Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

po wielu pytaniach i telefonach od was dzisiaj postanowiłem zabawę z kamerą cofania ze skrętnymi liniami do Passata B8 :chytrus.

Sprawa nie jest taka prosta bo kamera musi śmigać po magistrali can. Aso montuje tylko kamerę od Golfa 7 low która nie skręca i nie ma połączenia can koszt 3 tys. Może ktoś już montował i pomoże w temacie bo kamera nie otwiera się a wszystko jest ok w kodowaniu. Podłączenie to 2xcan, plus biało/czerwony i minus brązowy. Gateway 19 dodanie kamery 6c do systemu, Parktronik 10 adaptacja bajt 2

 

IMG_20160818_193039_33.jpg

IMG_20160818_193411.jpg

IMG_20160818_193449.jpg

IMG_20160818_195515_1.jpg

IMG_20160818_191424_2.jpg

IMG_20160818_192310_333.jpg

IMG_20160818_193740_5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po wielu pytaniach i telefonach od was dzisiaj postanowiłem zabawę z kamerą cofania ze skrętnymi liniami do Passata B8 :chytrus.

Sprawa nie jest taka prosta bo kamera musi śmigać po magistrali can. Aso montuje tylko kamerę od Golfa 7 low która nie skręca i nie ma połączenia can koszt 3 tys. .....]

Jest kamera do B8 bez modułu 6C co ma dynamiczne linie.

taka LOW - a skrętna ;)

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram informacje, które mogły by pomóc koledze 'wagenowi' uruchomić oryginalną kamerę cofania.

Trułem trochę koledze, który zna kier. serwisu VW. Mam takie informacje:

- kamera musi mieć odpowiednie oznaczenie (koncówka numeru) dopasowane do daty produkcji auta i zastosowanego sterownika;

- kamera od zestawu area view nie uruchomi się bez pozostałych (podobno) - obsługuje ją inny sterownik;

- kodowanie - VW musi przeprowadzić online.... tu trochę nie wierzę

- i najgorsze, że w niektórych autach trzeba dołożyć jakiś moduł (zależne od daty produkcji)???

Te info. nie są bezpośrednio od kier. serwisu, lecz rzekomo od "fachmana pracownika", który się tym zajmuje;

...pewnie mało to pomoże, ale staram się jak mogę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie jest jeszcze jeden biały kabelek - pin 6 z kamery do pin 3 przycisku w klapie. Być może to oczywiste, ale tak mi się rzuciło w oczy po twoim opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kamera dziala :kciuki, Marcin ten kabelek od klapy musi być podłączony żeby zadziałało wszystko !!!

 

IMG_20160824_210315.jpg

IMG_20160824_210221.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Potwierdź proszę jeszcze to kodowanie, które opisałeś w pierwszym poście.

Też czekam jeszcze na wtyczkę i jadę z koksem. Co prawda w Superbie, ale sama kamera jest ta sama i tu nie potrzeba tego kabelka podłączać, gdyż brak tutaj uchylnego emblematu. Rozebrałem dziś schowek, żeby się dostać do 5F i na razie mam jeszcze lekką nieśmiałość w rozbiorce jasnych plastików w 3 miesięcznym smochodzie. Ale muszę się napić i mi przejdzie :)

 

U mnie też sukces!

 

bfdd45483bef77014cbe50472e5a0971.jpg

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam org. kamerę cofania , ale chce założyć przednią . Mówię do żonki du.a ci wystaje....odp. mojej żony " bo ku... w tym nowym nie widać końca przodu. Więc dla dobra auta i siebie pomyślałem o czyś takim:

Koleś fajnie opowiada , ale zastanawiam się czy ona działać będzie tylko w momencie włączenia 1 biegu ? Może ma ktoś kamerkę z przodu i podrzuci temat jak to zamontować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Pytanie dotyczące kamery cofania - może ktoś podpowie jak wyłączyć przy cofaniu nałożona grafikę z pokazanymi czujnikami parkowanie tak żeby był sam widok z kamery. Wyjeżdżając z bramy tyłem akurat zasłania mi ona podgląd na ulicę i widok czy jedzie jakiś samochód. Niestety często trafiają się bardzo szybko jadący którzy są najważniejsi na drodze i ani myślą choć odrobinę zwolnic i wypuścić cofający się samochód. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Pytanie dotyczące kamery cofania - może ktoś podpowie jak wyłączyć przy cofaniu nałożona grafikę z pokazanymi czujnikami parkowanie tak żeby był sam widok z kamery. Wyjeżdżając z bramy tyłem akurat zasłania mi ona podgląd na ulicę i widok czy jedzie jakiś samochód. Niestety często trafiają się bardzo szybko jadący którzy są najważniejsi na drodze i ani myślą choć odrobinę zwolnic i wypuścić cofający się samochód. Pozdrawiam.

u mnie po 3 sec chyba (moze 4 ) znika PDC i jest sama kamera ..... czasem szybciej znika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz takiej strzałeczki żeby to schować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście jest możliwe schowanie grafiki czujników ale wolałbym żeby były na stałe schowane przy cofaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zakoduj w PDC w adaptacji zeby było tylko RVC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odkopać ten temat. Planuję montaż tylnej kamery w emblemacie. Możecie powiedzieć jaki jest jej numer? Czy potrzebuje modułu?

Radio Discover Media. Będę wdzięczny za pomoc. Na allegro kamer i modułów jest dużo. Pytanie który zestaw kupić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dean jak mi powiesz jak w vcds sprawdzic numer kamery, modulu etc to ci sprawdze i podam ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w temacie dołożenia kamery, wiele zostało nie dopowiedziane.

Podajcie proszę jaki ma być numer kamery i gdzie się podpiąć . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję ponownie. Na Allegro dostępnych jest niby mnóstwo kamer do Passata B8 o numerze  3G0827469, różnią się tylko końcowym oznaczeniem B, G, J itp. Czy każda z tych pasuje czy nie. Podobna kwestia jest z modułem  kamery 5Q0907556, który na końcu ma literę B albo jej nie ma. Czy każdy będzie pasować? Ciężko uzyskać pomoc w tej sprawie... pomoże ktoś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean ja chyba zaryzykuje. Zauważyłem że występują 3 typy kamer:

pierwsza do area 360 ma pojedyncza niebieską wtyczkę i zwykle końcówkę C

druga low - bez aktywnych lini pomocniczych 2 wtyczki jedna szara od video i druga prostokątna z 3 przewodami 

trzecia high z aktywnymi liniami 2 wtyczki jedna szara od video i druga prostokątna z 5 przewodami ta nas interesuje .

Jest jeszcze rozdział na sedana i kombi .

Tu masz numery z etki, musisz szukać kamerki z 5 przewodami a potem porównać numer z etką. 

I kwestia wiązki ja zamówiłem na AliExpresie, czekam już 2 tygodnie.

849C8AF8-661A-41A6-8394-E3BDF47F51CD.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery, to mi nawet na liniach skrętnych zbytnio nie zależy. Bardziej na obrazie by widzieć co jest tam, gdzie nie widzę. Mam Sedana, czy w takim wypadku kamera z końcówką L czyli Low będzie dla mnie ok?

Ma szarą wtyczkę i drugą szerszą z trzema przewodami. Przykład http://allegro.pl/vw-passat-b8-kamera-cofania-klamka-tyl-3g0827469l-i7393808965.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta którą wysłałeś, jest do sedana ( różnią się rurką odpływowową ), ale ma 5 przewodów ( te 2 czerwone to cany )

Liteka tu , to tylko zbieg okoloczności. Z tego co się orientuję kamery Low nie były fabrycznie montowane w passatach, ale golfach Vll . Natomiast są takie gotowe zestawy oferowane np przez car systems do passata .

https://www.carsystems.eu/vw-rear-emblem-camera-kit-retrofit-passat-b8-3g0-sedan-limousine,id2344.html

Oczywiście cena zaporowa ale potraktuj to jako kompendium wiedzy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie wiem jaką kamerę wybrać :) Ty jaką dobrałeś do swojego auta? Masz Kombi czy Sedana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności