Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Gdy czekałem na wiązkę z Chin sprzedały się wszystkie kamery o oznaczeniach: 3G0827469H 3G0827469E 3G0827469L... Są dostępne za jakieś chore pieniądze, na ebay/olx również cisza... Ktoś ma jakąś radę? Wiązka jest, chęci są, a tu taki nieoczekiwany problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za pytanie? Patrz na aukcję typu wszytsko do..., albo firm, co rozbierają angliki, ja tak cześci do klapy kupowałem, dla przykładu dwa siłowniki były na allegro za 700, a zadzwoniłem i zdemontowali mi z auta za 450 z wysylką, szukaj aukcji i dzwoń, nie wszystko jest wystawiane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Krzysi3k napisał:

Witajcie,
Gdy czekałem na wiązkę z Chin sprzedały się wszystkie kamery o oznaczeniach: 3G0827469H 3G0827469E 3G0827469L... Są dostępne za jakieś chore pieniądze, na ebay/olx również cisza... Ktoś ma jakąś radę? Wiązka jest, chęci są, a tu taki nieoczekiwany problem...

Są dostępne,

Musisz polować!

Mi się udało kupić (pod mój samochód ) za 350 zł brutto gdzie normalnie startowały >500 zł

To samo dotyczyło ekranu szklanego (navi) i ramki polifcie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Jako że zamówiłem u kolegi Ysebulba zestawik na dołożenie oświetlenia we wnękach pod siedzeniami, to pomyślałem że skoro i tak będę musiał kłaść wiązki to przy okazji dołożę sobie i kamerę cofania.

Na tą chwilę mam tylko dwa pytanie, może jakaś mądra głowa pomoże.

Widziałem że na początku wątku wszyscy zamawiali wiązki z tego linku: https://www.aliexpress.com/item/32807832879.html

 

Moje pytanie czy nadal jest to odpowiednia wiązka czy może w międzyczasie kolega zmienił ofertę? Pytam ponieważ teraz w opisie widnieją takie informacje:

Apply to Use models: Passat B8L

Time: 2016-2017

Item name: camera harness

Use type: original MIB

Use camera: 3GD 827 469

 

I jeszcze jedno, kamerę można dołożyć do Discovery Media, czy konieczna jest wersja Pro?

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez s3bek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiązka jest Ok. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kamerą cofania - instalacja fabryczna.

Po ustawieniu dźwigni zmiany biegów na P i wyłączeniu zapłony kamera nie chce się zamykać.

Kiedyś problem pojawiał się raz na trzy miesiące, teraz raz w tygodniu.

Przez siłę nie da się jej zamknąć. Zostać tak nie może bo ciekawscy przechodnie będą ją targać.

Robię taniec pawia jadąc przód tył przód aż się zamknie i tak zostawiam auto.

To nie może tak działać ;)

Obd11 nic nie widzi. Macie pomysł gdzie szukać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za świetną instrukcje montażu! 
Zrobiłem tak jak pisał Ysebulba oraz Dean i wszystko chodzi elegancko z liniami. 
Kamerę kupiłem z końcówką E, a wiązka znana z Ali (nie była za krótka). 
Na początku nie chodziły mi linie, ale wpisałem kodowanie kamery Ysebulby z drugiej strony tematu i wszystkie problemu zniknęły i lista VCDS czysta ?
Pozdrawiam 

55D66C29-8655-48A6-9AF1-B611A50A72BF.jpeg

Edytowane przez lolekb6
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję za super instrukcję montażu. Zamontowana kamera z końcówką E (na którą trzeba było trochę poczekać by była w normalnej cenie na allegro), wiązka z aliexpress.

 

Wszystko działa idealnie ;)

20201225_214528.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2019 o 15:36, enriquez napisał:

Hej. Jakby co, to sam znaczek z kamery da się zdjąć i wymienić. Koszt w aso to jakież 110 zł. Numer części 510853617A

 

 

F6518B4E-644B-4B5F-8662-5036CA4D7D07.jpeg

file.jpeg

Hej, kilka pytań odnośnie tylnego emblematu:
1. Da sie go zdjac z kamery bez demontowania calego mechanizmu?
2. Jesli sie da to czy bedzie pasowac emblemat poliftowy (MY2021)
3. Jesli na dwa powyzsze pytania mozna odpowiedziec twierdzaco to ktos zna gdzie kupic emblemat z MY2021? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zdemontować. Srebrne logo jest na zatrzaskach. Co do poliftowego to nie wiem. Ja swój malowałem na czarno z tłem w kolor auta. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam problem mam Sharana 2013 miałem zamontowane radio RNS510 moduł Bluetooth był pod fotelem pasażera, kierownica multi, czujniki parkowania 360, kamera ze skretnymi liniami, zegar kolor 2d i park assistance, moduł gateway 7N0907530AH. Zamontowałem Discover Media zdemontowałem moduł bluetooth, przyciski na kierownicy od telefonu teraz nie działają tak poprawnie jak wcześniej nie mogę wybrać ostatniego połączenia sam załącza połączenie i po naciśnięciu przycisku od wybierania głosowego robi się mute czy trzeba coś przekodować, no i jeszcze nie działa mi kamera cofania i nie wyświetlają się czujniki parkowania przy włączeniu wstecznego, do przodu się pojawiają jak przekrocze 20km/h to się wyłączą. Zastanawia mnie kwestia podłączenia kamery bo w RNS była oddzielnie wtyczka do kamery chyba 20 pin a w DM nie ma wyjścia na tą wtyczkę, czy muszę podłączyć jakiś kabelek z tej wtyczki do wtyczki z DM czy wizja idzie po canie? Może trzeba zakodować, może wiecie gdzie i co. Z góry wielkie dzięki za info liczę na waszą pomoc wiem że to nie Passat ale zasada działania chyba podobna.

Edytowane przez strzyzol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mi się nie udało/ nie udaje. Kupiłem wiązkę z Ali, przeciągnąłem i podłączyłem wg instrukcji forum, kamera jedna H, druga AQ, wyskakuje ten sam błąd po dodaniu w Gateway i reszcie kodowania.

Czy coś popsułem z kabelkami? Wiązkę starałem się nie uszkodzić, lekko nie było ;)

Obecnie czujniki parkowania działają ale nic się nie pojawia na wyświetlaczu.

1629451790_kamnone.jpg.a9b0eab759973fe5594a134459d5b6ca.jpg

Edytowane przez FoKaB8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprawdzenie czy mam  +12V no i CAN'y czy nie są zamienione.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukces, faktycznie pomyliłem CAN'y, podmieniłem na 2 inne i zadziałała kamera z końcówką H. Mam wszystkie bajery, linie skrętne, rybie oko, hak, itp.

Jadnak pozostała mi jakaś jedna usterka w błędach kamery cofania, strach to ruszać jak tak ładnie chodzi. Mam hak uchylny, automatycznego parkowania nie mam. Zaznaczyć coś z tego?

Kamerę z końcówką H poskładałem z 2 różnych, mechanizm z ver.J (bo taka najtańsza była do kupienia), sama kamerka od uszkodzonej z ver.H. I działa.

IMG_20210302_171905.jpg

IMG_20210302_172905.jpg

IMG_20210302_173154.jpg

IMG_20210302_173411.jpg

IMG_20210302_173444.jpg

IMG_20210302_173507.jpg

Edytowane przez FoKaB8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to masz zamontowaną kamerę 5Q0 980 556, i ta kamerka nie ma tych wszystkich wodotrysków typu rybie oko, hak itd... ale mogę się mylić. Martwi mnie ten fabryczny hak. Nie wiem czy nie będziesz musiał zmienić kamery na 5Q0 980 568, bo ta kamera wspiera trailer assist. Nie mam doświadczenia bo nie żyję z tego i nie jestem mechanikiem. Ale ja bym spróbował twoją kamerę zakodować tak:

1. blok 5F -> byte 19 -> bit 4 -> wybierz kamerę LOW (zaznacz fajką)

2. blok 6C zakodował bym dla skrzyni automatycznej 

01840201E0002017000040

3. reboot MIB -> trzymasz przycisk power na MIB, aż pojawi się logo startowe. 

4. Zastanowiłbym się co zrobić w bloku 6C byte 4 bit 0, czy zaznaczyć. 

Daj znać czy jest sukces. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem w bloku 6C byte 4 bit 0 - Trailer Recognition - pojawiła się linia od haka w kierunku przyczepki, skrętna  (chyba że wcześniej nie zauważyłem).

Odznaczyłem w bloku 6C byte 4 bit 5 - Automatic transsmision (bo ja mam manual, a to musiało zostać po poprzednim aucie) - usterka zniknęła.

Temat kamery zamknięty dla mnie. Dziękuję wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pomoże?

Wszystko działa  ale....

20210328_152649.jpg

20210329_085553.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kamera zamontowana, wszystko działa prócz jednej małej rzeczy - nie wyłącza się....czyli po wrzuceniu wstecznego trzeba ją wyłaczyć ręcznie a powinna się wyłączyć albo po jakimś czasie albo po uzyskaniu pewnej prędkości. Czy ktoś ma jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast wszystko chodzi tylko czasem po 3-4 włączeniu wstecznego nie mam obrazu z kamery(chociaż słyszę że logo otwiera się) tylko czarny ekran i logo samochodu po lewej stronie z wizualizacją parkowania. Co to może być? 
Błędów żadnych nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności