Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Do jakich pinów we wtyczce do kamery są powpinane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

… dokładnie tak jest jak kolega Eldar napisał, ja też kupiłem tę wiązkę, ale moja kamera jest podejrzana i zamówiłem drugą właśnie od Eldara - czekam z niecierpliwością na paczkę...

dodam jeszcze info gdzie trzeba podłączyć te przewody w szarej kostce w qudalocku:

Pomaranczowy ----> Pomaranczowo / fioletowy

Brazowy -----> Pomaranczowo / brazowy

 

20200502_183203.jpg

dodam jeszcze, ze ta wiązka z Carssytems jest sporo za długa tak ok. 1,5 m - przynajmniej u mnie w sedanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

… to i ja się pochwalę, że otrzymałem kamerkę od Kolegi Eldara, podłączyłem w miejsce tej podejrzanej i od razu ruszyła! Wszystko działa tak jak powinno, zero błędów...

Również dziękuję wszystkim za pomoc i wskazówki, pozdrawiam

 

20200506_185732.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super!

A pochwal się jeszcze tym Menu po prawej, przybyło ci z kamerką czy miałeś to już wcześniej?

bo ja mam tylko ustawienia kamery w tym miejscu, zaznaczyłem na zielono,

brakuje mi tego w niebieskim kółku, gdzie trzeba zmienić kodowanie/adaptacje  czy może to grubsza sprawa i trzeba mieć Side Assist ?

menu6c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem nic wcześniej, bo dopiero co zamontowalem kamerę. A to menu pojawiło się od razu. Kodowanie wg opisu zebranego do kupy przez Kolegę shibby z 13 strony - mam identycznie. Niestety nie mam side assist, więc to nie ma związku... Mam kamerkę high, może to ma wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się ustawia w adaptacjach 5F i wszystko jest opisane na początku tego wątku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MirKul napisał:

Niestety nie mam side assist, więc to nie ma związku... Mam kamerkę high, może to ma wpływ?

To do czego w takim razie to Menu służy? bo myślałem że ta ikonka druga od spodu służy właśnie do włączania/wyłączania RTA (asystent wyjazdu tyłem)

Nie mam haka, może to jest powód, bo kodowanie 5F mam identyczne. No i ja mam sedana i pilota automatycznego parkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam haka ani park asist, a druga od dołu to rybie oko (szerszy kąt widzenia)...

W taki razie nie wiem, może wersja softu w kamerze, ale to może niech specjaliści się wypowiedzą?

 

Edytowane przez MirKul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj kamerkę :)

Czekam na kuriera.

W wolnej chwili wykonam instalację i montaż.

Czy ktoś z Warszawy zakoduje mi kamerę + ewentualnie jakieś inne mody...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiecie czy przesyłki z Ali dochodzą teraz do Polski. Nie wiem czy zamawiać wiązkę z Ali czy kupić w kraju?

Edytowane przez Krisooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Krisooo napisał:

Panowie, nie wiecie czy przesyłki z Ali dochodzą teraz do Polski. Nie wiem czy zamawiać wiązkę z Ali czy kupić w kraju?

Dochodzą i to całkiem szybko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, yoyi napisał:

Dochodzą i to całkiem szybko. 

zamówiłem - dam znać jak sytuacja

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam co prawda Tiguan ale może ktoś z was spotkał się s podobnymi problemami.

Kamerka kupiona z wiązką od kolegi ELDAR. Zainstalowałem wiązkę oraz kamerę + kodowanie:

W Sterowniku 19 dodano kamerę do listy i dalej:

W sterowniku kamery dodałem hak bo posiadam

W steorniku 76 dodałem kamerę rear view

i mam 2 zonki

1. Jeżeli kamerę w 5F w adaptacji Car_Function_List_BAP_Gen2 uaktywnie "VPS_0x0B" wtedy bo wbiciu wstecznego pojawia się kamera ale z buttonem menu i jak go nacisnę dopiero wchodzę w ekran z miniaturą auta i trybami widoku kamery cofania

Też tak macie ??

2. Button Park pilot w tym rozwiązaniu pozwala na wyłączenie kamery ale nic nie włącza - po naciśnięciu buttona park pilot pikknie izapala się przycisk a na ekranie nie ma standardowego park pilota.

 

Jeżeli wspomnianą adaptacje wyłącze i wstawie w 5F w kodowaniu kamerę low wtedy kamera działa, button parktronik tez ekran reaguje na ruch ręki bez zbednego wchdozenia w MENU jak to jest z adaptacją.

Ma ktoś pomysł jak to skodować

 

 

20200517_202320.jpg

20200517_202343.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2020 o 07:18, fb3 napisał:

To do czego w takim razie to Menu służy? bo myślałem że ta ikonka druga od spodu służy właśnie do włączania/wyłączania RTA (asystent wyjazdu tyłem)

Nie mam haka, może to jest powód, bo kodowanie 5F mam identyczne. No i ja mam sedana i pilota automatycznego parkowania.

To menu aktuwuje się po zakodowaniu w 5F w adaptacji Car_Function_List_BAP_Gen2 -> "VPS_0x0B". Dodaje nowe widoki jak parkowanie równoległe, widok na hak (mimo że nie mam haka) i najlepszy ze wszystkich rybie oko, który daje widok prawie 180st - świetne ułatwienie gdy trzeba wycofać tyłem a nie ma się Side Asisst (tak jak u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, czytam i od dwóch lat temat kręci się ciągle w kółko.... 

Postanowiłem podnieść poprzeczkę i zaczynam skupować graty do areaview 360.

A07F0AEA-C4EF-4964-8023-EFE6FF97F817.jpeg

Edytowane przez Ysebulba
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skąd wziąć tą plastikową rurkę? I czy jeszcze coś brakuje? (wiązkę kabli mam)
 

kamera.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze starego znaczka, jest identyczna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2020 o 18:06, Krisooo napisał:

zamówiłem - dam znać jak sytuacja

 

Przyszedł - trwało to 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2020 o 12:03, Krisooo napisał:

Przyszedł - trwało to 2 tygodnie

 

Witam Panowie ?

Kamera zamontowana w VW Golf 7 Variant w wersji HIGH (linie skrętne i dodatkowe menu działa !). Pojawiły się pod koniec podczas konfiguracji problemy z wyświetleniem linii, ale dzięki wskazówkom z wątku i pomocy 

kolegi Ysebulba kamera cieszy oko ?

Dean - dzięki za link ze zdjęciami z montażu w B8 bardzo się przydały, miałem tylko problem z demontażem schowka, ale obyło się bez jego demontażu.

Przy okazji chciałbym obalić mit, że Golf 7 nie posiadał kamerki HIGH tylko LOW. Nie prawda, właśnie kupiłem taką fabrycznie montowaną do Golfa 7 z 2016 roku z numerem -

5G9827469G - RVC Compact+ 5Q0 980 568A (dedykowana do Golfa w wersji Variant 5G9) - pasowała od razu bez dodatkowego programowania.

Powiem więcej, Golf 7,5 wychodził również z fabryczną instalacją AreView.

Wiązka zastosowana standardowo z linią CAN jak większość osób z tego forum - źródło: Ali.

 

Efekt - proszę (dziś pierwszy wyjazd na miasto po montażu) ?

f69fa7c84127b49cmed.jpg

91a91db689745d25med.jpg

bd839213ff85c29cmed.jpg

 

Nowa zabawka ? ?

Edytowane przez Krisooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności