Skocz do zawartości
Gość Jakee

JAK WYGŁUSZYĆ DRZWI POD GŁOŚNIKI passat B5 !!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GO ELECTRONICS

Kolega rozpoczynajacy temat wygłuszania wspomnial o "wosku" pokrywajacym wnetrze drzwi. Otóż po odtłuszczeniu drzwi i starciu tegoz "wosku" i załozeniu mat wygłuszajacych dobrze jest Odtworzyć ten "wosk" albowiem jest to zabezpieczenie antykorozyjne. Jest ono stosowane we wszystkich samochodach. W niektórych jest gruba warstwa w inych cienka (tak jak tu). Przy okazji wygluszania dobrze jest zwrócic uwage na luzy prętów/ciegien. Moga chałasowac przy wibracjach o okreslonych czestotliwościach. Czasem dobrze jest sie zastanowić nad uzyciem jako ygluszenia pianki poliuretanowej i pokryciem jej szczelnie folią(przykleic dokladnie). Dodatkowo pianka poliuretnowa stanowi dodatkowy czynnik pochlaniajacy energię zderzenia (odpukać w niemalowane).

To chyba tyle na ten temat :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celednik...prawdopodobnie zle ja nalozyles, ja uzywam tylko soudala, prawidlowo polozony daje swietny efekt i 100% nie splynie z drzwi, natomista uzywalem kiedys tych pseudo pofesjonalnych mat (sprzedaja je tez na allegro) i po goretszym lecie wszystko spadlo na dno drzwi nie mowiac o tym ze drzwi otwieraja sie jak w starym mercedesie...polecam jak najbardziej tasmy dekarskie soudal, nalezy tylko pamietac ze trzeba bardzo dokladnie odtluscic drzwi i nakladac na goraco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę kotleta. Ostatnio miałem okazję jeździć audi a6 2001 r. i stwierdziłem, iż w środku jest o wiele ciszej niż w pasiaku. Chciałbym wygłuszyć auto ale czy jest sens to robić? są znaczące efekty? Zastanawiam się nad wygłuszeniem podłogi, drzwi, grodzi i bagażnika takimi matami: http://moto.allegro.pl/item846076136_mata_filcowa_bardzo_skuteczne_wygluszenie_2m_x_1m.html. tylko nie wiem czy nie są aby za grube? A może takie cieńsze i tańsze http://moto.allegro.pl/item848555466_wygluszenie_wyciszenie_drzwi_kabiny_klapy_podbitki.html?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio miałem okazję jeździć audi a6 2001 r. i stwierdziłem, iż w środku jest o wiele ciszej niż w pasiaku

A z jakim silnikiem?

Ja sie przejechalem 2,5TDi i na moje ucho to caly czas slychac charakterystyczny stukot tego silnika, ktorego dzwiek wogole nie wzrasta wraz ze zwiekszajacymi sie obrotami ;). Ale i tak przeszkadzalo mi to bardziej niz w passku, dlatego kolejne auto na 99% bedzie na Pb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good Job man!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, tak od strony akustycznej, to nie ma potrzeby aż tak dokładnego oblepiania matami całych powierzchni blachy. Wystarczy okleić te większe płaskie powierzchnie, przy okazji zaoszczędzi się materiału i mniej dołoży się ciężaru. Drgania blachy wytłumią się, cel osiągnięty, mniej dłubania i jeszcze ze dwie maty zostaną - same plusy. Można zrobić test: postukać w parapet, następnie przykleić pasek maty bitumicznej powiedzmy żeby zakrywał 40% powierzchni blachy (na środku) i postukać ponownie. Na ile poprawi się wytłumienie po oklejeniu reszty powierzchni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się może ktoś ile mniej więcej potrzeba mat (m2) na wygłuszenie całego przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dodatkowe pytanie w sprawie wyciszania.

Otóż montowałem alarm i fachowiec demontował drzwi kierowcy, od tametj pory coś w nich trzeszczy. Dowiedziałem się przypadkiem, że podobno raz rozebrane boczki trzeba składać na specjalny srodek uszczelniajacy zatrzaski. W innym przpadku tak się dzieje.

Czy któs może słyszał o czymś takim? Albo wie jak zabezpieczyć zatrzaski żeby boczek nie wydawał hałasu?

Każda wskazówka będzie dla mnie cenna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzic stan tasiemki ktora idzie w okolo krawedzi boczka (czarna parciana tasma w miejscach gdzie przylega boczek) dodatkowo mozna zakupic na gieldzie/w internecie nowe zatrzaski bo stare lubia sie lamac badz slabo trzymaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tasemka odkleila, a zatrzaski ok 2-3zl w sklepie za sztuke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a po co to wygłuszać niewiele to daje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:offtopic on

 

:506:boze kochany

 

:offtopic off

Edytowane przez oskar1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy dobrze wygłuszyłem swoje drzwi bo zauważyłem znaczną poprawe jakości dźwięku przede wszystkim z głośników seryjnych nawet zaczął lecieć przyjemny pełny bass ;p przede wszystkim łagodniejszy ,ale na zewnątrz samochodu jest praktycznie tak samo głośno jak i w jego wnętrzu ;) nie wiem czy tak powinno być więc opisze co zrobiłem po kolei :

 

1:obiłem blache drzwi matą miękką apc dość dokładnie w każdy zakamarek starałem sie upchać tą mate

2:po przykręceniu aluminiowej blachy na której jest osadzony głośnik zabrałem sie do obklejenia jej taśmą dekarską (postanowiłem zainwestować w troszke lepszą mianowicie dodatkowo pokrytą aluminium) bardzo przyjemnie sie ją nakłada i jest bardzo plastyczna

 

oto foto

 

p1070402y.th.jpg

p1070402y.jpgp1070401g.th.jpg

p1070398v.th.jpg

 

 

 

p1070401g.jpg

p1070398v.jpg

Edytowane przez TuRbO4Fun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie jazdy jest teraz ciszej w srodku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest i to znaczniej ;p ale sądziłem że wygłuszanie ma na celu wygłuszenie pojazdu tak by wszystko co z głośników sie wydobywa było w pojeździ a nie po za nim ;p hehe bo na zewnątrz na prawde jest głośno każdy przechodzień słyszy dokładnie czego słucham ;) hehe zastanawiałem sie czy może ta mata dekarska nie jest za gruba i nie pochłania wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile cie ta przyjemnosc kosztowala i ile mat poszlo na kazde drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łacznie koło 300 zł robiłem sam ,więc można odliczyć koszt robocizny około 5 ciu mat na drzwi jeśli o to chodzi położyłem pojedynczą warstwę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma potrzeby aż tak dokładnego oblepiania matami całych powierzchni blachy. Wystarczy okleić te większe płaskie powierzchnie

 

I zgodzę się z kolegą w 100%, rozmawiałem z fachmanem od wygłuszania i mówi że wystarczy tylko pierwszą warstwę okleić (tą po zdjęciu plastików) a dla bardziej wymagających można zastosować wygłuszenie za głośnikiem bez zdejmowania blaszanej osłony... za głośnikową kierunkową matą wygłuszającą... patrzyłem na allegro i chodziło mu chyba o to

http://allegro.pl/dynamat-dynaxorb-wroclaw-wytlumienie-i1714768879.html

 

Oprócz dużej wagi drzwi i zmniejszeniu kosztów poniesionych przy takim wytłumianiu przekonało mnie też to że dużo roboty a efekt niezauważalny.

Więcej uwagi należy poświecić na wyeliminowaniu drżenia i brzęczenia plastików w aucie niż na babranie się w wygłuszanie drugiej warstwy. Dla osób nie planujących zakładanie większej ilości głośników w jedne drzwi wystarczy jedna warstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjj slabo w temacie jestes i nie kazdy fachmannem co sie za takiego uwaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności