Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

O ile pamiętam, to czarny i czerwony - zasilanie, niebiseki i pomarańczowy - CAN, brązowy - sygnał do uchylania znaczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znajde tu jakiegoś kolegę fachowca ktory by pomógł w przerobieniu kamery cofania pod nawigacje DM. Posiadam autko VW CC 2014 z zamontowanym RNS315 po założeniu DM wszystko działa trzeba by tylko pobawić się z kamera cofania, a ze na tym sie nie znam to wolałbym zeby ktos pomógł za oplata ma sie rozumieć ?

I dobrze zeby ktos byl z Podkarpacia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć:)

Przymierzam się i ja do montażu kamery cofania w swoim Passacie kombi:) Kabel zamówiłem na alli z linku z poprzednich postów.

W związku z tym mam pytanie...

Ostatnio byłem zmuszony wymienić prawą osłonę kabli (między bagażnikiem a karoserii). Ciężko było ponownie przeciągnąć kable ale się udało:).

(Nikt o tym nie piszę) czy kable od kamery przejdą bez problemu bez zdejmowania osłony? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szybkie pytanie czy ta kamera 3G0827469G do sedana się nada??? Ma inne oznaczenie modułu ze zdjęcia w pierwszych postach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest kamera do " area 360"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam takie pytanie czy da się do fabrycznej kamery cofania dołożyć orginalna kamerę 360 do przodu bez wymiany sterownika orginalnego,po prostu czy jest taka opcja aby wpiąć w sterownik kamery cofania kamer przodu tak aby działał tył i przód bez lusterek???Passat B8 2018 2.0 tdi 150ps dsg kombi.

Edytowane przez sebastiangda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , to dwa różne systemy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ta kamer do sedana bedzie pasować???

3G0827469BF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że mam urlop :) założyłem bagażnik rowerowy na hak. Przed instalacją kamery po wbiciu wstecznego pokazywała się niby przyczepka i z tego co pamiętam dezaktywowały się czujniki z tyłu. Aktualnie włącza się kamera i czujniki, które oczywiście piszczą bo bagażnik jest blisko zderzaka.

Hak nie jest fabryczny, ale był dokładany w serwisie VW jeszcze jak auto było na gwarancji. Ma ktoś pomysł gdzie w kodowaniu zmienić, żeby czujniki z tyłu się dezaktywowały po podpięciu „przyczepki”?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem możliwość zainstalowania innej niż ustalone wcześniej w temacie kamery z liniami skrętnymi do Passata B8. Ustaliłem w Etce, że zwykły znaczek-rączka otwierania bagażnika ma taki same oznaczenie zarówno w Passacie, jak w Golfie Sportsvan - ze zdjęć faktycznie wynikało, że rzeczywiscie tylna klapa ma inny kształt niż w zwykłym Golfie. Spróbowałem kupić taką kamerę, zainstalowałem i ... wszystko działa, oczywiście łącznie z liniami skrętnymi. Instalacja jak wcześniej opisano, kamera działa z chińską wiązką. Kamera ma oznaczenie 510827469E i ma wężyk spustowy odpowiedni dla Passata Variant, ale prawdopodobnie białą  rurkę do wężyka dało by się wymienić na taką od sedana (jest przykręcona). Są przy tym dwie wiadomości - jedna zła tj. nie znalazłem na popularnym serwisie aukcyjnym innych kamer o takim numerze (z liniami skrętnymi), druga dobra - mam do odstąpienia dwie takie potestowe kamery. Ew. wiadomości na Pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wyczytałem, że do sedana pasują z literami F, D i K, Czy ta kamera podejdzie do mojego sedana 3G0827469C ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera zadziała. Wszystko rozchodzi się o rurkę odpływową. Dla sedana ma być kątowa (90st), w kombi prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, shibby napisał:

Kamera zadziała. Wszystko rozchodzi się o rurkę odpływową. Dla sedana ma być kątowa (90st), w kombi prosta.

Ale mu poradziłeś :D Sprawdź sobie co to jest za kamera z literką C :D 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tego nie sprawdzałem :D założyłem że podał do kombi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ta kamerka nie nada się do takiej funkcji, bo jest od Area View Camera 360°???

Edytowane przez romkol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w MQB  to się ma tak:
kamera od AREA Wiew  ma tylko  niebieski wtyk FAKRA  4 pin , HSD  / LVDS...... czy jak to tam się zwie 

kamera ze  skrętnymi liniami  (High) ma szarą wtyczkę  FAKTA i  5 kabli we wtyczce 

kamera bez skrętnych linii (LOW) ma  szarą wtyczkę  FAKRA i 3 kable we wtyczce  - ta kamera tez chyba działa z modułem zew 

 

innych opcji nie widziałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa z montażem kamery pod radio orginalne bez kamery oryginalnej np.  takiej jak w tuaregu czy passat b7 powiedzmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim aucie i jakie konkretnie masz radio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności