Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

To, to dokładnie takie jak ja kupiłem i po mnie jeszcze połowa forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie .  Zamówił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiązka wykonana bardzo dobrze tylko mogła być ciut dłuższa ( układaj w miarę najkrótszą drogą bo przy radiu będziesz miał napiętą ). 

Edytowane przez Ysebulba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie uwagi do wiązki od chinczyka,

 przynajmniej ta co ja dostałem taka była:

-ta niebieska kostka do Quadlocka nie jest wykorzystywana, konektory szyny can wkładasz bezpośrednio do kostki radia MIB

-nie miałem problemów z długością przewodów CAN, może chińczyk coś poprawiał, był za to problem z przewodem zasilania, był

dobre pól metra za krótki, musiałem sztukować.

-kabel sygnału video był natomiast aż ponad metr za długi, nie chiałem go zwijać więc skróciłem, bo i tak musiałem

kombinować z zasilającym

Za swoją zapłaciłem niecałe 70zł z wysyła, widziałem dwa razy droższe, może te droższe są lepiej dopasowane ?

W dobrym chińczyku wszystkie przewody powinny być tej samej długości, wszystkie idą do Quadlocka.

Lepiej je wyrównać na stole niż robić to w aucie.

W oryginalnej plus jest brany z bezpiecznika i plusowy idzie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam doświadczonych Forumowiczów,

i proszę o informację czy zakupiona przeze mnie kamera z oznaczeniem CG podpasuje do mojego sedana i czy wiązka z alli obsłuży linie skrętne w DM.

Znalazłem taką wiązkę https://allegro.pl/oferta/vw-t-roc-wiazka-do-kamery-rvc-2ga827469-highline-9193916042, ale nie chciałbym przepłacać...

Przeczytałem cały wątek, screeny z Etki i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi?

Jeszcze jedno, czy można przed montażem, na "stole" sprawdzić czy kamera była już montowana w aucie czy jest "czysta", bo sprzedawca nie wie - twierdzi, że niby nowa ale z auta testowego?

Chciałbym uniknąć wgrywania softu i kalibracji...

20200424_190516.thumb.jpg.16c04c6e58722ad247cdc664c89d0d64.jpg20200424_190846.thumb.jpg.60fb2661b95f37732915d79c7fdcfb3b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z auta testowego(demo) to nie bedzie ani czysta ani nowa;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, loki7777 napisał:

Jak z auta testowego(demo) to nie bedzie ani czysta ani nowa;) 

no tak, ale sprzedawca coś kręci, bo jak go przycisnąłem to mówi, że to też może być z licytacji, z półki - a faktycznie wygląda na igłę, bez śladów montażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić na stole ale musisz mieć gatewaya i zrobić do niego „pajączka” z gniazdem OBD i podłączysz się do kamery interfejsem i wczytasz dane z kamery.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info ale to jednak za dużo zachodu... A wracając do meritum, czy ta kamera z tym oznaczeniem i odprowadzeniem kątowym wody pasuje do sedana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2020 o 11:09, fb3 napisał:

Za swoją zapłaciłem niecałe 70zł z wysyła, widziałem dwa razy droższe, może te droższe są lepiej dopasowane ?

a możesz podesłać link do tej swojej wiązki, i czy ona obsłuży high?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie będzie skrętnych na tej wiązce ale ja się nie znam na kamerach high i low...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać tej czarnej kostki z CAN do swapu pinów, ale widać tą niebieską od Quadlocka więc ma CANy.

Co prawda jest ona zupełnie niepotrzebna, piny wkładamy do kostki radia.

Moja przynajmniej miała wszystko, zdjęcie jest identyczne jak w aukcji w której kupiłem,

no chyba że ja nie wiem co kupiłem i zamontowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz kupować 2 razy to kup tą .

https://pl.aliexpress.com/item/32807832879.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.758c5c0f4ie73f 

Mam ją ja @Dean i jeszcze paru forumowiczów.

Ja podobnie kolega @Eldar zupełnie się na tym nie znam, ale zaufaj mi, nie wtopisz.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dziękuję wszystkim za pomoc, ta wiązka od fb3 kusi ceną, ale...

ta druga jest do zaakceptowania, tylko koszt przesyłki 35 zł to przesada,

z kolei ta https://allegro.pl/oferta/vw-passat-b8-wiazka-kamery-3g0827469bd-highline-9196293843 , po wrzuceniu w koszty wyniesie podobnie jak z ta droższa z alli, a będę ją miał już wkrótce...

z pewnością jeszcze się odezwę...

Ponawiam jednak pytanie o samą kamerę z nadrukowaną końcówką CG - czy podpasuje do sedana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pomożecie ?

Po instalacji kamery wszytko działa poprawnie ale mam jeden błąd z którym nie wiem jak sobie dać radę.

 

 

IMG_9953.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba dawać znać bo to na pewno działa a jeśli nie to znaczy że coś zrobiłeś źle i musisz jeszcze raz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od kilku dni walczę z kamera cofania do mojego passata. Kupiłem wiązkę od firmy Car SYSTEMS. Wiązka zakończona jest 5 kabelkami. Dwa są opisane jako nr 1 i 2, pozostałe bez opisu. Z tymi opisanymi dałem radę wpiąlem je do kostki według instrukcji. Ale nie mam pojęcia co zrobić z tymi pozostałymi. Może ktoś to przerabiał i wie jak to podłączyć. Proszę o pomoc. Z elektroniki to raczej jestem czarny.

o przewody.thumb.jpg.7158288594cb597161c6c90b82686147.jpg

W dniu 27.04.2020 o 16:16, MirKul napisał:

ok, dziękuję wszystkim za pomoc, ta wiązka od fb3 kusi ceną, ale...

ta druga jest do zaakceptowania, tylko koszt przesyłki 35 zł to przesada,

z kolei ta https://allegro.pl/oferta/vw-passat-b8-wiazka-kamery-3g0827469bd-highline-9196293843 , po wrzuceniu w koszty wyniesie podobnie jak z ta droższa z alli, a będę ją miał już wkrótce...

z pewnością jeszcze się odezwę...

Ponawiam jednak pytanie o samą kamerę z nadrukowaną końcówką CG - czy podpasuje do sedana?

Witam. Dałeś radę z tą wiązką. Chętnie skorzystam z podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do każdej wiązki jest instrukcja ale prawdopodobnie 1 to zasilanie, 2 i 3 to CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności