Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj wrzuciłem zdjęcia z montażu. Dodałem też w kilku miejscach komentarze pod zdjęciami z opisem. Mam nadzieję, że pomogą w operacji zamontowania kamery :) 

https://photos.app.goo.gl/gF3WjvT5wKCW8Arv6

No i moje pytanie kilka postów wcześniej dotyczące przedniej kamery w zderzaku? Czy się da podłączyć na podobnej zasadzie jak tę tylną? 

Edytowane przez Dean
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Dean napisał:

Musiałem sięgnąć po poczciwe VCDS :/

Skąd można wziąć ten program w rozsądnej cenie - tak jak OB 11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Dean napisał:

Miałem problem podczas korzystania z OBD11 już na samym początku.

W sterowniku 19 nie widziałem nigdzie opcji, by dodać urządzenia, w naszym przypadku kamerę (6C)

Musiałem sięgnąć po poczciwe VCDS :/

IMG_0094.thumb.JPG.805c442d4466392feb90d1f64b9dbc00.JPG

 

Listew niczym nie podważałem. Żeby nic nie połamać, trzeba szybkim i zdecydowanym ruchem je odpinać. 

no to mnie zmartwiłeś :/ bo nie mam VCDSa :/ tylko obd11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i szukałem i opcji listy w sterowniku 19 nie znalazłem, ale może Tobie się uda :) Było gorąco i może za szybko przeskoczyłem na VCDS nie chcąc szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko google mówi że się da:

Gateway 19 > Adaptions > Installation list > Specified installations > Camera System Rear View > coded > Save.
 

2 pytanka:
1) czy bez tych kluczy da radę unit radia wyjąć?

2) schowek koniecznie trzeba demontować?

Edytowane przez shibby
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dean napisał:

Ok, tylna kamera ogarnięta. Zadam jednak pytanie czysto ciekawskie. Czy można na podobnej zasadzie podłączyć przednią kamerę w zderzaku, czy ta współpracuje już tylko z systemem 360? Fajnie jakby pokazywała na ekranie obraz z przodu tak samo jak tylna.

Co o tym sądzicie? 

Obawiam się że nie, jest tylko jedno wejście wideo i to sterownik od area 360 łączy obrazy z poszczególnych kamer, ewentualnie przełącza go między nimi . Dwie kamery na sterowniku będą sypać błędy, zresztą do area jest całkiem inna tylna kamera. Kupno kompletu do 360 to fortuna, okablowanie auta masakra, a później trzeba to zakodować i tu się zaczynają schody, bo z kąd wziąć kodowanie ? Ja założyłem zwykle białe ambiente ( wszystko oryginał )  i od tygodnia żebrzę o kodowanie i nikt się nie chce podzielić wiedzą, choć kilka osób na tym forum chwaliło się że to opanowało. Jedynie kolega Eldar ( Krystian pozdrawiam) próbuje pomóc mimo że nie ma w tym żadnego interesu. ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucze sobie wytnij paski z karty kredytowej, szerokość 10mm, zetnij pod kątem na górze i wyjdzie bez problemu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przednią kamerę zostawiam w spokoju :) Chyba, że coś w przyszłości wyjdzie, że można.

2 godziny temu, shibby napisał:

1) czy bez tych kluczy da radę unit radia wyjąć?

2) schowek koniecznie trzeba demontować?

Bez kluczy radia nie wyciągniesz, to swego rodzaju zabezpieczenie przez kradzieżą. 

Schowek demontowałem, żeby na spokojnie kable przeciągnąć i podłączyć. Te od radia są mega krótkie, więc podpinanie tego w takich warunkach się nie opłaca. Można coś uwalić.

Demontaż akurat to najmniejszy pikuś w tym całym przedsięwzięciu ;) 

2 godziny temu, shibby napisał:

tak na szybko google mówi że się da:

Gateway 19 > Adaptions > Installation list > Specified installations > Camera System Rear View > coded > Save.

Mając VCDS pod ręką już nie chciało mi się szukać w tych opcjach, ale dobrze że można :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuję wyciąć z karty tak jak enriquez podpowiedział. Zobaczymy czy się uda. Jak nie to mam jeszcze ok 40dni zanim mi kable przyjdą by skompletować brakujące rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, yoyi napisał:

Skoro brak chętnych do pomocy to może mi podpowiecie czy OB11 PRO wystarczy, żeby zmienić kodowanie i odpalić kamerę - jeżeli jest to lamerskie pytanie to z góry przepraszam.

Czym podważacie listwy, żeby nie uszkodzić spinek?

 

Yoyi to nie jest tak, że nikt nie chce pomóc ...

Przyjedziesz na Śląsk ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Ysebulba napisał:

Yoyi to nie jest tak, że nikt nie chce pomóc ...

Przyjedziesz na Śląsk ???

Kurczę kusisz. Dziękuję Ci bardzo za propozycję. Trochę daleko. Myślałem, że ktoś z okolic Wawy pomoże. A gdzie dokładnie ten Śląsk? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na południu Polski ? 

Żartuję , Tarnowskie Góry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dean a byłbyś w stanie sprawdzić jak teraz wygląda kodowanie w OBD11? Mniemam że w 5F  kodowanie bajt 19 bit 4 wystarczy po prostu zaznaczyć ale w "sterownik 10 czujniki cofania bajt 2 bit 4 zmieniamy na rear viev camera RVC installed" boję się, że w OBD11 nie będzie to tak ładnie opisane i nie będzie listy wyboru jak w VCDS a są to tak naprawdę 2 bit (bit 4-5) więc nie wiem który z nich trzeba będzie zaznaczyć, a może oba...

Na jednym ze zdjęć pokazujesz, że kabel jest mega długi. Skracałeś go czy zwinąłeś nadmiar i upchałeś w schowku?

@yoyi OBD11 powinno się dać wszystko zakodować. Tyle w teorii. Na 100% powiem Ci za jakieś 1,5 mc jak dojdzie mi kabel i sam będę montował kamerę u siebie. Z Wa-wy jest Dean, więc może on w razie czego poratuje cię kodowaniem.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które klucze do radia lepiej kupić?

https://allegro.pl/wyjmaki-klucze-do-radia-ford-mercedes-vw-audi-seat-i7238848373.html

czy

https://allegro.pl/klucze-do-radia-navi-audi-vw-mercedes-ford-seat-i4865923950.html

 

mają trochę inne wcięcie a w żadnej z akcji nie podają, że pasują do B8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem jakby z tych drugich, ale one chyba są podobne bo mają to samo wcięcie. Myśle więc że bez róźnicy, które kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx, kupiłem te drugie - takie też widziałem na twoim zdjęciu.

@Dean pamiętasz by mi sprawdzić to kodowanie w obd11? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, shibby napisał:

@Dean pamiętasz by mi sprawdzić to kodowanie w obd11?

Wyleciało mi głowy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dean napisał:

Wyleciało mi głowy :(

wybaczam ;) ale zostawiam przypominajkę ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności