Skocz do zawartości
Gość Jakee

JAK WYGŁUSZYĆ DRZWI POD GŁOŚNIKI passat B5 !!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jakee

Zabrałem się za wygłuszanie passka bez takiej pomocy i nie miałem problemów wiec Wy tym bardziej nie powinniście !!

Milej zabawy !!

 

 

Zdejmujemy wewnętrzną pokrywkę klamki (nie wiem jak to nazwać musicie być wyrozumiali) nie zwracajcie uwagi na pęknięcia na plastikowym drewnie :P Nie są skutkiem demontażu tapicerki!! Nie wiem co z nimi robił poprzedni właściciel chyba ze to wada fabryczna i popękało

 

panelqc9.th.jpg

 

Następnie musimy wyciągnąć panel główny mój mocno siedział wiec jak z kobieta delikatnie a zarazem mocno :P

 

panel2qk2.th.jpg

 

panel3ft3.th.jpg

 

Po zdjęciu panela będziecie widzieli 3 wkręty. Należny je wykręcić, dwie śrubki znajdują się tez na dole i przytrzymują tapicerkę no i wszystko, reszta jest na zatrzaskach.

Na tym zdjęciu widzicie gdzie znajdują się dziury od zatrzasków, wiec na jego podstawie wiadomo w jakich miejscach podważać tapicerkę (mocno siedzą wiec trzeba trochę siły).

To zdjęcie to efekt końcowy głuszenia, reszta za chwilkę (zdjęcie pożyczone od KADAFI'ego pozdro :) )

 

wyg322uszeniedrzwi5zl1.th.jpg

 

Po zdjęciu tapicerki będziecie widzieli blachę na której zamontowane są głośniki (oryginalnie są przynitowane) i dwie duże dziury przykryte dekielkami albo i nie jeżeli ktoś wcześniej przy nich grzebał i o nich zapomniał.

 

uchwytszybyoe8.th.jpg

 

Podłączacie panel ze sterowaniem szyb i opuszczacie ja tak aby było widać uchwyty w dziurach następnie popuszczacie śruby (szyba nie spadnie na dol wiec bez paniki).

 

Szyba opuszcza sie jakieś 2-3cm jak już to zrobicie łapiecie za szybę i wyciągacie ja do zewnątrz (naprawdę nie ma z tym problemu) analogicznie później przy wkładaniu, tylko radzę szybę przetrzeć czymś bo przy wkładaniu brudnej szyby(chodzi tu o dol szyby który jest w drzwiach wiadomo osadza się brud, woda, kurz, itp) utrudnia on wkładanie jej, bo uszczelki się zaginają do środka!!

 

Po wyjęciu szyby możecie zabrać się za zamek. Na początku zastanawiałem się czy czegoś nie zepsuje ale naprawdę VW zadbał o prostotę demontażu i montażu POZDRAWIAM INŻYNIERÓW Z VW :D

 

Wiec potrzebujecie gwiazdki TROXA (dzięki któremu wyciągniecie wkładkę zamka) i 12-o ramienny kluczyk nr 8 do dwóch śrub które trzymają cały mechanizm zamka !!

 

zamektroxlc1.th.jpg

 

Jak wykręcicie TROXA do końca (ma on zabezpieczenie które uniemożliwia wypadniecie śruby wiec spoko :) ) wkładka się wysunie i możecie ja wyjąc.

 

zamektrox2nv0.th.jpg

 

wkladkayi0.th.jpg

 

Odkręcacie śruby trzymające zamek te 12-o ramienne, a później śruby trzymające blachę do której przytwierdzony jest głośnik (wkrętarka z nasadka nr10 naprawdę ułatwia pracę).

Uwaga na mechanizm zamka!!! Musicie delikatnie całość (chodzi mi o ta blachę) przesunąć w prawo przy prawych drzwiach analogicznie przy lewych w lewo i później wyjmujecie całość i jest git :D

 

No i gotowe teraz czas na odtłuszczenie blachy w środku, jest co robić bo blacha jest zabrudzona rożnego rodzaju osadami i na dolnej części drzwi bynajmniej u mnie było coś w rodzaju WOSKU trzeba go zmyć. Ja robiłem to benzyna ekstrakcyjna. Można też użyć denaturatu ale śmierdzi ;/ trzeba to zaszczycić bo jak będziecie grzali maty to pod wpływem temperatury się rozpuści i mata się nie przyklei jak trzeba !!!!!!!!

 

No i jazda po dokładnym odtłuszczeniu nagrzewacie maty opalarka lub suszarkami (ja tak robiłem ) i przyklejacie. Później idzie jak z płatka :DD

 

drzwipraweyu2.th.jpg

 

drzwiprawe2xn9.th.jpg

 

Przy zakupie mat zwracajcie szczególną uwagę na giętkość. Są takie, które są mało plastyczne i się łamią (są bardzo delikatne gdy nie są nagrzane). Takie maty są złe bo przy niskich temperaturach pękają!!

Nie mamy tu Syberii bynajmniej w tym roku, ale chodzi tez o plastyczność mat. Mi się udało i kupiłem dobre, ale jeżeli nie jesteście pewni mat poradźcie się kogoś. Sprzedawcę w sklepie tez zapytajcie oczywiście !!

 

Oczywiście tą blachę na której jest głośnik tez należny wygłuszyć! Niektórzy zalecają również wygłuszanie matami tapicerki, ale to pozostawiam Wam - jeżeli będzie Wam trzeszczała to ja zdejmiecie !!

 

A i jeszcze jedno - na zdjęciu wygłuszonych drzwi od KADAFIEGO widzicie oryginalne głośniki. Ja pupilem na allegro DYSTANSE z MDF'u i do nich przykręciłem głośniki!

Do oryginalnych dystansów nie da się przykręcić głośników, wiec pozostaje Wam zrobić sobie dystanse z płyty MDF lub kupić gotowe na Allegro.

 

Jak będę miał fotki z moimi dystansami mdf to wstawię pozdr.

 

 

Gdyby ktoś miał pytania - pisać na PW pozdrawiam

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny manual :hurra::padam: jak sie zrobi cieplej to zabieram się za to :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edomek

Witam

Mat użyłeś takich z allegro czy profesjonalnych?

Próbowałeś używać Taśme Dekarska (ta ze srebrnym wierzchem), spisuje sie znakomicie, jest tansza, spelnia ta sama funkcje wygluszenia, a w lato przy nagrzanej blasze doskonale sie układa i klei nawet bez podgrzewania, a do tego przy mocnych upałach nie śmierdzi tak jak inne.

Czemu trzeba bylo wyciagac zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff dzisiaj sie uporalem tylko z lewymi drzwiami, ale okleilem tylko blache zewn. Najgorszsze to jest z tym zamkiem wyjac latwo ale pozniej ile czasu bylo zeby to wlozyc. Jak wypadnie wam takie kolko z blachy to juz robota dla cierpliwych tylko zostaje zeby to wlozyc jak nalezy. Ja bym w zyciu z tym sobie nie porodzil, ale dobrze ze ojciec byl ze mna:) Szczerze jak ktos nie ma drygu majsterkowicza lepiej niech sie sam za to nie zabiera:)

 

pozdrawiam,

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zabralem sie za wygluszanie passka bez takiej pomocy i nie mialem problemow wiec wy tym nbardziej nie powinniscie !! Milej zabawy !!

 

dobra robota kolego dzięki za pomoc , już niedługo zabiorę sie do roboty w swojej niunii :ok:

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zabralem sie za wygluszanie passka bez takiej pomocy i nie mialem problemow wiec wy tym nbardziej nie powinniscie !! Milej zabawy !!

 

dobra robota kolego dzięki za pomoc , już niedługo zabiorę sie do roboty w swojej niunii :ok:

Pozdrawiam :vw:

 

to fakt opis jak najbardziej jest ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakee

Ciesze sie ze pomoglem:) A co do zamka tzreba to tak rozkrecic zeby to koleczko nie spadlo i wtedy nie ebdzie problemu zadnego. To kwestia indywidualnej osoby i auta u mnie bylo ok ale u kogos moze byc gorzej wiadomo. No ale panowie nie ogladaliscie nigdy McGajwera hehe pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie ze pomoglem:) A co do zamka tzreba to tak rozkrecic zeby to koleczko nie spadlo i wtedy nie ebdzie problemu zadnego. To kwestia indywidualnej osoby i auta u mnie bylo ok ale u kogos moze byc gorzej wiadomo. No ale panowie nie ogladaliscie nigdy McGajwera hehe pozdrawiam

 

zgadza sie, przy drugich nie wypadlo i bylo latwiutko, nie wiem co zrobilem ze przy pierwszych wypadlo;) chociaz teraz jak wypadnie to juz zaden problem bo wiem jak wlozyc. W sumie drugie drzwi rozebranie trwalo ok 5min, zlozenie niewiele wiecej:) a przy pierwszych samo zlozenie i rozlozenie trwalo w sumie ponad 3h pewnie gdzies:)

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile średnio mat idzie na jedne drzwi? (kawałki po 500 mm x 250 mm) czy to prawda - żeby dobrze wygłuszyć jedne drzwi to trzeba ok 5 mat ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile średnio mat idzie na jedne drzwi? (kawałki po 500 mm x 250 mm) czy to prawda - żeby dobrze wygłuszyć jedne drzwi to trzeba ok 5 mat ???

 

nie wiem ile mat bo u siebie wygluszalem tasma dekarska soudal ale podejrzewam ze tak cos kolo tego bedzie 5-6 ale na sama blache zewn.

 

pozdrawiam,

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pazder

czy to ta taśma co z jednej strony jest folia aluminium, a z drugiej masa bitumiczna ??

jakiej szerokosci używałeś. i czy wyklejałeś tylko blache z zewnątrz ( chodzi o ta aluminiową ) czy i drzwi w wewnątrz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to ta taśma co z jednej strony jest folia aluminium, a z drugiej masa bitumiczna ??

jakiej szerokosci używałeś. i czy wyklejałeś tylko blache z zewnątrz ( chodzi o ta aluminiową ) czy i drzwi w wewnątrz???

 

tak to jest ta tasma, glownie wykleilem ta glowna blache drzwi od wewn a ta w srodku aluminiowa tak po lebkach bo juz mi sie niechcialo, ale niebawe to poprawie. Najgorsze jest to ze tapicerka na drzwiach trzeszczy jak cholera i nad tym w sumie bardziej bede musial sie skupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakee

Ja kupowalem maty 50cm X 50cm nie jestem w stanie ci powiedziec dokladnie ile mi wyszlo poprostu nie pamietam :P

 

A co do trzeszczacej tapicerki jak radzilem sie type ze sklepu car audio mowil ze tapicerke tez mozna wygluszyc matami i nawet zdjecie mi wyslal no ale kurcze kolejne maty to kolejne kilogramy na drzwiach :F ale jest jeszcze taki wynalazek jak GĄBKA AKUSTYCZNA i jest strasznie tania. Zapytam kumpla gdzie ja kupil i napisze. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ALLEGRO :cwaniak:

 

ciekawe jak to się sprawdza... ja na razie wymieniłem tylko głośniki... za wyciszanie się nie brałem, czekam na wenę :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Tej tasmy dekarskiej soudal jednak nie polecam, w te upaly co jest wszystko sie rozpuszcza, odkleja i szyby brudzi jak cholera:( A zczyscic plynem samym tego nie da rady, tylko jakas benzynka. Musze sie wziasc i zerwac cholerstwo, kupic jakies porzadne i mniejmy nadziej miec juz problem z glowy?

 

pozdrawiam,

Piotrel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie taśmę soudal i nic mi się nie odkleja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zolty21

Witam

Ostatnio rozbierałem drzwi w Pasku B5 i mam wielkie pytanie a raczej prośbę. Powiedzcie mi proszę jak wyjąć ten p.......rzony zamek. TZN tam jest jakaś linka zamocowana od klamki i nie mam pojęcia jak to zdjąć. Mam również 2 pytanie dotyczące tylnych drzwi. Jak wyjąć szybę gdyż w niedługim czasie mam zamiar obkleić autko. Nadmieniam że z tyłu szybki nie są elektryczne

Pozdrawiam :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phpph

Szybę w tylnich drzwiach wyjmuje się bardzo prosto ;)

Jak ją opuścisz to w pewnym momencie da się zobaczyć plastikowe tulejki mocujace do wieszaka mechanizmu szyby. Tulejka składa się z dwóch części, współosiowo zmontowanych ze sobą. Jak wyjmiesz wewnętrzną tulejkę z zewnętrznej to dopiero tę zewnętrzną da się wyjąć. Później pozostaje wyjęcie szyby, co jest dość upierdliwe. Z tego co pamiętam przy oklejaniu swojego musiałem grzebac przy osłonach metalowych przy drzwiach żeby szybe dało się wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lizarg

w tylnych drzwiach nie wiem jak odpiąć linke przy klamce i odkręcić zamek ???

z przodu dałem rade , a z tyłu nie widze śrub...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra :ok: wszystko ładnie, opis wypasik, ale jak się ma sprawa z drzwiami prawymi (przednimi) ? Czy pod klamką są ukryte jakieś śruby (jak pod sterowaniem szyb z lewej strony)? Jeśli tak to w skrócie jak się do nich dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności