Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, SeBa_ napisał:

Ja miałem dokładną kamerę. U mnie otwiera się zawsze, nawet w takiej sytuacji jaka jest rozważana obecnie czyli dojazd przodem do przeszkody co aktywuje czujniki, następnie włączenie wstecznego. Podkreślam zawsze oznacza zawsze. 

Co więcej kamerę dokładał i kodował mi kolega Ysebulba. U mnie problem nie występuje, a u niego TAK. Z tego co wiem użył identyczne kodowanie (z modyfikacją na no że ja mam DSG). Z tego wnioskuję, że może być jakaś różnica w firmware sprzętu (?).

Miałeś jeszcze wgrywany soft i parametryzację kamery pod Passata B8 sedan ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eldar Tak, ale kamerę testowałem zanim zrobiłeś jej kalibrację. Spójrz na mój post z 14 września w tym wątku, gdzie opisałem wynik mojego testu. Ty natomiast podpiąłeś się pod mój samochód 25 września ? 

Chyba, że masz na myśli wgranie firmware do tej kamery, a to było robione w sierpniu.

Inna sprawa, że mój przypadek może być szczególny bo ja już wcześniej miałem kamerę LOW dokładną przez ASO, w zasadzie robiłem tylko upgrade do wersji HIGH. Może oni coś dograli/zakodowali.

Chcesz/masz jakiś pomysł na to , to podjedź sobie kiedyś przy okazji i zgraj nastawy. Może coś z tego wyłuskasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli przywrócenie tej kamery to stanu używalności czyli wgranie softu, parametrów i pierwsze kodowanie. 

 Ysebulba zrobił tylko małe poprawki w kodowaniu.

Skan całego Twojego samochodu mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Eldar said:

Miałem na myśli przywrócenie tej kamery to stanu używalności czyli wgranie softu, parametrów i pierwsze kodowanie. 

Tak, tylko że inni forumowicze również mają kamery od Passatów czyli z gotowym oprogramowaniem, czyli powinno być to samo.

Inna sprawa, że sam mówiłeś że moja kamera dostała wsad od Superba bo tylko taki był pod ręką a to w sumie to samo. ?

 

11 minutes ago, Eldar said:

Skan całego Twojego samochodu mam ;)

No właśnie zauważyłem, że ktokolwiek się podpina pod ten samochód to zaraz leci z komendą Plik->Zapisz 

Za to są jakieś punkty czy coś... ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, SeBa_ napisał:

No właśnie zauważyłem, że ktokolwiek się podpina pod ten samochód to zaraz leci z komendą Plik->Zapisz  

Raczej chodzi o backup w razie czego i to akurat się chwali. W informatyce mawiają, że ludzie dzielą się na dwie grupy: na tych co backupy robią i na tych co będą je robili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam okazję kupić nową kamerę cofania od pracownika serwisu (kamera dostarczona do salonu, jednak docelowo nie zamontowana), oczywiście oznaczenie jak najbardziej do mojego auta - 3G0827469E. Czy będzie w niej wgrany soft? Czy warto ryzykować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mój stan wiedzy nie będzie i nie warto. Najlepiej kupić używaną, z demontarzu, z rozbitka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę wgrać soft do takiej kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, shibby napisał:

na mój stan wiedzy nie będzie i nie warto. Najlepiej kupić używaną, z demontarzu, z rozbitka.

 z tym stanem to idz leki weź 

 soft ma kazdy sterownik  w  ASO.

co najwyzej nie ma kalibracji, czy parametryzacji czy kodowania, ale SOFT ma każdy 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.11.2018 o 16:59, shibby napisał:

dwap, tu nie chodzi o wszystkie czujniki. Tu chodzi o sytuację gdzie najpierw aktywują się przednie czujniki a następnie wrzucasz wsteczny. Wtedy kamera się nie otwiera. Zrób test: podjedź do ściany przodem a następnie wbij wsteczny, albo w korku podjedź bliżej do auta, by czujniki przednie się włączyły a następnie wbij wsteczny.

Dokładnie tak sprawdziłem, zawsze się włącza. Mam oryginalnie zainstalowaną kamerę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Major napisał:

 z tym stanem to idz leki weź 

 soft ma kazdy sterownik  w  ASO.

co najwyzej nie ma kalibracji, czy parametryzacji czy kodowania, ale SOFT ma każdy 

 

Nie będę zniżał się do twojego poziomu i kierował w twoim kierunku wycieczek osobistych.

W mojej wypowiedzi chodziło o to, że taka kamera nie ruszy od strzała, tak jak z rozbitka - nie mam tu na myśli kodowania, bo to wiadome że trzeba je wykonać ale kompatybilność softu. Po prostu ryzyko jest zbyt duże a koszty przeflashowania, kalibracji itd mogą przewyższyć koszt samej kamery a to się mija z celem. Przykładem może być walka kolegi Ysebulba z kamerą AQ od Arteona. W teorii to to samo, powinno działać. Po zakodowaniu kamera została wykrywa ale brak komunikacji - inny soft. Zapewne dałoby radę ją przeflashować ale to dodatkowe koszta. Zapamiętałem dobrą radę wspomnianego kolegi:

Dnia 19.07.2018 o 09:10, Ysebulba napisał:

Dlatego kupuj kamerę tylko używaną ( nowe nie mają wogóle wgranego oprogramowania) i tylko od Passata 3G

i ją przekazuję dalej, chcąc zwyczajnie osobie zainteresowanej zaoszczędzić zbędnych kosztów.

PS to nie pierwszy raz jak komentujesz moją odpowiedź, kompletnie nie trafiając w punkt i mijając się z prawdą. Na poprzedniej stronie wmawiałeś mi że mam kamerę uszkodzoną lub źle podłączoną nie znając genezy problemu z niepodnoszeniem się kamery po aktywacji czujników przednich. Nie wczytujesz się w cały wątek, tylko przeczytasz urywek i dorzucasz swoje 3 grosze. Albo nie wypowiadaj się w ogóle albo zainteresuj się całościowo problemem zanim się wypowiesz.

 

 

15 godzin temu, dwap napisał:

Dokładnie tak sprawdziłem, zawsze się włącza. Mam oryginalnie zainstalowaną kamerę.

Jesteś w stanie podesłać kodowanie modułów 5F, 6C oraz 76? Porównam ze swoim, może znajdę coś ciekawego.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2018 o 08:14, shibby napisał:

Nie będę zniżał się do twojego poziomu i kierował w twoim kierunku wycieczek osobistych.

W mojej wypowiedzi chodziło o to, że taka kamera nie ruszy od strzała, tak jak z rozbitka - nie mam tu na myśli kodowania, bo to wiadome że trzeba je wykonać ale kompatybilność softu. Po prostu ryzyko jest zbyt duże a koszty przeflashowania, kalibracji itd mogą przewyższyć koszt samej kamery a to się mija z celem. Przykładem może być walka kolegi Ysebulba z kamerą AQ od Arteona. W teorii to to samo, powinno działać. Po zakodowaniu kamera została wykrywa ale brak komunikacji - inny soft. Zapewne dałoby radę ją przeflashować ale to dodatkowe koszta. Zapamiętałem dobrą radę wspomnianego kolegi:

i ją przekazuję dalej, chcąc zwyczajnie osobie zainteresowanej zaoszczędzić zbędnych kosztów.

PS to nie pierwszy raz jak komentujesz moją odpowiedź, kompletnie nie trafiając w punkt i mijając się z prawdą. Na poprzedniej stronie wmawiałeś mi że mam kamerę uszkodzoną lub źle podłączoną nie znając genezy problemu z niepodnoszeniem się kamery po aktywacji czujników przednich. Nie wczytujesz się w cały wątek, tylko przeczytasz urywek i dorzucasz swoje 3 grosze. Albo nie wypowiadaj się w ogóle albo zainteresuj się całościowo problemem zanim się wypowiesz.

 

 

Jesteś w stanie podesłać kodowanie modułów 5F, 6C oraz 76? Porównam ze swoim, może znajdę coś ciekawego.

Nie mam pojęcia jak to zrobić, ale jeżeli w okolicach Nowego Sącza jest jakiś kolega znający się na rzeczy, chętnie udostępnię samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eldar dobrze pamiętam, że bywasz w Nowym Sączu? Nie chciałbyś się zgadać z kolegą @dwap i podejrzeć u niego oryginalne kodowanie kamery? Może udałoby Ci się odnaleźć brakujące kodowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po te kłótnie ?

Kamerkę faktycznie najlepiej kupić używaną, dobraną wg etki z tego samego modelu, który posiadamy. Nie kombinujcie inaczej, bo będziecie się bujać jak ja u siebie czy u Sebastiana. U niego sytuacja została uratowana tylko dzięki Eldarowi, który wygrywał nowy soft, a potem jeszcze robił kalibrację. U Grześka z kolei kupiliśmy kamerę od gościa z Jaworzna który sprzedaje na Allegro pod nickiem Car-technologies ruszyła od „ strzała „ i co najciekawsze nie ma tego problemu który my mamy z nieotwierającą sie kamerą po włączeniu przednich czujników parkowania. W zeszłym tygodniu montowaliśmy u kolegi kamerę w superbie też od gościa z Jaworzna i też obyło się bez problemów. Byłem tam na miejscu i widziałem ze wszystko jest z prawie nowych aut potestowych i przechowywane na regałach w zadaszonym magazynie, a nie jak to czasem bywa pod chmurką. Kupowałem już tam kilka razy i nie było żadnych problemów .

Dogadalem się z nim że każdemu z nas na hasło forum VW passat udzieli rabatu. Dla zainteresowanych wysyłam dane do niego.

Nick allegro 
Car-technologies 
Firma PARTMAR Jaworzno 
Mail: [email protected] 
Telefon 733110668
 

 

Edytowane przez Ysebulba
Poprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z czarnym obrazem i czujnikami wynika z niepoprawnej parametryzacji camery

Edytowane przez szuli88
Blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Założyłem kamerę cofania do mojego B8 zgodnie z wyżej opisanymi instrukcjami.

Wszystko działało super i można powiedzieć, że nadal działa ale pojawił się problem.

Auto miałem u mechanika i w międzyczasie instalowałem licznik AID z nawigacją na liczniku - piszę o tym bo być może po tej przeróbce cos mi się zepsuło.

Teraz włączając wsteczny otwiera mi się normalnie kamera ale monitor w ogóle nie reaguje - brak ops i widoku cofania (jest tylko pikanie) - czasami raz na 20 prób zaskoczył obraz.

Zmieniłem kodowanie w sterowniku 10 wyłączając ops i wszystko wraca do normy czyli obraz wraz z liniami jest wyświetlany ale brak grafiki ops - z opcją ops w ogóle się nie załącza.

Po wykodowaniu kamery z modułu 19, 5F i 10 nie mam w ogóle grafiki ops. Parktronic normalnie działa i ostrzega z tyłu i z przodu głosowo ale nie mam grafiki ani w wersji bez kamery ani z kamerą.

Czy coś mogłem  niechcąco źle zakodować??? Bardzo proszę o podpowiedź bo zależy mi na tej grafice.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Angest napisał:

Witam Wszystkich

Założyłem kamerę cofania do mojego B8 zgodnie z wyżej opisanymi instrukcjami.

Wszystko działało super i można powiedzieć, że nadal działa ale pojawił się problem.

Auto miałem u mechanika i w międzyczasie instalowałem licznik AID z nawigacją na liczniku - piszę o tym bo być może po tej przeróbce cos mi się zepsuło.

Teraz włączając wsteczny otwiera mi się normalnie kamera ale monitor w ogóle nie reaguje - brak ops i widoku cofania (jest tylko pikanie) - czasami raz na 20 prób zaskoczył obraz.

Zmieniłem kodowanie w sterowniku 10 wyłączając ops i wszystko wraca do normy czyli obraz wraz z liniami jest wyświetlany ale brak grafiki ops - z opcją ops w ogóle się nie załącza.

Po wykodowaniu kamery z modułu 19, 5F i 10 nie mam w ogóle grafiki ops. Parktronic normalnie działa i ostrzega z tyłu i z przodu głosowo ale nie mam grafiki ani w wersji bez kamery ani z kamerą.

Czy coś mogłem  niechcąco źle zakodować??? Bardzo proszę o podpowiedź bo zależy mi na tej grafice.

Pozdrawiam

 

 jednostka 5F nie jest dopasowana z tego co widzac,  tak ze wymienili po łepkach 

zrobic  adaptacje jak trzeba, albo  przepisac ze starego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Major napisał:

 jednostka 5F nie jest dopasowana z tego co widzac,  tak ze wymienili po łepkach 

zrobic  adaptacje jak trzeba, albo  przepisac ze starego 

Wymienialem tylko licznik, reszta została. Kodowania stare. Raz na pare razy wskakuje, bez ops działa za każdym razem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

czy istnieje jakaś zmienna w kodowaniu gdzie dałoby się ustawić aby obraz z kamery był nadal widoczny podczas poruszania się do przodu? (choć przez chwilę lub do określonej prędkości)
Często podczas próby wjechania  tyłem w trudno dostępne miejsce trzeba kilka razy cofnąć, ruszyć do przodu, cofnąć... 
Za każdym razem kamera wyłącza się. Da się tak zrobić aby wydok z kamery przy ruchu do przoduł był również dostępny?
Tak samo jak cofając obserwuję przestrzeń czy się już skończyła tak samo ruszając do przodu chciałbym widzieć czy czy już udało mi się tą przestrzeń uzyskać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dokładnie tak działa, nie wiem co ty masz za kamere. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności