściągacz,zaczepiamy i do siebie.Mamy już wszystko zdjęte,odwracamy stacyjkę do góry nogami,przy kostce jest śrubka,odkręcamy,wypinamy kostkę i po problemie.Montaż odwrotny pamiętajcie tylko iż przy montażu oraz demontażu kluczyk musi być w stacyjce przekręcony na zapłon żeby zwolnić blokadę.Nie układam zdjęć po kolei,myślę że każdy sobie poradzi w razie pytań pisać.

 

P_20160825_094526.jpg

P_20160825_094539.jpg

P_20160825_094933.jpg

P_20160825_095225.jpg

P_20160825_100030.jpg

P_20160825_101142.jpg

P_20160825_101412.jpg

P_20160825_101416.jpg

P_20160825_101503.jpg

P_20160825_101658.jpg

Edytowane przez serwomechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ściągacz. Jak ktoś nie ma ściągacza to można na dole na krzyżaku rozpiąć i wyjąc całość bez ściągania łożyska.

Tylko spiąć z powrotem krzyżak trochę trudno samemu ale jest to wykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności