Skocz do zawartości
Darko81

Wspomaganie raz działa raz nie działa !!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem ze wspomaganiem. Otóż raz działa raz nie. Problem pojawił się około 2 miesięcy wcześniej. Podczas skręcania na rondzie zapaliła się kontrolka kierownicy czerwona ( brak wspomagania ). Dojechałem do celu który miałem za około 200m. Zgasiłem auto i po chwili uruchomiłem. Działało bez zarzutu. I tak do teraz. W środę jak jechałem musiałem ostrzej przyhamować i zapaliła się czerwona kontrolka. Zatrzymałem się i po ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do normy. Niestety nie cieszyłem się za długo bo po kilku km znów brak wspomagania. Po kolejnym postoju i odpaleniu auta zapaliła się kontrolka pomarańczowa. Dojechałem do domu kilka km z tą kontrolką ale z działającym wspomaganiem. W sobotę czyli wczoraj pojechałem do mechanika. Po podłączeniu wskazało błąd 02369 - czujnik temperatury sterownika przekładni, świeciła się kontrolka pomarańczowa. Po wykasowaniu błąd powracał ale wspomaganie działało. Wczoraj czyli w sobotę jak było dość gorąco po odpaleniu auta słychać było dziwne dźwięki jakby piszczenie zawiasu w drzwiach które się bardzo powoli rusza. Paliła się kontrolka pomarańczowa.

Dziś wracając do domu przejechałem autem około 10km bez jakichkolwiek kłopotów i bez świecącej się kontrolki. Po tym odcinku na prostej drodze bez dziur i hamowania znów kontrolka czerwona i brak wspomagania. Zatrzymałem się i znów odpaliłem auto. Nie świeciła się kontrolka kierownicy. Przejechałem 100m i znów brak wspomagania i czerwona kontrolka. Dojechałem na miejsce kilka km bez wspomagania. Zgasiłem silnik i po chwili znów odpaliłem. Wspomaganie działało ale świeciła się pomarańczowa kontrolka.

 

Co się z tym dzieje ? Da się to naprawić czy trzeba wymieniać całą przekładnię ?

 

Dzięki za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie masz elektryczne. Jeżeli byłaby to tylko kwestia czujnika nie byłoby dźwięków pisku. Nie jestem pewien, ale w tej przekładni chyba nie ma żadnego czynnika chłodzącego ( jakiś smar lub olej), napęd jest elektryczny i jeżeli piszczy to pewnie skończyło się jakieś łożysko - czyli stawiam na wymianę, albo na regenerację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że jest elektryczne to ja wiem. I wiem że na 100% jest jakaś płytka elektroniki w samej przekładni lub silniku przekładni i to ponoć ona nawala. Musi być coś na rzeczy skoro jak wczoraj ( niedziela ) wracałem autem gdzie temp. sięgała 19st. przejechałem około 10km bez żadnego problemu ze wspomaganiem. A jak dzień wcześniej było gorąco to po krótkim odcinku już się wyłączyło. Czyli tak jak by coś tam się przegrzewało i dawało jakiś błędne sygnały.. Co do " piszczenia " bo tak to można nazwać lecz nie jest to typowy pisk zacierania łożyska, to działo się to tylko jak było gorąco i to nie trwało cały czas tylko co jakiś czas i nieregularnie a kierownica stała w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błąd 02369 - czujnik temperatury sterownika przekładni

 

no po mojemu sam sobie odpowiedziałeś na problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no po mojemu sam sobie odpowiedziałeś na problem

 

Problem znam ale pytanie jest takie:

 

Da się to naprawić czy trzeba wymieniać całą przekładnię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem znam ale pytanie jest takie:

 

Da się to naprawić czy trzeba wymieniać całą przekładnię ?

 

Dzwoń do gości od regeneracji, są chyba najlepiej zorientowani - mogą nie chcieć pomóc, ale warto spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności