Skocz do zawartości
shel82

2.0 TDI-CR (CFGB) - obsługa serwisowa po 165 tyś. km?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stałem się właśnie posiadaczem kolejnego Passata ;) :

B7 2012r 2.0 TDI-CR (CFGB - 170 KM), 4 Motion, DSG, webasto itd.

(do tej pory użytkowałem przez osiem lat B5 FL 1.9 TDI-PD 130 KM z 2001r z którym ciężko mi się rozstać :( ).

 

W związku ze zmianą modelu mam kilka pytań odnośnie obsługi serwisowej, ponieważ do tej pory wszystko robiłem sam jeżeli chodzi o naprawy i wymiany eksploatacyjne i chciałbym przy tym pozostać (jakoś nie wieże w ASO), dlatego potrzebuję szybkiego kompendium wiedzy odnośnie kilku rzeczy:

1 - jaki interfejs diagnostyczny polecacie (może być klon - wiadomo cena), bo pierwszą rzeczą jaką muszę zrobić to przeprogramowanie interwału serwisowego, gdyż aktualnie ustawiony przegląd to QG1, a jak przechodzę raczej na standardowy okres obsługi - QG0.

2 - jak jest z obsługą 4 Motion, dokładniej chodzi mi o Haldex (jak rozpoznać jaką wersję posiadam?) jaki olej i co jaki okres/przebieg wymieniać?

3 - eksploatacja Webasto to już zupełnie nowość dla mnie czy coś się przy tym grzebie na przeglądach?

4 - rozrząd - jest kilkanaście wersji silników 2.0 TDI i instrukcji serwisowych co ile wymieniać i także chciałbym się upewnić co i jak, bo po naklejce serwisowej jak domniemam była pierwsza wymiana przy 80 tyś. KM, a znajomy mechanik twierdzi, że z kolejną mogę przeciągnąć nawet do 200 tyś. KM w przypadku mojego silnika?

5 - DSG - to samo co wyżej, czyli jak rozpoznać jaką wersję/podwersję posiadam i co zalecacie jeżeli chodzi o wymianę oleju, itd?

 

Zamieszczę VIN: WVWZZZ3CZCE15xxxx, może się przyda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozrząd - jest kilkanaście wersji silników 2.0 TDI i instrukcji serwisowych co ile wymieniać i także chciałbym się upewnić co i jak, bo po naklejce serwisowej jak domniemam była pierwsza wymiana przy 80 tyś. KM, a znajomy mechanik twierdzi, że z kolejną mogę przeciągnąć nawet do 200 tyś. KM w przypadku mojego silnika?

 

teoretycznie w CFBG rozrząd to 210 tys. km. Ale.... wszystko zależy od tego jak auto jest eksploatowane. Jeśli robisz po 50-70 tys. rocznie, głównie po trasach, to śmiało można do 200 kkm czekać. Jak robisz (lub poprzedni właściciel robił) po 15-20 tys. to bym nie czekał do tego punktu zero bo może strzelić ze starości.

 

 

DSG - to samo co wyżej, czyli jak rozpoznać jaką wersję/podwersję posiadam i co zalecacie jeżeli chodzi o wymianę oleju, itd?

 

VCDS i sprawdzić. Olej IMO TYLKO w ASO. czego by nie mówić o innych rzeczach to olej w DSG tylko w aso się wymienia. Często - serwisy znanych sieci, z dobrą opinią, mówią "panie - z DSG jedź do ASO bo my się tego nie dotkniemy". Tylko olej najpierw kup z innego źródło, bo w ASO kosztuje majątek (sama wymiana nie taka droga). Wymiana oleju w DSG to cała skomplikowana procedura, a jak się ją źle wykona to koszty robią się kosmiczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymiana oleju w DSG to cała skomplikowana procedura
:lol3 :lol3 :lol3

Dobra już się podniosłem. Mało które ASO ma sprzęt do opróżniania i napełniania ciśnieniowego skrzyń. Robią to grawitacyjnie. Cała trudność polega jedynie na tym że musi się to obywać w określonym zakresie temperatur i dostęp do skrzyni jest .ujowy. Żeby na przykład wymienić filtr trzeba wyjąć aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozrząd w CR to opinia z ASO z doświadczenia na klientach ;) jest taka: co 180 tys lub 7 lat. Info od mechanika z ASO VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cała trudność polega jedynie na tym że musi się to obywać w określonym zakresie temperatur

 

otóż to. mało który pan Waldek z garażu "warsztat u heńka" wie o tym (lub olewa) i leje do upadłego, zakręca korek i 'jechać'. a potem są zonki, że skrzynia padła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie od razu ASO. Są dziesiątki dobrych warsztatów, gdzie zrobią to równie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są dziesiątki dobrych warsztatów,

 

większość z nich jak słyszy DSG to dostaje gorączki i każą jechać do ASO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam np wymiane u forumowicza

rygera. Z kolegą zajmuja sie skrzyniami dsg.

Tylko u nich wymieniam olej.

Robią to naprawdę fachowo. Centralna Polska

/

Okolice Tomaszowa Maz.

 

A cfgb to nie zajedziesz :) klekota po 200 tys :) ale to szczegol :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1- interfejsu ci nie polece, jest tyle tego ze szok. Zalezy za ile i co wymagasz. Osobiscie mam Vag Can Pro

2-do haldexu polecam olej zakupiony w serwisie, cena ok 200zl. Wymiana co 60tys km.

3-Webasto jest bezobslugowe. Zadnych serwisow i wymiam przy nim nie ma. Jakbys sciagal przypadkiem zderzak to warto zdjac filterek powietrza od webasto i przedmuchac sprezonym powietrzem.

4-Ja przy tych motorach robie i polecam przy 150tys. Robie to zawodowo i 2/3 wyjetych pomp wodnych juz zaczelo nieznacznie ale przeciekac. W golfie mam taki motor i robilem przy 165tys km i obudowa pompy byla cala oklejona rozowym osadem, znaczy pierwsze wycieki. Same paski przy tym przebiegu sa ok, natomiast rolki juz trafiaja sie zuzyte...

5-DSG, no coz, pilnowac okresow wymian i smigac spokojnie az.....az stanie gdzies w trasie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie rozrząd wymieniłem na 130 tys., a to z uwagi na cieknącą pompę wody, z zasłyszanych opinii pierwsza wymiana rozrządu - optymalnie przy 150 tys., max. 180 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie rozrząd wymieniłem na 130 tys., a to z uwagi na cieknącą pompę wody, z zasłyszanych opinii pierwsza wymiana rozrządu - optymalnie przy 150 tys., max. 180 tys.

 

To właśnie pompa wody często nie wytrzymuje tych magicznych 210 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak w książce serwisowej jest napisane ,że rozrząd wymieniamy przy 210 tyś przebiegu ,ja chyba będę wymieniał szybciej ,co prawda mam

już 193 tyś ,tylko gorzej z czasem nie ma kiedy odstawić do mechanika ,co do silnika to CFGB służy wyśmienicie ,były problemy przy tankowaniu tego lepszego diesla z BP ,po zmianie na zwykły diesel wszystko OK ,interfejs to w/g mnie VCDS ,wymiana oleju w DSG ,no ja robiłem w ASO ,żaden warsztat nie chciał się podjąć (przynajmniej te w których byłem) do tego po wymianie robili jakieś adaptacje skrzyni ,podobno tak trzeba. Czasami klekocze trochę głośniej z rana ,ale to mi nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tego po wymianie robili jakieś adaptacje skrzyni
No. A po wymianie oleju w silniku, trzeba zrobić adaptację tłoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No. A po wymianie oleju w silniku, trzeba zrobić adaptację tłoków.

 

 

Organoleptycznie ? :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie dajcie się zwariować. Są oczywiście skomplikowane wymiany i naprawy, ale większość z tego co opowiadają to marketing. Napędzanie ludziom stracha po to żeby napędzić sobie klientów i skroić ich na kasę. Dam wam prosty przykład. Według ASO żeby wymienić wentylator dmuchawy klimy trzeba zdemontować deskę rozdzielczą co kosztuje setki złotych i trwa kilka godzin. Oczywiście niczego nie demontują tylko ściągają schowek pasażera i wymieniają wentylator, co trwa 20 minut. Da się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przyklad: do wymiany termostatu w cfgb moim wystarczy go wymienic :)

 

W serwisie aso lubin vw chcieli demontowac zderzak, reflektory !!! I alternator !!!

 

1000 zl netto sama wymiana wyliczyli.

 

Myslalem ze je bne !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety często usługi ASO niewiele mają wspólnego z fachwością, dlatego unikam ASO jak ognia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1- interfejsu ci nie polece, jest tyle tego ze szok. Zalezy za ile i co wymagasz. Osobiscie mam Vag Can Pro

2-do haldexu polecam olej zakupiony w serwisie, cena ok 200zl. Wymiana co 60tys km.

3-Webasto jest bezobslugowe. Zadnych serwisow i wymiam przy nim nie ma. Jakbys sciagal przypadkiem zderzak to warto zdjac filterek powietrza od webasto i przedmuchac sprezonym powietrzem.

4-Ja przy tych motorach robie i polecam przy 150tys. Robie to zawodowo i 2/3 wyjetych pomp wodnych juz zaczelo nieznacznie ale przeciekac. W golfie mam taki motor i robilem przy 165tys km i obudowa pompy byla cala oklejona rozowym osadem, znaczy pierwsze wycieki. Same paski przy tym przebiegu sa ok, natomiast rolki juz trafiaja sie zuzyte...

5-DSG, no coz, pilnowac okresow wymian i smigac spokojnie az.....az stanie gdzies w trasie :P

 

Dzięki Robert za info chyba najbardziej się wykazałeś ;)

 

Ludzie nie dajcie się zwariować. Są oczywiście skomplikowane wymiany i naprawy, ale większość z tego co opowiadają to marketing. Napędzanie ludziom stracha po to żeby napędzić sobie klientów i skroić ich na kasę. Dam wam prosty przykład. Według ASO żeby wymienić wentylator dmuchawy klimy trzeba zdemontować deskę rozdzielczą co kosztuje setki złotych i trwa kilka godzin. Oczywiście niczego nie demontują tylko ściągają schowek pasażera i wymieniają wentylator, co trwa 20 minut. Da się?

 

Zgadzam się również z Markiem (Mlody_tm i adamb ) - nie dajmy się zwariować, akurat jeśli chodzi o niemiecką myśl konstrukcyjną to w porównaniu np. do angielskiej gdzie projektując auto nie myślano o naprawach okresowych jest ona dość przewidziana i można sporo samemu zrobić ;)

 

Reasumując - raczej większość zrobię sam łącznie z wyminą oleju w DSG i Haldexie (nie jest to takie skomplikowane po obejrzeniu kilkunastu filmów) ...

Mam tylko dalej dylemat z interfejsem (chciałbym sobie kilka rzeczy przekodować) - może jednak coś polecicie w rozsądnej cenie, a może ktoś odsprzeda jakiś clone w rozsądnej cenie ogarniający auto w moim roczniku - 2012 (np clone VCDS)?

Edytowane przez shel82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tę adaptacje też nie wierzę ,w ASO również ,ale olej w DSG tam wymieniłem ,a to ze względu na małą ilość chętnych którzy podjęliby się tej wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcds klon nigdy nie obsluzy najwazniejszych funkcji / np logow pracy silnika, strasznie okrojony jest. W koncu kupie oryginal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności