Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj prawie godzinę bawiłem się obd11 i próbowałem znaleźć rozwiązanie na nasz problem. Włączałem różne bity w różnych modułach, które z opisu mogły by mieć wpływ na otwieranie kamery i czujniki cofania ale niestety bez efektów. Dodatkowe utrudnienie to, że w obd11 wiele bitów nie jest opisanych :/ Przydało by się jednak by ktoś z VCDSem przeleciał różne bajty i zobaczył są jakieś ciekawe opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/25/2018 at 9:52 AM, shibby said:

wczoraj prawie godzinę bawiłem się obd11 i próbowałem znaleźć rozwiązanie na nasz problem. Włączałem różne bity w różnych modułach, które z opisu mogły by mieć wpływ na otwieranie kamery i czujniki cofania ale niestety bez efektów. Dodatkowe utrudnienie to, że w obd11 wiele bitów nie jest opisanych :/ Przydało by się jednak by ktoś z VCDSem przeleciał różne bajty i zobaczył są jakieś ciekawe opcje.

Cześć sprawdziłem jeszcze raz zachowanie kamery po załączeniu się przednich czujników. Niestety po ich aktywacji kamera nie unosi się i trzeba wymusić przyciskiem od czujników. ?Jak znajdę chwilę to spróbuję się pobawić vcds. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orginalnie kamera nie podnosi sie po aktuwacji przednich czujnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kriss555 napisał:

Orginalnie kamera nie podnosi sie po aktuwacji przednich czujnikow

Jeśli przednie czujniki się aktywują, a następnie wrzuci się bieg wsteczny to na pewno kamera się nie otwiera tylko wyświetla ciemny obraz? Przecież to bezsens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkoro w tym temacie napisało, że się jednak otwiera... No to już sam zgłupiałem :/ Tak jak napisał Dean to by było bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwiera się po wrzuceniu wstecznego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze otwiera po wrzuceniu wstecznego. Bez względu na czujniki. Mam tak mały garaż, że przy cofaniu z garażu mam aktywne wszystkie czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwap, tu nie chodzi o wszystkie czujniki. Tu chodzi o sytuację gdzie najpierw aktywują się przednie czujniki a następnie wrzucasz wsteczny. Wtedy kamera się nie otwiera. Zrób test: podjedź do ściany przodem a następnie wbij wsteczny, albo w korku podjedź bliżej do auta, by czujniki przednie się włączyły a następnie wbij wsteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzuce wsteczny kamera zawsze sie aktywuje. Jak sie wlacza automatycznie przednie albo boczne czujniki to nie, dopiero po wlaczeniu wstecxnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają czujniki z przodu, jak wrzucę wsteczny to czujniki przestają pikac i zamiast pomarańczowych kresek są szare, ale kamera się normalnie odpala. 

IMG_20181102_182128.jpg

IMG_20181102_182121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paolokos - masz kamery 360 a to co innego niż nasza kamerka 6C typu low :)

Dean - prawda :/ brak jednoznacznej odpowiedzi. Osobiście nie znam niestety nikogo to miałby passata z fabrycznie zamontowaną kamerą cofania by przekonać się na własne oczy jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że posiadam fabrycznie takową, skrzynia manualna.

Ojciec ma z kolei w wersji z DSG.

Mogę się przyjrzeć jak to działa przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera u mnie się włącza, a mam fabrycznie założoną, jeżeli jest potrzebne jakieś kodowanie z OBD to dajcie znać z którego sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamera się  unosi ze wstecznego, nic nie trzeba kodować  by się podniosła 

zle podłączona albo uszkodzona i wszystko w temacie,

 

podłacz sobie pod zasilacz jak rozumiesz podłaczenie, i bedziesz wiedział , skoro w aucie nie dziala 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Major kamera unosi się ze wstecznego normalnie za każdym razem. Problem pojawia się jedynie wtedy gdy podjeżdżamy przodem do jakiegoś obiektu (czegokolwiek), w wyniku którego odpalają się automatycznie czujniki. Wtedy po wrzuceniu wstecznego kamera się nie otwiera, pokazuje tylko czarny obraz. Wyłączenie czujników przyciskiem na desce i ponowne ich włączenie otwiera kamerę. Nie wynika to z jej wady, ponieważ problem mają chyba wszyscy którzy ją dokładali (ze skrzyniami DSG). 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były podobne objawy ale występowały bardzo rzadko, z tym, że jak już się problem pojawił to kamerka nie otwierała się przez 2 dni. Zgłosiłem problem w ASO podczas naprawy sterownika układu kierowniczego. Nie wiem co zrobili, ale problemów od tamtej pory brak. Jak znajdę chwilę czasu to przeglądnę historię błędów z OBD11 bo pamiętam, że jakieś były. A tak z innej beczki... Ja przed oddaniem auta do ASO zawsze robię scan błędów i zawsze jakieś są. Ale jak pytam przy odbiorze czy jakieś były to odpowiedź brzmi - oczywiście, że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.11.2018 o 12:24, misiek2123 napisał:

Kamera u mnie się włącza, a mam fabrycznie założoną, jeżeli jest potrzebne jakieś kodowanie z OBD to dajcie znać z którego sterownika.

Może na początek: 5F, 6C oraz 76

 

@Major - było to wałkowane wielokrotnie. Wbijam wsteczny = kamera się otwiera. Jedyny problem występuje gdy podjeżdża się przodem do przeszkody, automatycznie włączają się przednie czujniki, po czym wbijasz wsteczny i wtedy kamera się nie podnosi a ekran radia robi się czarny. Wyłączenie OPS z przycisku na desce rozdzielczej i ponowne wbicie wstecznego i kamera poprawnie się otwiera.

@Dean - ja mam manual, więc problem występuje u wszystkich, który dołożyli. Nawet major125, któremu kodował kamerę Eldar napisał, że u niego jednak też ten problem występuje. Zatem ewidentnie kodowanie jest niekompletne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w manualu kamera również startuje prawidłowo - po aktywacji przodu przez przeszkodę i wrzuceniu wstecznego od razu wyskakuje i pokazuje obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dokładną kamerę. U mnie otwiera się zawsze, nawet w takiej sytuacji jaka jest rozważana obecnie czyli dojazd przodem do przeszkody co aktywuje czujniki, następnie włączenie wstecznego. Podkreślam zawsze oznacza zawsze. 

Co więcej kamerę dokładał i kodował mi kolega Ysebulba. U mnie problem nie występuje, a u niego TAK. Z tego co wiem użył identyczne kodowanie (z modyfikacją na no że ja mam DSG). Z tego wnioskuję, że może być jakaś różnica w firmware sprzętu (?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności