Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego ja już sobie w obd11 zmieniłem język bazy na EN :) W polskiej wersji jest mało tłumaczeń przy bitach, w EN jest ich dużo więcej. A i łatwiej znaleźć odpowiednie rzeczy do kodowania bo większość opisów jednak jest po angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od jakiegoś czasu śledzę wątek w tym temacie i nie ukrywam, że zainspirował mnie on do założenia kamery cofania również w moim samochodzie. Jako, że mieszkam stosunkowo niedaleko od kolegi Yesbulba poprosiłem go o pomoc w temacie (przy okazji bardzo dziękuję jemu oraz koledze eldarowi za okazane wsparcie). Mam teoretycznie sukces lecz nie pełny... Obraz który wyświetla mi się na kamerze jest mocno zakłócony - załączam wam filmik. Pytanie mam do was czy ktoś borykał się już z podobnym problemem ? Wiązka jest ta sama co wszyscy tutaj zamawiacie z Chin. Kamera kupiona używka na allegro z końcówką H. Kolega Yesbulba podsunął pomysł żeby przy wtyczkach od kamery sprawdzić czy nie ma żadnych luzów - zabiorę się za to dzisiaj - moja największa obawa na ten moment to czy to nie leży może jednak po stronie kamery ? Mam jeszcze tydzień żeby ją odesłać (przyszła w 15.04.2019). Za wszelkie wskazówki od osób które miały podobny problem z góry dziękuję !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kamera jest lowline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo mnie zabiłeś pytaniem ale poczytałem na necie i chyba chodzi o to czy ma linie skrętne i te sześciany itd ? Tak ma. Powinna być High line.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Yogos napisał:

Początkowo mnie zabiłeś pytaniem ale poczytałem na necie i chyba chodzi o to czy ma linie skrętne i te sześciany itd ? Tak ma. Powinna być High line.

jeżeli H - to na pewno ma linie skrętne ( możesz to rozpoznać po tym , że na tej prostokątnej wtyczce przy kamerze masz 5 przewodów ) No i H jest dla kombi..

Edytowane przez StefanT1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, czy z kombi podejdzie do sedana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że może być problem. Cały wątek to mowa właśnie o tych dedykowanych do sedana lub kombi i żeby dobrze kupować. Nie wiem jakie są między nimi różnice, ale być może inny emblemat lub też kalibracja związana z innym położeniem kamery. Klapy obu wersji są różne. To tylko moje domniemania, ale raczej nie ryzykowałbym kupna kamery z kombi do sedana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica w budowie między kamerami z Golfa 7, B8 Variant i Sedan to wężyk spustowy który jest prosto w dół albo prostopadle do kamery. W sofcie są minimalne różnice ale wszystkie działają tak samo.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z golfa VII ma trochę inny profil pokrywki z napisem VW jest en wątek wcześniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tylko dodam że u mnie sprawa się wyjaśniła. Jeżeli ktoś będzie miał podobny problem - sprawdzić.kabel. W moim przypadku były dwa przetarcia - jedno zrobiłem sam przez nieuwagę a drugie bylo w kablu od kamery. Po Zlutowaniu i zaizolowaniu kamera działa jak powinna ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Jestem świeżo po wymianie kamery cofania (oryginalna padła sprawdzałem w aso). Kupiłem używaną dokładnie taka samą (z końcówką H), dałem do przełożenia do miejscowego magika i prawie wszystko jest ok. 

Prawie, bo linie skrętne przy włączeniu wstecznego  pojawiają się na pół sekundy i znikają (często wcale się nie pojawiają).

Nie działa również funkcja parkowania równoległego, po włączeniu wyskakuje komunikat z błędem. 

Pytanie gdzie należy szukać przyczyny? Kodowanie czy raczej coś sprzętowego?

Jestem w tych sprawach laikiem, ale może podpowiecie gdzie szukać rozwiązania. 

Jestem z Zielonej Góry, może jest ktoś z forumowiczów z okolicy kto się na tym zna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djgas Miałem to samo, chodzi o kodowanie.

 

Strona 6 tego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

udało mi się podłączyć kamerę (kombi , manual, kamera używka z allegro z końcówką H). Obraz jest , linie skrętne działają. Ale jest jedno ale ;) czasami , (tzn doświadczam tego codziennie) po uruchomieniu wstecznego  (obraz z kamery jest, emblemat uchyla się) i następnie po zakończeniu manewrowania i  wrzuceniu biegu do przodu (na ekranie po chwili znika obraz z kamery czyli proces wspomagania parkowania się wyłącza) ale emblemat nie zakrywa z powrotem kamery - pozostaje odchylony nadal ( mija magiczne 10 sekund po któych się powinna schować). Muszę zatrzymać się, nacisnąć "P" (czyli wymusić ponownie wizualizację parkowania) nad radiem i dalej ponownie wyłączyć - wtedy kamera zostanie zasłonięta  i jest ok. Ten mankament nie jest powtarzalny non stop. Na razie nie potrafię znaleźć  jakiejś zależności. Błędów w OBD brak. Mi to wygląda na jakiś brak w kodowaniu - ale kodowanie zrobiłem i sprawdziłem 20 razy tak jak jest to na forum wałkowane.

Kodowanie kamery mam takie:       01 84 02 01 C2 00 20 17 00 00 40

a fabrycznie w kamerze było takie: 01 84 02 01 43 00 20 17 00 00 48 (tylko że przy takim ustawieniu nie było linii)

Jeszcze jedna rzecz - podczas podglądu obrazu kamery nie działa mi opcja regulacji RGB (przycisk z 3 kolorowymi kółkami) - regulacja tym wirtualnym suwakiem nic nie zmienia. Pozostałe 2 regulacje działają (kontrakt, jasność) Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego z powyższym...

Jak to mój nauczyciel od j. polskiego kiedyś mówił nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu no ale kurde wolałbym aby to zamykanie kamery działało jak należy... ;)

Czy ktoś  z Was się spotkał z takim czymś?

Edytowane przez StefanT1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok po kilku dniach już widać gdzie jest problem - coś mechanizm w kamerze działa jak mu się chce. Gdy kamera ma się zamknąć to słychać jakieś ciche puknięcie w klapie ale się nie zamyka - czyli programowo jest ok. Jest to rozbieralne? czy do śmietnika?

Edytowane przez StefanT1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jakby co, to sam znaczek z kamery da się zdjąć i wymienić. Koszt w aso to jakież 110 zł. Numer części 510853617A

 

 

F6518B4E-644B-4B5F-8662-5036CA4D7D07.jpeg

file.jpeg

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzucić ktoś linka do modułu żeby podłączyć ori kamerę pod radio z chin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MucikV w dobrym dziale pytasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, enriquez napisał:

Hej. Jakby co, to sam znaczek z kamery da się zdjąć i wymienić. Koszt w aso to jakież 110 zł. Numer części 510853617A

 

 

F6518B4E-644B-4B5F-8662-5036CA4D7D07.jpeg

file.jpeg

u mnie jest problem z mechanizmem w środku całego tego modułu kamery. Po zakończeniu parkowania nie chowa się kamera. Raz działa raz nie - tak po japońsku czyli jako tako ;)  W sobotę to rozbiorę  może wystarczy coś nasmarować

Edytowane przez StefanT1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm od emblematu dzielą 3 śruby z tego co pamiętam, bez problemu idzie go rozkręcić. Sprawdź kabelki, może któryś się przetarł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabelki są ok - w klapie od bagażnika słychać jakieś ciche puknięcie gdy ma się schować ale się nie chowa więc coś mechanicznie niestety jest nie tak. Jak się nie da tego naprawić to będę szukał innej kamery ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności