Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym zaznaczył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie było to zaznaczone fabrycznie? Ogólnie hamulec działa bez błędów wiec chyba zostawię jak jest :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie trochę dziwne, że tego nie masz, bo przecież każdy B8 ma elektryczny hamulec. Co do kodowania samej kamery to jak się okazuje warto je sprawdzić pod siebie, chociażby u ciebie jest wybrana automatyczna skrzynka a u siebie musiałbym odznaczyć jak mniemam. Podobnie z moim problemem z liniami. Muszę w ogóle sprawdzić co odznaczyłem bo w obd11 z językiem polskim nie miałem opisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, gdy najpierw zaczną działać czujniki (automatycznie z przodu) to po wrzuceniu na wsteczny kamera się nie otwiera i widać czarny obraz. Gdy tylko przełączę na P, aby obraz z czujnikami zgasł i ponownie na R kamera działa już normalnie.

Ktoś może jeszcze raz prześledzić kodowanie, coś ewidentnie zostało pominięte... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak mam. Z tą jedynie różnicą, że u mnie zmiana biegu nie pomaga bo mam manual. Muszę ręcznie wyłączyć czujniki przyciskiem i dopiero wtedy wbić wsteczny.

Ciekawe jak to jest przy fabrycznej instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwiera się sama automatycznie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Macmaciek napisał:

Otwiera się sama automatycznie. 

Spróbuj podjechać do jakiegoś obiektu powoli aż automatycznie włączą się przednie czujniki, następnie wrzuć wsteczny i zobacz czy kamera się otworzyła i masz obraz na ekranie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DSG. Testowałem tak jak mówisz. Zawsze otwiera się automatycznie. Mi kamerę konfigurował Ysebulba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanie do @Ysebulba, czy kodowanie z posta na 2 stronie jest pełne i tak samo kodowałeś koledze @SeBa_

Najpierw w gatewayu sterownik 19 wchodzimy w połączenia znajdujemy tam kamerę wteczną 6C i zaznaczamy ja ( dodajemy do listy aktywnych połączeń )
potem Discowery sterownik 5F  kodowanie bajt 19 bit 4 kamera cofania typu low zaznaczamy.
nastepnie sterownik 10 czujniki cofania bajt 2 bit 4 zmieniamy na rear viev camera RVC installed.
Można jeszcze sprawdzić kodowanie samej kamery 6C poniżej wklejam swoje dla manuala.

Dodam też, że jak mam na pozycji P i włączę ręcznie czujniki przyciskiem to słychać, że kamera z tyłu się otwiera. Jak wrzucam wsteczny także. Problem jest tylko, jak podczas dojeżdżania do przedmiotu z przodu automatycznie włączą się czujniki, wtedy kamera po przełączeniu na R się już nie otworzy. Muszę wyłączyć czujniki i wtedy dać wsteczny, by zadziałało... 
Rozwiązaniem na to jest zwykłe wyłączenie automatycznego uruchamiania się czujników z przodu, jednak wolałbym mieć to aktywne :) 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Dean napisał:

Spróbuj podjechać do jakiegoś obiektu powoli aż automatycznie włączą się przednie czujniki, następnie wrzuć wsteczny i zobacz czy kamera się otworzyła i masz obraz na ekranie.

 

Sprawdziłem przed chwilą: potwierdzam, w takim scenariuszu kamera się otwiera automatycznie i na ekranie pojawia się obraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów serdecznie, ostatnio noszę się z zamiarem powrotu do passata (kiedyś B5) i tu moje pytanie, czy da się dołożyć w taki sposób jak opisujecie kamerę cofania do autka z elektrycznie otwieraną/zamykaną klapą bagaznika? Nie ma to znaczenia? Zakładam, że rocznik 2015 (MY16) i discover pro nadają się na taką dokładkę ;) 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi! (PS, bardzo dawno tu nie zaglądałem ale szczęśliwie forum nie umarło!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2018 o 17:07, Dean napisał:

No to teraz pytanie do @Ysebulba, czy kodowanie z posta na 2 stronie jest pełne i tak samo kodowałeś koledze @SeBa_


Najpierw w gatewayu sterownik 19 wchodzimy w połączenia znajdujemy tam kamerę wteczną 6C i zaznaczamy ja ( dodajemy do listy aktywnych połączeń )
potem Discowery sterownik 5F  kodowanie bajt 19 bit 4 kamera cofania typu low zaznaczamy.
nastepnie sterownik 10 czujniki cofania bajt 2 bit 4 zmieniamy na rear viev camera RVC installed.
Można jeszcze sprawdzić kodowanie samej kamery 6C poniżej wklejam swoje dla manuala.

Dodam też, że jak mam na pozycji P i włączę ręcznie czujniki przyciskiem to słychać, że kamera z tyłu się otwiera. Jak wrzucam wsteczny także. Problem jest tylko, jak podczas dojeżdżania do przedmiotu z przodu automatycznie włączą się czujniki, wtedy kamera po przełączeniu na R się już nie otworzy. Muszę wyłączyć czujniki i wtedy dać wsteczny, by zadziałało... 
Rozwiązaniem na to jest zwykłe wyłączenie automatycznego uruchamiania się czujników z przodu, jednak wolałbym mieć to aktywne :) 

Tak takiego kodowania użyłem , ale uświadomiliście mnie że u mnie ten problem też występuje?.

2 godziny temu, presstarter napisał:

Witam Panów serdecznie, ostatnio noszę się z zamiarem powrotu do passata (kiedyś B5) i tu moje pytanie, czy da się dołożyć w taki sposób jak opisujecie kamerę cofania do autka z elektrycznie otwieraną/zamykaną klapą bagaznika? Nie ma to znaczenia? Zakładam, że rocznik 2015 (MY16) i discover pro nadają się na taką dokładkę ;) 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi! (PS, bardzo dawno tu nie zaglądałem ale szczęśliwie forum nie umarło!)

Ja mam dokładnie taką konfigurację i rocznik jak opisujesz.

Dolozylem bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy znacie kogoś z Poznania lub okolic, kto ogrania doposażanie Passatów? Parę rzeczy chętnie bym zrobił u siebie (kamera cofania, zamiana discovery media -> pro, elektryczna klapa), a warsztaty w których pytałem kręcą nosem. Nie chciałbym trafić też gdzieś, gdzie będą potem mieli problemy z kodowaniem/ochroną komponentu. Mocno promuje się vagsystems z Wrocławia, ale ceny mają moim zdaniem lekko przesadzone... Uderzyłbym do Szanownego Kolegi Wagena, ale to kawałek drogi no i nie wiem czy wymianą "bebechów" też by się zajął. 

Z góry przepraszam jeśli to nie ten wątek, ale w temat "szukam usług" mam wrażenie mało kto zagląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! jestem zupełnie nowym użytkownikiem Passata b8 z 2015r. i mam pytanie czy można dołożyć sama kamerę cofania czy tez konieczne jest posiadania PDC? jeśli konieczne jest PDC to jakie powinno być do auta z kwietnia 2015r. chodzi o symbole poszczególnych elementów (czujniki, kable, centralka) Nie mam dostępu do ETKA i dlatego potrzebuję pomocy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że muszą być czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, i mi udało się w weekend zamontować kamerkę :). Oczywiście nastawy podstawowe/kalibracje/, a tym samym usunięcie niechcianego błędu wykonał Eldar. Jasna poświata u dołu ekranu to fragment zderzaka. Co do poruszanej kwestii włączenia się kamerki po dojechaniu przodem do przeszkody a tym samym włączeniu przednich czujników, po włączeniu biegu wstecznego kamerka włącza się automatycznie. O ile ma to jakieś znaczenie skrzynia biegów manualna.

IMG_20181016_112503.jpg

IMG_20181016_112519.jpg

IMG_20181016_114025.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z kodowaniem, czy @Eldar wykonał coś więcej by kamera włączała się sama, jak przednie czujniki najpierw się uruchamiają. Czasami to irytuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Dean napisał:

Ciekawe jak z kodowaniem, czy @Eldar wykonał coś więcej by kamera włączała się sama, jak przednie czujniki najpierw się uruchamiają. Czasami to irytuje. 

Tylko kalibracja + zmiana kodowania na ręczną skrzynię (sypał błędami braku komunikacji).

U SeBa_ tylko kalibracja kamery + TJA.

Edytowane przez Eldar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@major125 jak masz obd11 to mógłbyś podesłać long coding bitowo dla modułów: 5F, 6C oraz 76? Porównam je ze swoim. Może uda się znaleźć różnice dlaczego mi się kamera nie otwiera jeżeli najpierw załączą cię czujniki przednie. Bo ona się włącza, ekran daje obraz, tyle że widać ciemność bo kamera się nie otwiera/emblemat się nie uchyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności