Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba przeciągnąć przewód pod deską rozdzielczą, potem wypiąć skrzynkę bezpieczników ( żeby to zrobić trzeba zdjąć osłonę na pedałami i mały schowek ) . Jest tam bardzo ciasno żeby wysunąć skrzynkę wyjąć przekaźniki i część bezpieczników.

Edytowane przez Ysebulba
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

No to raczej chyba zostanę przy opcji kostki quadlock ;-) nie wiem czy wtedy jest to jakimś bezpiecznikiem zabezpieczone, ale w tym wypadku opcja fabrycznego podłączenia może być baaaardzo pracochłonna.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio ćwiczyłem montaż/demontaż różnych przewodów w skrzynce bezpieczników i najwygodniej jest wyciągnąć fotel kierowcy (4 śruby i kilka wtyczek).

Demontaż fotela i osłon ogarniesz w 15-30 minut ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem 

Kamera cofania czasem świruje 

zamazuje obraz skacze obraz itd 

mysle ze może mieć już dość 

kamerka jaka mam według vcds to 

5Q0 980 556 

czy jak kupie sama kamerka o numerze 

5Q0980546A
 I przełożę sobie będzie działało czy potrzebuje innej ?? 
Z góry dzięki za pomoc 

F73EEE39-F517-4768-8C94-8339ACC5E903.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, adamdonc napisał:

kamerka jaka mam według vcds to 

5Q0 980 556 

czy jak kupie sama kamerka o numerze 

5Q0980546A
 I przełożę sobie będzie działało czy potrzebuje innej ?? 
Z góry dzięki za pomoc 

 

a czemu złą kamere chcesz sobie kupić ?

to jest oczko do Front Camera  przy Area View 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha Noto dziwne bo ja z przodu niemam kamery tylko Z tylu w znaczku 

czyli jaka ja mam kamerkę z tylu ??

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czemu kupujesz kamera na front ? ona tez pasuje do lusterek  gdy jest Area View 

najlepiej kup taką samą  jak masz , nie wiem po co sobie komplikować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym właśnie  ze niewiem jaka mam 

a niechce kupować całego znaczka z kamera 

bo niby można zmienić samo oczko ktoś wcześniej w temacie pisał strona 21 chyba 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5Q0980556
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2019 o 13:17, StefanT1982 napisał:

@enriquez @Tomczosi

Rozebrałem , nasmarowałem i teraz mam 100% skuteczności jeżeli chodzi o zamykanie i otwieranie. Prowadnica która odpowiada za chowanie i otwieranie zbyt mocno chyba już tarła. Generalnie nasmarowałem wszystko co jest ruchome :) Poniżej foty jak ten moduł który wysuwa kamerę i chowa w środku wygląda

 

 

20190511_110637.jpg

20190511_110642.jpg

20190511_110649.jpg

Cześć Kolego,

jak tam Twoja kamerka dalej wysuwa i chowa się idealnie? Mam dokładnie taki sam problem jak Ty miałeś i chciałbym go rozwiązać, wymieniłem już wężyk odpływowy i psikałem od zewnątrz sylikonem w sprayu ale nie zdało się to na wiele. Czy demontaż samego tego mechanizmu od znaczka jest kłopotliwy , trzeba na coś uważać zeby nie połamać? Czy tylko te śrubki i już? obraz.thumb.png.4f38c9f70a10935d49f9033ab495bc53.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze starym typem ( takim jak na zdjęciach ) nie ma żadnego problemu . Odkręcasz 4 śrubki odejmujesz cały mechanizm od znaczka, potem tym samym torxem (2 śrubki ) go rozpoławiasz .

2 minuty roboty.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ysebulba Auto mam rok 2015 model 2016, to zapewne mam stary typ co? Bo tamto foto wiadomo bylo przykładowe z neta.
Ewentualnie czy VCDSem idzie sprawdzić czy to nowy czy stary typ?
 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kamera jest fabryczna to na pewno jest taka jak na zdjęciu .

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za pomoc, biorę się w weekend za grzebanie, na grupie na FB nastraszyli że tylko cała kamera do wymiany. Jednak co stare dobre forum to forum. Pochwalę się efektem jak mi się uda

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, golden87 napisał:

Dzięki serdeczne za pomoc, biorę się w weekend za grzebanie, na grupie na FB nastraszyli że tylko cała kamera do wymiany. Jednak co stare dobre forum to forum. Pochwalę się efektem jak mi się uda

A co masz za problem z nią ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamdonc poprostu czasem się nie zamyka po zakończeniu manewrów, a przez to ze sie nie domyka to sie brudzi i muszą ją czyścić co chwile.
Obraz znika z radia a fizycznie pozostaje otwarte, i to nie ma reguły czasem 1 na 20 razy, a czasem 1 na 5 razy. Mysle ze trzeba czyszczenie i smarowanie rozwiąże mój problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam oryginalna kamerkę cofania oznaczenie koncowe H po montażu mam problem wszystko działa  ...problem jest z jakością video drży i jest nie wyrazny ...wiązka nowa ....co może być przyczyną.....? 

20220302_174021.jpg

Edytowane przez bartezz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej sorry za zwłokę w odpowiedzi. na pewno już to ogarnąłeś- 4 zaznaczone śrubki trzeba odkręcić aby odkłączyć  mechanizm od emblematu. Generalnie po nasmarowaniu kamera chodziła kilka dni i następnie problem wracał. Kupiłem jaką inną nową od arteona - wziąłem z niej tylko mechanizm i problem zniknął....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kamerę na high 5q0980556B ale nie mogę jej zakodować, wywala że poza zakresem czy wiecie który plik parametryzacji wrzucić jako ten z końca produkcji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@tomolowski

A jak wgrasz plik parametryzujący, jeżeli nie masz komunikacji z blokiem 6C? Poza tym jak wrzucisz plik to później będziesz musiał skalibrować kamerę. Ja bym zaczął od sprawdzenia wiązki elektrycznej, a może CAN zamieniłeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności