Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

+12V zasilanie kamery. Kolega Shibby udostępnił zdjęcie na stronie 6, post #110

cam.JPG

Edytowane przez raduss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję 

Widziałem to ,lecz  nie byłem pewien czy to jest oryginalny  kabel czy dokladany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że u mnie ta wtyczka jest wsadzona na wcisk, tak by był styk. Tam nie ma żadnego zatrzasku czy coś. trzymało się sztywno więc nie kombinowałem bardziej. Nie wiem czy tak ma być zgodnie ze sztuką, więc jak ktoś ma lepsze (poprawne) kontowanie tego kabla to niech udostępni, to i ja skorzystam i u siebie poprawię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe miejsce to bezpiecznik SC18 w skrzynce po lewej stronie pod kierownicą 

 

ACB70C68-D965-4EE2-B4C8-8CA783267368.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2020 o 10:05, wiesiok81 napisał:

Przeczytałem 3x

Pobrałem fotki z manuala od Dean a i przykro mi ale nie wiem gdzie to wpiąć, wiec bardzo Cię  prosze bądź  mi łaskaw i podpowiedz 

W moim albumie też są zdjęcia dotyczącego tego kabelka :)
image.thumb.png.9804f600ef4d37a5551946b7eff469eb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tak podłączone , bo nie chciało mi się rozbebeszać całej deski no kabelek z aliexpress trochę krótki. Ale jak kolega chciał "zgodnie ze sztuką"..... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, shaqal napisał:

Jeśli ktoś chciałby zamontować kamerę, ale nie czuje się na siłach, albo zamontowałem i brakuje mu parametryzacji kodowania lub kalibracji to można podjechać do mnie w Gdańsku. Już nie jeden VW i wiele Audi otrzymało kamerę i inne dodatki: www.facebook.com/diagnostykagdansk oraz www.desauto.pl

Powołując się na forum, można liczyć na lepszą cenę :)

 

Brawo Ty! Jakbym miał bliżej to już bym był u Ciebie. 

A czy jest ktoś z WAWY kto świadczy taką samą usługę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kupiłem kamerkę, ale bez tej rurki odprowadzającej wodę.

Czy możecie mi napisać jaka rurkę/wężyk najlepiej dokupić i jakiej ma być długości?

Czy wężyk akwarystyczny igielitowy 6-4 mm będzie ok

wezyk_igielitowy_do_co2_i_napowietrzania_6_4mm_1_metr_-i-30820-1.jpg

Edytowane przez yoyi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurkę już będziesz miał przy emblemacie, który zastąpisz kamerką.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2020 o 12:38, yoyi napisał:

Kupiłem kamerkę,

Możesz zdradzić gdzie ? bo na Alle nie ma ani jednej z literką F do sedana.

Co jeszcze będzie pasować do mojego rocznika (08.2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, fb3 napisał:

Możesz zdradzić gdzie ? bo na Alle nie ma ani jednej z literką F do sedana.

Co jeszcze będzie pasować do mojego rocznika (08.2016)

Ja kupiłem na all.. taką jak mi wybrał człowiek, który będzie to zakładał i powiedział, że będzie ok. Według niego pasuje od arteona - wystarczy podobno soft zmienić i działa. Zobaczymy - w środę montaż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yoyi to co innego. My tu specjalnie szukamy konkretnych modeli kamerek by można było samodzielnie, w zaciszu przydomowego garażu sobie kamerkę zamontować. @Ysebulba miał tą od Arteona i bez zmiany softu nie ruszy. Więc co innego samemu montować kamerę a co innego zlecić do firmie, która ogarnie wszystko za ciebie.

Co do rurki to tak jak już kolega wyżej napisał, będziesz miał tą od emblematu. Ważniejsze byś miał tylko nasadkę na rurkę (w sedanie jest chyba kątowa). U mnie jej nie było i musiałem kombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ruskiej etce są przecież napisane jakie kamery do jakiego modelu

Ysebulba, wprowadził trochę zamęt, bo kamere którą on miał była zapewne uszkodzona  a nie że z arteona to już działać nie będzie... W etce jest napisane ze w 2015 roku wystepuje jeszcze oprócz wspomnianych L H E mówimy o kombi to jeszcze AQ  BJ i jeszcze jakaś jedna, a Arteona wtedy nie było 

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, wiesiok81 napisał:

W etce jest napisane ze w 2016 roku wystepuje jeszcze oprócz wspomnianych L H E mówimy o kombi to jeszcze AQ  BJ

No fajnie do kombi już wiemy co podejdzie, ale co można dać do sedana 08.2016 ?

widziałem na eBay z takim oznaczeniem: 3G0 827 469 bez żadnej literki na końcu i miała w kostce 5 przewodów,

dopytałem sprzedawcy i data produkcji to 2014 więc obawiam się że do starszych z MIB podejdzie ale ja mam już MIB2 więc odpada nie tylko bez literki ale również literka D,

więc suma sumarum to mojego rocznika nic innego niż F nie pasuje. Czy się mylę ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie

Wystarczy popatrzeć do etki

 

Screenshot_20200205-125417_Opera.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rurka jest do kupienia w ASO za jakieś grosze - kupowałem do swojej kamery, bo mi ta oryginalna nie pasowała a w rocznikach 2019 nie można wyjąć tego króćca, Rurka z ASO jest odpowiednio dłuższa i się ją docina tyle ile trzeba. Nie pamiętam ceny, ale coś w okolicach 15 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wiesiok81 napisał:

W ruskiej etce są przecież napisane jakie kamery do jakiego modelu

Ysebulba, wprowadził trochę zamęt, bo kamere którą on miał była zapewne uszkodzona  a nie że z arteona to już działać nie będzie... W etce jest napisane ze w 2015 roku wystepuje jeszcze oprócz wspomnianych L H E mówimy o kombi to jeszcze AQ  BJ i jeszcze jakaś jedna, a Arteona wtedy nie było 

 

Kolego @wiesiok81 jak twierdzisz że wprowadziłem zamęt to uruchom kamerę z arteona bez wgrywania parametryzacja z Passata .

Po drugie zobacz przy kamerach, które wkleiłeś z ETKI kiedy one wyszły na rynek i zobaczysz, że to kamery z lat 17- 19 czyli w czasie kiedy my walczyliśmy z tematem nie dostępne . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ysebulba napisał:

uruchom kamerę z arteona bez wgrywania parametryzacja z Passata

No właśnie to jest istotne przy kamerce z liniami dynamicznymi ale temat jest ogólny i wypadałoby w tym miejscu wyjaśnić laikom że w naszych B8 można podpiąć dowolną kamerkę analogową, nawet taką za 50pln przeznaczoną to montażu w miejscu podświetlenia tablicy rejestracyjnej. I będzie działać! ważne tylko aby sygnał z kamery był w standardzie PAL. Nie będzie jej co prawda widać w Gateway bo i jak skoro nie ma w nich CAN, nie będzie też mowy o dynamicznych liniach, ale ważne że będzie działać i czasami jest to dobry sposób na sprawdzenie co się zepsuło jeśli awarii uległa oryginalna kamerka.

 

Pytałem o konkretne oznaczenia bo jednak bardzo zależy mi na tych dynamicznych liniach, w sumie to widzę że nikt nie testował jeszcze tych nowszych modeli kamer do B8 z lat 2017-2019 a takich jest najwięcej na aukcjach.

Może się skuszę na coś z tej listy od kolegi @wiesiok81

przy okazji bardzo mu dziękuję za tą wrzutę, oglądałem tą stronę na swoim PC z win7 ale nie wyświetlało tylu informacji, czyżby ta ruska etka była zoptymalizowana pod Android ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że umiem  czytać daty i widze różne nr  z lat 2016 i 17 i 18 i wg Etki Aq wychodziła od listopada2016r do 2018r czyli na dwa lata wczesniej niż montowałeś

tak się czepiłeś tego AQ  gdzie jak sie okazuje ona jest montowana, gdzie Arteona nie było jeszcze na rynku, To ze w opisach ludzie piszą że pasuje ona do Arteona nie oznacza ze nie pasuje ona do Paszczura.

Poza tym jak Ci już kolega Eldar napisał duzo duże wcześniej w czasiach kiedy walczyłes z tematem, czyli w 2018r   założyć można kazdą kamere. 

Poniewaz na rynku jest straszna posucha na wszystkie nr z etki ja skusiłem się własnie na AQ i zagadała bez jakiejs tam Parametryzacji(nawet nie wiem o co Ci chodzi z tym), Obraz i linie normalnie pokazywała

 

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z którego roku masz auto ?

@Eldar zamontuje każdą kamerę bo ma dostęp do serwerów VW i wgra do niej co co fabryka pozwala. Nie jest takim obszczymurkiem  jak my . Chyba że Ty jesteś wirtuozem ... to przepraszam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności