Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

@enriquez

dzięki za link - W najbliższy weekend rozłożę tą moją i mam nadzieję że jakieś nasmarowanie mechanizmu pomoże. Jeżeli nie to jeszcze zadzwonię do niego i zapytam na czym polega uszkodzenie , może uda się go namówić na zamianę warunków aukcji z jakąś gwarancją (w aukcji ma napisane że nie ma gwarancji i nie przyjmuje zwrotów) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kamerę z końcówką E bez pliku wsadowego, czyli bez wybranego Soft, pisz na priv dogadamy sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomczosi

ok po weekendzie dam Ci znać czy potrzebuję czy udało się naprawić . dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co muszę zrobić, aby pojawiły się skręcające linie?

Bajt 2 w parkrtonic ma wartość 15.

Obraz jest, parktronic też, widoczki też. Brak linii.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kamerze 6C bajt 6 bit 5 lub bajt 10 bit 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro obczaję - póki co pojawił się błąd komunikacji - przerwa zwarcie do masy - może zamieniłem cany miejscami - low z high?

Zaznaczone oba. Problem z kabelkami. Dzięki.

 

IMG_0354.JPG

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enriquez @Tomczosi

Rozebrałem , nasmarowałem i teraz mam 100% skuteczności jeżeli chodzi o zamykanie i otwieranie. Prowadnica która odpowiada za chowanie i otwieranie zbyt mocno chyba już tarła. Generalnie nasmarowałem wszystko co jest ruchome :) Poniżej foty jak ten moduł który wysuwa kamerę i chowa w środku wygląda

 

 

20190511_110637.jpg

20190511_110642.jpg

20190511_110649.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2019 o 23:12, enriquez napisał:

Co muszę zrobić, aby pojawiły się skręcające linie?

Bajt 2 w parkrtonic ma wartość 15.

Obraz jest, parktronic też, widoczki też. Brak linii.,

Rzuć okiem na mój post

 

u mnie linie pojawiły się po zmianie dwóch bitów (bajt 4 bit 0, bajt 10 bit 3). Nie pamiętam który dokładnie aktywował linie, wydaje mi się że ten z bajtu 4 ale pewności nie mam. Zmień jeden bit - sprawdź, zmień drugi - sprawdź.

Ogólnie to porównaj sobie kodowanie @Ysebulba z twoim.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki. Spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i szach-mat, kodowanie C2 działa. Wielkie dzięki!

 

FC1D557C-884E-4EAC-B569-CCC8E9D31666.jpeg

Edytowane przez enriquez
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/7/2019 at 3:36 PM, enriquez said:

Hej. Jakby co, to sam znaczek z kamery da się zdjąć i wymienić. Koszt w aso to jakież 110 zł. Numer części 510853617A

 

 

F6518B4E-644B-4B5F-8662-5036CA4D7D07.jpeg

file.jpeg

Cześć! Dzięki za fotki i info ;-)

Czyli mogę bez problemu kupić kamerkę z Golfa 7 i zmienić tylko ten emblemat i cała reszta będzie pasować spoko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze jeszcze będzie inny soft ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, właśnie dlatego chcę kupić kamerkę LOW, a takie to chyba tylko z Golfa.

Na liniach skrętu specjalnie mi nie zależy, a z tego co czytałem, to ich kalibracja jest dość żmudnym procesem i wolałbym tego nie robić :D

 

Mam Polo 6R, do RNS-510 miałem kamerę z Golfa 6/Passata CC, teraz chcę zmienić radio na DM i potrzebny będzie update kamerki dlatego też staram się znaleźć jak najwięcej info przed zakupem i tak trafiłem tutaj ;) 

Dlatego jeśli ten emblemat z Passata będzie pasować do kamerki z Golfa 7, to w takiej hybrydzie powinien spasować również do mojego Polo z adapterem pod mocowanie klamki z Golfa 6 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2019 o 09:43, CNK napisał:

Cześć! Dzięki za fotki i info ;-)

Czyli mogę bez problemu kupić kamerkę z Golfa 7 i zmienić tylko ten emblemat i cała reszta będzie pasować spoko?

niestety  mocowanie  emblematu jest inne  (wyprofilowanie emblematu)

 musiał bys  przełozyc całą góre  (emblemat z  czarnym mocowaniem)

Przerabiałem temat  w Golf 7 (kamera 5G0 xxx ) , gdzie  kupiłem kamera z Golfa Sportvana (kamera 510xxx ) 

przełozyłem własnie  górę   do kamery (wziołem  góre ze zwykłego znaczka od klapy)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy powiedzcie, czy jakaś inna kamera podejdzie do sedana B8 oprócz tych co napisaliście na stronie 3G0827469F, D i K. Nie mogę nigdzie namierzyć kamery z tymi numerami. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kombi też powinna podejść ale ona ma inaczej wyprowadzoną rurkę do odpływu co może być później problemem. Dlatego jednak lepiej szukać dedykowanej do sedana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna kupic byle jaki mechanizm ,  by fizycznie pasował  do Passata, potem wsadzić      kamere w mechanizm jaki się chce....low czy high 

przy odrobinie szczęścia SW , parametry beda ok 

jak nie,. to SW do wymiany, + konfiguracja + kalibracja jak ktos chce miec czysto  w błędach  

Passat / golf ma takie same   parametry z tego co widze bo  mam własnie  oczko z passata w logo w Golfie  7  na testy 

ale najpierw  wsadziłem w  logo Golfa kamere z Tiguana i linie   szły za wysoko wg mnie 

po SW i parametrach  jest juz ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności