Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

To wymień albo kamerę , albo gatewaya . Koszty będą najrozsądniejsze ( większość Ci się zwróci po sprzedaży starych gratów ) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

potrzebuje numery wiązek drzwi przednich do lusterek z kamerą?,Passat B8 sedan 2017,bez keyless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alexsat, potrzeba trochę więcej informacji, żeby podać właściwy numer części

Masz lub zamierzasz montować podświetlenie Ambient (zwykły lub  plus) lub system dynaudio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na auto będę miał dopiero za miesiąc,ale nie ma elektrycznie składanych lusterek,a muszę mieć bo garaż trochę waski,napewno ma pełny ambient bez Dynaudio,a chce za jednym zamachem założyć wszystko by nie zdejmować boczków kilka razy

IMG_5661.JPG

Edytowane przez alexsat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie musisz znaleźć wiązkę, która ma następujące kody PR:

KA6 - 4 kamery

QQ9 - Ambient +

8RE lub 8RM - 4 lub 8 głośników pasywnych

4i6 lub 4i7- Keyless-Go

 

Dla tej konfiguracji ETKA pokazuje:

wiązka drzwi lewe 3G1971120DF lub ET (nowsze modele)

wiązka drzwi prawe 3G1971121DF lub ET (nowsze modele)

 

Jeśli planujesz dołożenie Dynaudio to zamiast DF szukaj DC, które później zastąpiono DG.

Z nowszych modeli możesz jeszcze poszukać wiązki z końcówką EC lub FA (dynaudio)

 

Edytowane przez Deo
uzupełnienie numerów części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A side assist jakie ma oznaczenie w wiązce?bo generalnie dołozyc chce tylko SA i View 360 

Edytowane przez alexsat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ta kamera pasuje do Passata b8 sedan ? Oznaczenie F ale ilość pinów w kostce chyba za mała ?

 

 

 

 

 

 

 

 

20210520_121609.jpg

20210520_121600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Kamera typu LOW z golfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alexsat SideAssist ma kod PR 7Y1, 7Y5, 79B lub 79D, ale nie widzę któregoś z tych kodów PR w wiązce.

Może @Ysebulba, @Major, @enriquez lub @Eldar mają wiedzę w tym temacie. Ja dopiero będę montował SA i będę rozbił rozeznanie w boju (wiązki oczywiście mam) ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc jak coś to sam pociągne dwa kabelki od SA do słupka

napisz na priv co potrzeba kompletnie do SA (wersja sedan)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mam dekory w drzwiach podswietlane ,ale nie mam ambient+ to wiazka w drzwiach jakie ma PR?QQ8 czy QQ9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kamerki do sedana już długi czas i nic nie ma . Pełno jest za to z Arteona . Czy komuś udało się taką zainstalować do Passata b8 i działa poprawnie ( jeden ze sprzedających zapewniał mnie , że tak jest ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma wtyczkę z 5 kablami i szara z 2  to pewnie zadziała mówimy o wersji tylko z kamera cofania a nie 360.

Też nie mogłem znalesc do sedana. Trafiła się uszkodzona kamera od kombi. Wymieniłem sama kamerę na kamerę bodajże z tiguana i działa. Mechanizm znaczka vw był sprawny. Ważne aby dobierać z podobnego rocznika co masz auto bo mogą być problemy z różnica oprogramowania. 

Różnica będzie jeszcze w kalibracji kamery. Będziesz musiał ja wykonać lub tak jeździć. Z kombi kamera pokazuje duża część zderzaka - choć była uszkodzona i obraz trochę skakał. Z tiguana pasowała lepiej, wydaje mi się że linie skrętne idą minimalnie do góry a nie w poziomie, mi akurat to nie przeszkadza. 

Z Arteona powinna pokazywać lepiej, ale to stwierdzisz po zamontowaniu. Jeżeli ma pokazywać idealnie to pozostaje kalibracja. 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ysebulba, właśnie jestem na etapie montażu m.in. areaview 360 i mam taki oto makaron w bagażniku, czy możesz podpowiedzieć, którędy przeciągałeś przewody i jak bardzo musiałeś rozebrać auto?

11b2427c4523f23egen.jpg

Generalnie mam:

przewody do kamer - 4 sztuki

przewód wideo do radia - 1 sztuka

przewód do Quadlock (niebieska kostka) - 1 para

przewody CAN - 1 para

przewody do w kolorze białym - 2 sztuki - i za cholerę nie wiem do czego one są :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Planuję retrofit kamery cofania do pasata sprowadzonego jako mienie przesiedlencze z UK.

Moje pytanie czy brak czujnikow parkowania to jakis problem i czy ewentualnie można wyłaczyc pomoc parkowania podczas wyswietlania obrazu z kamery ?

I czy jakies inne problemy mogą mnie spotkać przy istalacji kamery zakupionej z allegro lub nowej z aliexpres ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma czujników, to bedzie tylko sam  obraz z kamery jak wbijesz wsteczny  i tyle 

w zaleznosci od tego jaką kamere kupisz  czy Low czy High .....nowa kamera  moze nie byc skalibrowana    lub nie miec parametrów , więc  lepiej kupić używaną

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc gdyż chyba jakoś kamera mi się przesunęła bo strasznie mocno widać pasek ten czarny od zderzaka...można tą kamerę jakoś dać w inną pozycję żeby obraz był bez tej czarnej lini? Kamera oryginalna. 

IMG_5224.JPG

IMG_5225.JPG

IMG_5226.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna zobaczyc, bo  czesto psuje sie ten mechanizm wysuwania i wtedy  oczko sie nie wysuwa tyle ile trzeba, bez rozebrania nic nie  zobaczy, tak ze do roboty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował kamerę high od lifta? Zadziała w starszych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności