Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie za 100 punktów: jaką rozdzielczość ma oryginalna kamera od passata b8. Pytam bo mam w planach założyć "chińczyka"  ponieważ ceny ori. na portalach aukcyjnych, i u handlarzy  zwariowały. Z góry dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kamerę (Low, High, 360) chcesz instalować i do jakiego nadwozia (sedan, kombi)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Low, kombi. Kamery z alliexpresu dedykowane do passata mają różne rozdzielczości, stąd moje pytanie o rozdzielczość jaka jest w oryginale

480p, 720p, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Założyłem kamera z alli.... za 400zl kamera w logo + okablowanie. Działa bardzo dobrze, zakodowana (5F kodowanie bajt 19 bit 4 kamera cofania typu low). Mam tylko pytanie co zmienić w kodowaniu żeby ikony z boku (ustawienia koloru, widok, ,,x,,) znikały podczas widoku z kamery, a pojawiały się w momencie przybliżenia ręki do ekranu, oraz kodowania żeby obraz z kamery był na cały ekran.

20211108_111045.jpg

20211107_125505.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2016 o 23:02, jot napisał:

kolego a co daje zakodowanie kamery w 5F , ja też zamontowałem kamerę  z ali nic nie kodowałem i chodzi elegancko

 

20211112_145600.jpg

Screenshot_20211116-173217_Gallery.jpg

Edytowane przez jarek66544937

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczow,

zamontowalem kamere cofania High w Touranie z 2016 roku i jakos nie moge ogarnac kodowania, kabelki do Can podlaczone prawidlowo, obraz z kamery jest, jedynie czego mi brakuje to linie skretne i pokazuje mi bledy.

Prubowalem juz kodowac wedlug instrukcji na Forum, ale lini skretnych brak.

Jest ktos w stanie mi ogarnac?

Pozdrawiam

IMG_20211121_163538.jpg

IMG_20211121_164642.jpg

IMG_20211121_163019.jpg

IMG_20211121_164311.jpg

IMG_20211121_164555.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc, znalazłem tu wszystkie potrzebne informacje żeby samemu zainstalować kamerę.

Mogę dodać tylko że z braku kamer na rynku zdecydowałem się na zakup kamery z sedana i założyłem do kombi i jest OK, trzeba tylko rurkę odpływową przerobić.

Mi instalacja wiązki zajęła około 3 godzin i godzinę dochodziłem do tego jak kamerę uruchomić za pomocą VCDS ale w sumie to moje pierwsze doświadczenie z kodowaniem.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie może ktoś mi podpowiedzieć gdzie znaję w b8 we wtyczce navi stały plus który nie zanika po zamknięciu auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie jak podpiac kamere cofania low bez linii skretnych. Wiem, ze sygnal wideo niebieska kostka pin 6 i 12. Zasilanie ma być po zapłonie 15 czy stałe 30 ?  No i trzeci przewod powiedzcie ma byc sygnal z BCM.

Proszę o informację, która kostka i który pin?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc.  Od kilku dni próbuję zlokalizować moduł / sterownik kamer 360 w b8 i bezskutecznie . Na obrazku technicznym uzyskanym jest info, że znajduje się gdzieś pod deską rozdzielczą . Wyciągnąłem radio, schowek, licznik i nic nie widać . Proszę o pomoc, może ktoś będzie wiedział gdzie dokładnie to się znajduje. 

z góry dziękuję za info .

Zrzut ekranu 2021-12-13 o 08.43.22.png

 

Dzięki wielki .  Znalazłem :)

Miała problem z lokalizacją ze względu na zdjęcie serwisowe które wskazywało, że moduł jest gdzieś w desce .

Przestałym i działać kamery i myślę, że właśnie jest problem z modułem . 

 

3d0c8fdc-e1dd-4c6f-bfa3-223f4b049c9d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pod fotelem pasażera , jeżeli mówimy o kamera 360.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co oznacza zakup kamery bez wgranej fabrycznie konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznacza toze nie ma wgranych paramertów , kodowania,

obraz bedzie , i gdzies tam linie wystrzelą pewnie na pierwsze pietro , moze zgłaszać błąd złych parametrów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Chciałbym odświeżyć temat kamerek

Posiadam Radio Discover Pro w Passacie B8 2015 rok SEDAN

TRAIN : MHI2_ER_VWG11_K3342_MU1427

Wersja 3G0035043A

https://www.aliexpress.com/item/32807832879.html

rozumiem, że temat wiązki wciąż aktualny z linku powyżej.

Teraz pytanie czy kamerka też z ALI jak poniżej?

https://www.aliexpress.com/item/1005002621824701.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7e1e356e4oWkqZ&algo_pvid=e5bda957-af1c-4dc2-87a0-84bb8ea5b709&algo_exp_id=e5bda957-af1c-4dc2-87a0-84bb8ea5b709-1&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000021439013583"}&pdp_pi=-1%3B92.9%3B-1%3B-1%40salePrice%3BUSD%3Bsearch-mainSearch

Czy szukać dalej używki o konkretnym numerze? Pogubiłem się w numerologii + ceny w kosmos poleciały :<

Zależy mi na wersji kamerki z liniami skrętnymi.

 

Z góry dzięki za pomóc i miłego wieczorka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

orientuje się ktoś może czy kamerka 3G0827469L, która była montowana w kombi do 03.2017 będzie pasowała do B8 z 2019 (przed liftem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację Andrzej.

Mój niepokój budził opis kodów wyposażenia w ETKA bo ta z końcówką L ma jakieś kody 8A8 i 8A9 odpowiadające za przyczepę:

8A8Trailer assistant with park distance control front and rear

8A9Trailer assistant with park distance control

a brakowało mi w opisie kodów które ma np z końcówką H:

7X2Park distance control, front and rear

7X5Parallel parking assistant

a czujnik parkowania mam przód + tył.

No ale podejrzewam, że kody to już kwestia kodowania kamery VCDS, a same kamerki pewnie wszystkie identyczne.

Jeszcze raz dzięki!

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kody to asystent parkowania z przyczepą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że jeżeli kamera z L to będzie się pojawiał na wyświetlaczu z prawej strony asystent przyczepy? Nie mam haka w aucie :-(

Chociaż wydaje mi się, że to powinna być tylko kwestia odpowiedniego kodowania i będzie bez asystenta przyczepy?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych Kolegów wpinał się tym dłuższym przewodem +12 do skrzynki bezpieczników w miejscu SC18?

Czy dużo więcej z tym roboty? Może ktoś dysponuje zdjęciem. Z góry dzięki za informację!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności