Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

z tego samego co Ty

mam  ochote sprawdzić  te nowsze nr, jest tego duzo na allegro np BJ  BS  i inne,  mają one inny kształt mechanizmu ale wg etki powinny pasować i działać, musze sie skusić, kupić i sprawdzić ,zawsze jest 14 dni na odesłanie a sprawdzic warto na przyszłosć

Jestem zwykłym obszczymurkiem i sam czasem potrzebuje pomocy Eldara w zdalnym kodowaniu, włąsnie on zanim spojrzałem w Etke poradził mi AQ i taka własnie przyszła

Daj sobie wkońcu powiedzieć że miałes pecha kupiłeś zjebaną kamere lub z uszkodzonym wsadem która jest montowana w passatach a czasem w arteonach i ona działa, to że akurat ta u ciebie nie działała nie oznacza ze inna u innych nie bedzie

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie neguje tego ze będą działały.  Tak jak Ty wychwyciłem że mają inną budowę ( być może inny producent ) ale nie testowałem tego i nie zabieram głosu  w tej sprawie. Natomiast co do nie działającego AQ to nikt jak tylko @Eldar mi powiedział że trzeba było wgrać odpowiednią parametryzację i wszystko by śmigało .

Edytowane przez Ysebulba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg włanie kolegi Eldara wszystko zależy jaki jest soft w kamerze, może okazać się tak że nawet H lub L lub E lub Fnie zadziała jak ma jakis stary lub zdpcony soft

Tyle w temacie

Proponuje lepiej  zbadać  co można uzyskać i czy wogóle zagada ta nowsza kamera o innej budowie, bo to mnie bardziej ciekawi niż roztrząsać sprawy z przed 2 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ... szkoda czasu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli kamera z numerami 3G0827469 AQ będzie pasowała do mojego passata kombi 2015r ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jachu76 - nie możesz przeczytać pierwszych 5 stron i sam sobie odpowiedzieć na to pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, StefanT1982 napisał:

@jachu76 - nie możesz przeczytać pierwszych 5 stron i sam sobie odpowiedzieć na to pytanie?

Przeczytałem cały temat i wiem że pasuję kamery do mojego auta o numerach 
3G0827469 H, E, L

Niestety nie mogę nigdzie dostać z takimi oznaczeniami , stronę wcześniej pisali że prawdopodobnie pasuje też AQ , dlatego pytam ponieważ chce się upewnić 

np. ta 
https://allegro.pl/oferta/kamera-cofania-vw-passat-b8-3g0827469aq-5q0980556b-8940616634

Edytowane przez jachu76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jachu76 napisał:

Przeczytałem cały temat i wiem że pasuję kamery do mojego auta o numerach 
3G0827469 H, E, L

Niestety nie mogę nigdzie dostać z takimi oznaczeniami , stronę wcześniej pisali że prawdopodobnie pasuje też AQ , dlatego pytam ponieważ chce się upewnić 

np. ta 
https://allegro.pl/oferta/kamera-cofania-vw-passat-b8-3g0827469aq-5q0980556b-8940616634

Dam Ci znać za 2 tygodnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jachu76

jeżeli kupisz H, E, L - to nie musisz nic grzebać w oprogramowaniu modułu kamery. Przy AQ będzie potrzeba pomoc @Eldar  - niezbędne będzie programowanie modułu kamery które na pewno on ogarnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym założyć kamerę do Passata 2016r sedan według etki ma być numer 3G0827469K navi jest DM PRO. Czy mogę zastosować jakiś inny numer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie kupić kamerę z końcówką L za 400zł , w przyszłym tygodniu biorę się za montaż 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to czeka foto relacje co gdzie podłączyć ?

By się przydała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, matek--1 napisał:

Mnie też to czeka foto relacje co gdzie podłączyć ?

By się przydała 

Wszystko ładnie opisane jest w tym temacie łącznie z zdjęciami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim, 

 

przychodzę z małym problem który cały czas mi dokucza po montażu kamery. 
Zacznę od początku być może u Was znajdę odpowiedz lub poradę. 
zakupiłem kamerę low z wiązką do Tiguana II. Wszystko podłączyłem jak należy, natomiast raz na jakiś czas na DM pojawią się błędy „sygnalizacja przy parkowaniu jest niedostępna” 

błędy: b110231 

w skrócie kamera raz działa raz nie...

Czy ktoś z Was może się spotkał z czymś takim lub ma pomysł co może być nie tak? 
widze ze ze u Was temat jest najbardziej rozwinięty 

 

z góry dzięki za każdą podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera nie ma nic wspólnego z tym błędem, a że raz działa a raz nie to w sumie masz dwa problemy.

Musisz trochę więcej danych zebrać, przeskanuj parę razy po wystąpieniu błędów i wrzuć tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, K77 napisał:

raz na jakiś czas na DM pojawią się błędy „sygnalizacja przy parkowaniu jest niedostępna” 

mam to samo. Podczas jazdy (nawet nie przy cofaniu), czasami potrafi wyskoczyć mi ten komunikat. Klikam wtedy OK i tyle. Akurat u mnie kamera zawsze działa więc nie wiem co jest przyczyną tego błędu. Stawiam, że brak kalibracji - mam błąd w obd11 o braku nastaw pocątkowych. Niestety u mnie kalibracja coś nie chce przejść. Zatem skoro mimo błędu kamera działa to odpuściłem temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsyłam ostatnie kody błędów. Może coś w tym znajdziecie.
Wczoraj wszystko działało, dzisiaj raz działa raz nie... 

Dostałem już nową kamerkę na podmianę od sprzedawcy więc będę dalej sprawdzać. 

edit//

kamera podmieniona, błędy skasowane - dalej to samo. 

Może ktoś ma namiary na Kogoś obeznanego w tym temacie w mazowieckim to byłoby wdzięczny za kontakt - mi pomysły już się skończyły. 

Chyba że najnowsze DM obsługuje jednak kamery tylko ze skrętnymi liniami, a wersji Low już nie ? 

błedy tig obd11.docx

Edytowane przez K77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gateway gubi komunikacje 

    Kody błędów:
        U006500 - Magistrala CAN systemu Infotainment Brak komunikacji
            Sporadyczna
       
        U140600 - Prąd spoczynkowy Za duże
            Sporadyczna

    i o ile  nie widzisz nic w przerwie pracy   radia, o tyle juz inne odbiorniki  które z radiem działają  mogą szfankowac 

GW tez ma problem z usypianiem       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to te błędy miałem tylko jeden raz. Po skasowaniu już się nie pojawiają. Teraz to tylko B110231 to jest jedyny błąd który powraca. 
Co ciekawe kiedy błąd powiedzmy jest w pamieć to raz kamera działa raz nie. W momencie kiedy kamera działa, a ja go skasuje, to po skasowaniu kamera przestaje działać i błąd powraca. po odstaniu kilku godz. kamera potrafi zadziałać bez problemu - i tak można w sumie w koło. 

 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Właśnie też przymierzam się do montażu kamery cofania w moim pasaciku i studiowałem cały temat przez was pisany. Kawał dobrej roboty odwaliliscie i jestem super wdzięczny że ktoś się dzieli taka wiedza. ? Troche tez ogladalem zagraniczne fora, co piszą na ten temat i potknalem sie o takie informacje, może komuś przydadzą się :) 

Biorąc pod uwagę te informacje wychodzi na to że, w przypadku kombi lepiej brać wersje "E" lub "AA" lub już nam Znaną "L" iż tylko ona ma wsparcie na System manewrowania przyczepą.

 

 

Sedan:

3G0 827 469 F zastąpiony przez 3G0 827 469 AP

3G0 827 469 D zastąpiony przez 3G0 827 469 K zastąpiony przez 3G0 827 469 T. - *Jest tu również wskazanie: 8A8 i 8A9

3G0 827 469 A zastąpiony przez 3G0 827 469 G.  Tylko dla widoku obszaru 360 stopni.

 

Kombi:

3G0 827 469 H zastąpiony przez 3G0 827 469 AQ

3G0 827 469 E zastąpiony 3G0 827 469 L zastąpiony 3G0 827 469 AA. -  * Jest tu również wskazanie: 8A8 i 8A9

3G0 827 469 C zastąpiony przez 3G0 827 469 J. - Tylko dla widoku obszaru 360 stopni.

 

* System manewrowania przyczepą 8A8 z układem wspomagania parkowania z przodu iz tyłu

* System manewrowania przyczepą 8A9 z podwoziem skrętu parkowania

 

Oraz adaptacje które powinno się dokonać:

- AKTYWUJ Car_Function_List_BAP_Gen2 - VPS_0x0B

- Car_Function_List_BAP_Gen2 - Magistrala danych VPS_0x0B_msg_bus INFOTAINMENT

 

+ oczywiście kodowanie, które bardzo fajnie opisaliście na początku tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności