Skocz do zawartości
szylton

Oświetlenie w B8 - LED TOP, LED BASIC i Halogen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem, ale prawie wszystkie spotkane Passaty na drogach przy lekko pochmurnej pogodzie za dnia jeżdza na światłach mijania gdy inne samochodym które na 100% są wyposażone w czujniki zmierzchu jeżdzą na światłach do jazdy dziennej.

Wygląda na to, że czujnik w Passatach dość szybko decyduje i zmianie

 

TTTM - pewnie maja sie szybciej zuzyc/zepsuc abys szybciej wymienil. u mnie to i nawet w sloneczny dzien sobie radosnie jezdzi na swiatlach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie samochod szybko wlacza swiatla mijania, ale ma to tez taki plus ze jak pada deszcz albo sypie snieg nie jedziesz na dziennych co jest wykroczeniem drogowym, popatrz ile kierowcow innych modeli czy marek bezmysle ustawia na auto i leje deszcz, pada snieg czy mgla jest a oni na dziennych jada bo tak automat ustawil...a potem jest tlumaczenie ze na auto swiatla maja...ja osobiscie wole mijania wczesniej niz pilnowac caly czas co samochod wlaczyl. A jak wezmiesz w ustawieniach swiatel na pozno to troche wczesniej wlacza dzienne i pozniej minania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przciez jak komus nie pasuje dzialanie czujnika zmierzchu, to podjechac do elektronika i ustawic inna czulosc i po klopocie:), chyba ze ma ktos wlasny sprzet:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. A mi jak zwykle trzyma światła mijania zbyt długo po wyjeździe z garażu (słońce, piękna pogoda, a on się upiera na dzienne), tak wczoraj śnieżyca, ponuro, wręcz ciemno, a ten sobie w najlepsze dzienne włączył.

 

I jak tu ufać czujnikom martwego pola itp, skoro takie proste rzeczy zawodzą...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się w takiej sytuacji obejść komunikat "włącz światła mijania"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w serwisie twierdzą że całkowite zaparowywanie led top jest normalne

czy ktoś się z tym spotkał?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

czy para w reflektorze led top to normalne zjawisko[zdaniem serwisu tak[

na dnie reflektora skrapla się woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlej tam wiadro wody, może będzie jakieś zwarcie. Dasz na gwarancję i powiesz, że parował, parował no i zwarło ;)

 

A tak poważnie, to nawet w instrukcji jest wzmianka o parowaniu i że to normalne. Niestety nie rozpisują się odnośnie ilości tej pary, tak że trudno tu coś więcej powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś o północy wyjechałem z Suwałk o 6 .30 byłem w Koninie

Jechałem z lodami w automacie

Ewidentnie lampy oslepiały z naprzeciwka kierowców

Właściwie większość mi Michała -GŁÓWNIE LITWINI

JAK BYŁA DŁUGA PROSTA to oslepialem

W pozostałych sytuacjach Led topy dawały raczej działały

.krotko. pojedyncze auto z naprzeciwka i lipa była.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Miało być

 

Miało

Ledy

Przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim trybie jechałeś? Sport/Normal/Eco??

Od tego zależy automatyka świateł. Najlepiej ustaw w INDIVIDUAL światła na SPORT, albo ECO - to będzie CI tylko włączał i wyłączał długie bez wycinania.

Z mojego doświadczenia wynika że najwięcej mrugają "że niby oślepia" ci którzy mają ledwo żarzące się świeczki w miejscu reflektorów.

LEDy po prostu są bardzo jasne. Wielu ludziom się wydaje, że jak widzą szeroki snop światła i do tego po dwie soczewki w reflektorze zapalone to ktoś jedzie na długich. Z jednej strony racja, ale wg mnie to asekuracyjnie mrugają bo niby skąd mają wiedzieć, że masz automatykę wycinającą inne pojazdy.

Pasków B8 już multum jeździ na drogach i jeszcze żaden mnie nie oślepił na trasie, a specjalnie zwracam uwagę na to.

Dla mnie to jeden z największych atutów tego auta, ale rozumiem, że każdy ma swoje upodobania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze @szylton. Nie przypominam sobie żeby oślepiał mnie jakiś Passat ani praktycznie żadne inne auto z automatycznymi światłami a takich jest na naszych drogach już całkiem dużo. Mogę jednak wyszczególnić przynajmniej 3 sytuacje, w których rzeczywiście oślepi:

- TIR za wzniesieniem (jeśli ma bardzo słabe lampki na górze)

- auta stojące w poprzek drogi, np. wyjeżdżające z lasu (jeśli ich światła są słabo widoczne z boku)

- auto wyjeżdżające zza zakrętu osłoniętego przez ekrany dźwiękochłonne (jakieś pół sekundy oślepienia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam wypowiedzi kolegów aczkolwiek czasami zdarza się że ktoś tam mignie. Ogólnie tryb indywidual i lampy w trybie sport. i jest miodzio. inny świat:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potwierdzam wypowiedzi kolegów aczkolwiek czasami zdarza się że ktoś tam mignie. Ogólnie tryb indywidual i lampy w trybie sport. i jest miodzio. inny świat:-)

 

A co ten tryb Indywidual/Sport robi takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ten tryb Indywidual/Sport robi takiego?

 

W sporcie szybciej reaguje a w indywidual masz możliwość ustawienia pod siebie czy szybko czy wolno ma reagować na zmianę świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam do zamontowania top ledów jest potrzebny sterownik 7P6 907 357C oczywiscie lampy 3G1 941 081C i 082C nie tzrzeba dokładać kabelków bo jest zapas po sterowaniu silniczków lamp diodowych + programowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś o północy wyjechałem z Suwałk o 6 .30 byłem w Koninie

Jechałem z lodami w automacie

Ewidentnie lampy oslepiały z naprzeciwka kierowców

Właściwie większość mi Michała -GŁÓWNIE LITWINI

JAK BYŁA DŁUGA PROSTA to oslepialem

W pozostałych sytuacjach Led topy dawały raczej działały

.krotko. pojedyncze auto z naprzeciwka i lipa była.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Miało być

 

Miało

Ledy

Przepraszam

 

Miałem podobnie w moim b8. Wycinanie LEDów dzialało dobrze to pewnego momentu, zaczął dosłownie co drugi kierowca mrugać że ich oślepiam.

Pojechałem do ASO powiedzieli że nie ma żadnych błędów ale była minimalna różnica w jakiejś wysokości lustra, wyrównali to i od tamtej pory spokój..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak mi jeden na dziesięciu mruga to norma

 

Ale jak na 10 mijanych robi to z 9 to porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma różnicy między ksenonami i tymi Ledami. Nie wiem czy to norma ale wg mnie za nisko świecą. Jadąc szybko nie można nic przewidzieć bo jest bardzo agresywne odcięcie i dalej nic totalnie nie widać. Też ktoś tutaj narzekał na to i jakoś tam ustawił manualnie we własnym zakresie.

Mam w rodzinie Tiguana 2014 i jakoś lepsze jest oświetlenie prócz oczywiście tego dynamicznego doświetlania zakrętów ale szczerze to gdyby można było to wolałbym tradycyjny xenon, a za tą kasę dobrać jakąś inną opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy mają bardzo wyraźną granicę odcięcia... Ciężko coś z tym zrobić poza używaniem funkcji dynamicznych świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie delikatnie podniosłem reflektory (imbusem), sprawdzone na stacji wszystko w normie, a jest wyraźnie lepiej na mijania.

taki hint, że w czasie sprawdzania trzeba przysuwać ten miernik tylko do zewnętrznych soczewek, zarówno w trybie ECO jak i SPORT, bo to one odpowiedzialne są za realizację tego niesymetrycznego"schodka". Do wewnętrznych nie ma sensu bo one tylko symetrycznie oświetlają.

Zresztą wcześniej w tym wątku zostało to dobrze opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wykonali jakąś procedurę zgodnie z zaleceniami producenta

.chyba jest lepiej.

Ale tak mi światła obniźyli źe jest tragedia

Gorzej niź w maluchu na pradnicy

Tragedia

Do tej pory na aucie przede mną moje światła kończyły się Nadole tylnej szyby a teraz na zderzak

.

Odebrali mi radość z jazdy tym autem

Światła ostrożnie oceniając 1/3 krotsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności