Skocz do zawartości
Temex

1.8T AEB na ANB?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy dużo jest do przełożenia z osprzętu ANB do AEB? Wiem że sterownik jest nowszy i będzie wymagała wymiana co za tym idzie wiązka. Wiem też że przepustnica jest inna bo elektroniczna ale są jeszcze jakieś zmiany które muszę wziąść pod uwagę?. Wg mnie nowy sterownik będzie posiadał Can co daje mi możliwość popisu z licznikiem po lifcie/esp czy też kontrolką tempomatu?. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę, że nie bardzo jest zainteresowanie tematem więc pozwolę sobie na drobny off-topic.

 

Napisz dlaczego myślisz o przełożeniu silnika w tak starym aucie ?

 

Pomijam stan techniczny prawie 20 letniego auta, a kupno "nowego" silnika nawet z końca produkcji (08.2000 r.) wiele Ci nie da. Oczywiście jeśli jesteś mechanikiem, masz warsztat i poświęcisz temu sporo czasu (i jeszcze więcej czasu) i [jeszcze więcej czasu] to jest to do zrobienia.

A jak się trzymają pozostałe elementy jak zawieszenie, blachy, hamulce?

 

Oczywiście nikogo nie chciałem urazić moją wypowiedzią. Po prostu szukam logiki w chaosie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce przełożyć silnika a instalację po to żeby mieć sterownik "nowego typu". Silnik chce zostawić ten sam. Instalacja z AEB jest na starym sterowniku, dlatego pytam o elementy które musiałbym zmienić.

 

- wiązka

- komputer

- przepustnicę

- pedały

- najprawdopodobniej sondę ( w ANB chyba są 2 sondy?)

- miskę z czujnikiem oleju? ( AEB nie ma czujnika w misce)

Pozdrawiam:)

Edytowane przez Temex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej sam sterownik z ajl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ajl posiada cana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś może schemat ECU dla ANB? dziękuje [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokleje sie do tematu z pytaniem czy ANB byl montowany w b5 przed liftem?

aktualnie mam b5 z konca 99 ale jest po przekladce na AEB ale na elektronicznej przepustnicy a z tego co wczytalem AEB mialy na linke ale nie moge zbytnio dosjc do tego jakie 1.8t bylo tam wczesniej.

Auto fajnie jedzie nie ma z nim narazie problemow dlatego ciekawi mnie jak to moglo byc polaczone.

Poprzedni silnik mial wywalone panewki ale nei zdazylem spradzic jakie to bylo 1.8t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności