Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Kodowanie z produkcji. Nie wiem, jak odczytać listę adaptacji z VCDS ?

21835E0A-CA0F-4573-8AED-4EC4FEBEECE4.jpeg

052EFCF0-532B-4095-B79F-162FA2272E55.jpeg

7C5F93DA-50D3-4570-B412-8BB3CD779E1B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2018 o 23:46, Ysebulba napisał:

 

Teraz kodowanie :

Najpierw w gatewayu sterownik 19 wchodzimy w połączenia znajdujemy tam kamerę wteczną 6C i zaznaczamy ja ( dodajemy do listy aktywnych połączeń )

potem Discowery sterownik 5F  kodowanie bajt 19 bit 4 kamera cofania typu low zaznaczamy.

nastepnie sterownik 10 czujniki cofania bajt 2 bit 4 zmieniamy na rear viev camera RVC installed.

Można jeszcze sprawdzić kodowanie samej kamery 6C poniżej wklejam swoje 

Mnie już też wszystko śmiga od A do Z  łącznie ze zmianą widoczków z kamery .

Problem rozwiązał się po odchaczeniu w 5F bajtu 19 bit 4 kamera typu low ma być jednak wyłączona !!! A nie jak pisałem wcześniej włączona .

Nie już również problemu z przednimi czujnikami i nie włączającą się kamerą, a kamera działa jeszcze przy jeździe do przodu do prędkości ok 20 km/h.

Problem udało się usunąć dzięki naszemu niezawodnego koledze Eldarowi - wielkie dzięki ??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.01.2019 o 20:41, SeBa_ napisał:

Hej,

czy istnieje jakaś zmienna w kodowaniu gdzie dałoby się ustawić aby obraz z kamery był nadal widoczny podczas poruszania się do przodu? (choć przez chwilę lub do określonej prędkości)
Często podczas próby wjechania  tyłem w trudno dostępne miejsce trzeba kilka razy cofnąć, ruszyć do przodu, cofnąć... 
Za każdym razem kamera wyłącza się. Da się tak zrobić aby wydok z kamery przy ruchu do przoduł był również dostępny?
Tak samo jak cofając obserwuję przestrzeń czy się już skończyła tak samo ruszając do przodu chciałbym widzieć czy czy już udało mi się tą przestrzeń uzyskać. :)

Podjedź - przekonujemy ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ysebulba napisał:

Mnie już też wszystko śmiga od A do Z  łącznie ze zmianą widoczków z kamery .

Problem rozwiązał się po odchaczeniu w 5F bajtu 19 bit 4 kamera typu low ma być jednak wyłączona !!! A nie jak pisałem wcześniej włączona .

Nie już również problemu z przednimi czujnikami i nie włączającą się kamerą, a kamera działa jeszcze przy jeździe do przodu do prędkości ok 20 km/h.

Problem udało się usunąć dzięki naszemu niezawodnego koledze Eldarowi - wielkie dzięki ??

 

hej z tego co prześledziłem masz KOMBI - prośba napisz jaki masz oznaczenie kamery (3G0827469L, 3G0827469H, 3G0827469E) - przy da się to wszystkim którzy będą chcieli sobie dołożyć - bo sprawdzone i działa. Czy całość kodowania można ogarnąć ODB11 czy musi to być jednak tylko VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma kombi. Pasują

3G0827469H

3G0827469E

3G0827469L

 

Osobiście posiadam L. Całe kodowanie ogarniesz obdeleven - ja tak robilem, vcds nie jest wymagany 

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam L - kę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ysebulba napisał:

Ja też mam L - kę

 

3 godziny temu, shibby napisał:

Ja ma kombi. Pasują

3G0827469H

3G0827469E

3G0827469L

 

Osobiście posiadam L. Całe kodowanie ogarniesz obdeleven - ja tak robilem, vcds nie jest wymagany 

dzięki Panowie - będę szukał L :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Ysebulba napisał:

w 5F bajtu 19 bit 4 kamera typu low ma być jednak wyłączona !!! A nie jak pisałem wcześniej włączona .

odznaczyłem u siebie - kamera nadal działa poprawnie :) Co prawda u mnie to ustawienie nie powodowało problemy jak u Ciebie ale faktycznie wygląda na to, że nie trzeba tego ustawiać by kamera działała poprawnie.

 

@StefanT1982 - dzwoń i dopytuj czy oby na pewno mają L/H/E. Miałem taką sytuację, w której kupiłem L ale po fakcie coś mnie tknęło by zadzwonić do sprzedawcy. Ten już miał mi wysylać AQ, bo wg niego to to samo. Wyprowadziłem Pana z błędu i zrobił zwrot. Całe szczęście.

Postaram się zebrać cały opis kodowania kamery za pomocą OBDeleven by było w jednym poście a nie rozsypane po 11 stronach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AQ też będzie działać. Obojętne jaka z logiem VW będzie działać. Kwestia dobrze ją potem zakodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Eldar z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy - nie będzie .

Ty oczywiście sobie z tym poradzisz, ale trzeba wgrać inny soft, bo objawy są takie jak napisałem na początku tego wątku, a cytuje poniżej .

Dnia 14.07.2018 o 16:35, Ysebulba napisał:

 

 

Poległem ?

Zrobilem wszystko tak jak opisał Wagen, pojawiła mi się kamera w Vcdsie 

Teoretycznie mogę się z nią komunikować ale nie daje obrazu i nie reaguje na polecenia . Nie przyjmuje też zmian kodowania, ani   adaptacji . Z kolei moduł 5F zgłasza mi brak sygnału z kamery. Nie wyświetlają mi się też wogóle te linie pomocnicze .

pomocy !!!

E03F97C9-7310-48A5-89E2-4C0B3A6D8328.jpeg

4BB63FED-50C1-4748-92EE-D530DD2B35FB.jpeg

FC18686D-A510-458B-8FDE-3B3BB4CDC7BA.jpeg

8BFF6414-6D8D-4F4A-8024-5F5C48A794C9.jpeg

5D8657B9-F470-47DD-B8A0-BF83AA0F14A4.jpeg

3A4DBC85-7E33-4CED-B531-15B7BCF667E5.jpeg

BBB753B7-25D7-4628-AB72-398DFC2B6E00.jpeg

D7A2014B-2E9D-4690-AEE0-E9D8D359ACCF.jpeg

2472A8F7-C2E0-4DB6-A995-22CD6A5CA34C.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, shibby napisał:

 

@StefanT1982 - dzwoń i dopytuj czy oby na pewno mają L/H/E. Miałem taką sytuację, w której kupiłem L ale po fakcie coś mnie tknęło by zadzwonić do sprzedawcy. Ten już miał mi wysylać AQ, bo wg niego to to samo. Wyprowadziłem Pana z błędu i zrobił zwrot. Całe szczęście.

Postaram się zebrać cały opis kodowania kamery za pomocą OBDeleven by było w jednym poście a nie rozsypane po 11 stronach :)

No i jeszcze mało tego można nabyć wersję z tym samym oznaczeniem 3G0827469L ale od golfa - jest inny emblemat - ma przetłoczenie - ktoś tutaj w poprzednich postach o tym pisał. Zamawiam kabel z ALI i będę działał- akurat jak przyjdzie to się zacznie ciepło robić i będzie można pogrzebać trochę na zewnątrz ;) Odezwę się wtedy odnośnie ODB11 :)  

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, StefanT1982 napisał:

3G0827469L ale od golfa - jest inny emblemat - ma przetłoczenie - ktoś tutaj w poprzednich postach o tym pisał

ja :) Ale myślę, że to była kombinowana kamera (z dwóch zrobiona jedna). Raczej nie powinno być tak że ETKA ma ten sam numer dla dwóch modeli aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, shibby napisał:

ja :) Ale myślę, że to była kombinowana kamera (z dwóch zrobiona jedna). Raczej nie powinno być tak że ETKA ma ten sam numer dla dwóch modeli aut.

a no właśnie  - to raczej jakiś składak musiał być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Widzę że sporo z Was samodzielnie montowało kamery - więc pewnie znacie dobrze jej budowę. napiszcie więc jaki mechanizm odpowiada za chowanie się kamery? Czy jest to jakaś linka, sprężyna, itp. U mnie niestety co jakiś czas kamera nie chowa się w ogóle - emblemat się nie zamyka (mam fabryczną kamerę). Nawet po zgaszeniu auta, kamera nadal pozostaje wysunięta. Dodam tylko że w takim przypadku nie mam za bardzo możliwości otwarcia klapy bagażnika.

Gdzie szukać przyczyny: w elementach mechanicznych czy połączeniach elektrycznych a może konieczna jest kalibracja? Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerę każdy z nas kupował całą, zintegrowaną z emblematem. Sam mechanizm można bez problemu odkręcić od emblematu ale wątpię by ktokolwiek z nas rozkręcał sam mechanizm - prawdę mówiąc nawet nie pamiętam czy jest on rozbieralny.

Z zewnątrz nie widać żadnych linek ani sprężynek. Poszukiwania problemu chyba najlepiej zacząć od przeskanowania błędów obd11 lub vcds`em. Czasami źródło problemu nie koniecznie może być tam gdzie mogłoby się wydawać. Przykładowo w moim poprzednim Golfie 6 nagle przestały działać czujniki parkowania (i autoparkowanie). Po wbiciu wstecznego, przycisk od czujników mrugał a z czujników dochodził pisk, trwający ok 2-3 sek, na wyświetlaczu zaś komunikat o awarii czujników. VCDS jako winowajcę wskazał przedni brzęczek. Kupiłem nowy (26pln na allegro), wymieniłem (łatwo nie było) i problem zniknął.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie kamery i emblematu jest na sprężynach. Jak się nie zamyka to prawdopodobnie zabrudziła się ośka z emblematem.  Wystarczy wykręcić logo, wybić ośkę z emblematem, lekko przeszlifować i posmarować.

Druga opcja uszkodzenie czegoś co powoduje podawanie napięcia na emblemat. W tym przypadku powinna być trudność w zamknięciu ręcznie emblematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,od niedawna jestem szczęsliwym posiadaczem b8mki i marzy mi się jej częściowe doposażenie,mianowicie chodzi mi o zamontowanie tylniej kamery cofania w moim pasku .Szukam osoby z okolic Warszawy ,która w rozsądnych pieniążkach zamontuje mi ten bajer pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, gonzo1973 napisał:

Witam wszystkich ,od niedawna jestem szczęsliwym posiadaczem b8mki i marzy mi się jej częściowe doposażenie,mianowicie chodzi mi o zamontowanie tylniej kamery cofania w moim pasku .Szukam osoby z okolic Warszawy ,która w rozsądnych pieniążkach zamontuje mi ten bajer pozdrawiam

Też szukam i niestety brak chętnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Mam problem z kamerą cofania w Golfie wiem że to nie Passat ale może będziecie mi w stanie pomóc. Kamerę mam założoną w wersji high ale niestety za nic nie mogę aktywować dodatkowych funkcji kamery. Ogólnie wszystko działa dobrze linie skręcają kamera wyświetla obraz wraz z wizualizacją czujników. Problem pojawia się gdy zmienię opcję rear camera low bajt 19 bit 4 na nieaktywną. W tedy nie pojawiają się dodatkowe opcje ale do tego znika też wizualizacja czujników parkowania.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

20190311_154050_resized.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe opcje musisz aktywować w adaptacjach 5F, a potem musisz zresetować nawigację przez przytrzymanie pokrętła włączania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności