Skocz do zawartości
DeviC3

Czerwona kontrolka z wykrzyknikiem po lekkim uderzeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po lekkim uderzeniu innego samochodu w tył pojawia mi się na wyświetlaczu czerwona kontrolka ostrzegawcza z wykrzyknikiem. W aucie cofnał się grill może o 1mm, nie było to mocne uderzenie i nawet na zderzaku nie ma po tym śladu.

Kontorlka włącza się jak mocniej ruszę z jedynki i świeci przez 2-3 sekundy po czym znika. Wcześniej włączała się tylko jak wjechałem w większe dziury.

Silnik jest sprawny, nie widzę żadnych zmian jeśli chodzi o działanie sprzed stłuczki. Da się jakoś ten komunikat wyłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bez podłączenia do kompa się nie obędzie.. Musisz sprawdzić błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co jeszcze? Kontrolkę od poziomu płynu hamulcowego ma kompem diagnozować? Dolej płynu to i problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikomu nie zaszkodziło podłączenie pod kompa, a jest wręcz obowiązkowe zrobić sobie skan po nawet lekkim trzepnięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrobię w poniedziałek i napiszę co i jak. Teraz jestem po dłuższej trasie i kontrolka daje o sobie znać tylko przy niskich prędkościach. Jak wrzucam z biegów 3 na 4 i wyżej to nic się nie dzieje. Mam nadzieje że wystarczy wykasowanie błędów.

Płyn hamulcowy mam, w poniedziałek jade i tak wymienić tarcze i klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasuj, kasuj. Żebyś się nie zdziwił...Ale co ja tam będę radził jak majstry radzą podpinać się od razu pod komputer i kasować błędy:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kasuj, kasuj. Żebyś się nie zdziwił...Ale co ja tam będę radził jak majstry radzą podpinać się od razu pod komputer i kasować błędy:-D

 

a co może być nie tak w/g Ciebie? jutro dopiero jadę do mechanika, ale póki co auto działa powiedzmy normalnie nie ma wycieków itd., jedyne co było to lekko odsunął się zderzak i to poprawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nikomu nie zaszkodziło podłączenie pod kompa, a jest wręcz obowiązkowe zrobić sobie skan po nawet lekkim trzepnięciu.

 

a co ma lekkie "trzepnięcie" do błędów zapamiętanych w ECU, :luka myślisz że został błąd zderzaka :devil

 

Dziś po lekkim uderzeniu innego samochodu w tył pojawia mi się na wyświetlaczu czerwona kontrolka ostrzegawcza z wykrzyknikiem. W aucie cofnał się grill może o 1mm, nie było to mocne uderzenie i nawet na zderzaku nie ma po tym śladu.

Kontorlka włącza się jak mocniej ruszę z jedynki i świeci przez 2-3 sekundy po czym znika. Wcześniej włączała się tylko jak wjechałem w większe dziury.

 

sam sobie dałeś odpowiedź wcześniej też się włączała więc pewnie zbieg okoliczności że po lekkim "puknięciu" świeci na stałe

 

dolej płynu hamulcowego i po problemie, a jeśli masz stary to wymień całość

 

a co może być nie tak w/g Ciebie? jutro dopiero jadę do mechanika, ale póki co auto działa powiedzmy normalnie nie ma wycieków itd., jedyne co było to lekko odsunął się zderzak i to poprawiłem.

 

:przestraszony::poddajesie

Przeraża mnie wiedza motoryzacyjna, jak również umiejętność czytania ze zrozumieniem i wyciągania wniosków co niektórych User-ów :devil:devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klocki zmienione, płynu dolałem i nie włącza się tak często. Jednak trzeba wymienić.

Dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złom :dodupy chyba że chcesz 4 ślady na śniegu zostawiać :devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda dopiero remont silnika zrobiłem 3k w plecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik wyciąg do innej fury (kup ten sam model i przełóż lub kup z zadzganym silnikiem :ok )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności