Skocz do zawartości
szylton

Oświetlenie w B8 - LED TOP, LED BASIC i Halogen

Rekomendowane odpowiedzi

Ale pasek to jest klasa średnia nie luksusowa... Że u nas kosztuje tyle co kawalerka to nic nie zmienia xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czy inaczej:

1. Dobrze mieć wybór.

2. H7 faktycznie tu świecą nieźle.

3. Top Led z dodatkami robię robotę nie ma co rozdzierać szat, to jest krok milowy w stosunku do technologii halogenowej.

Polecam zrobić nocą trasę np. na Mazurach... wówczas wszystkie kwestie związane używaniem ledów staną się oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MST 2019 napisał:

Dobrze mieć wybór

Czy ja wiem czy masz mega wybór... 

 

5 minut temu, MST 2019 napisał:

Top Led z dodatkami robię robotę

 

5 minut temu, MST 2019 napisał:

to jest krok milowy w stosunku do technologii halogenowej.

Co do ksenonów już niekoniecznie a ciekawe co powie ktoś komu led klęknie i będzie musiał lampę całą wymienić... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż... oby nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relax, dioda mijania 150 eur, drogowe 95 eur. Normalnie w ASO.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba całej lampy wymienić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły na początku były nie do kupienia, ale teraz jest to już element zamienny z tą różnicą, że jest sprzedawany razem z soczewką i elementem chłodzenia.

Sam dumam czy zamiast regenerować swoje soczewki nie dać tych LED z B8 (elektrycznie da się to podłączyć aby nie było błędów, tylko wyrzuca się przetwornicę... ale 100% pewności nie mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, radekrp90 napisał:

Sam dumam czy zamiast regenerować swoje soczewki nie dać tych LED z B8

Nie wiem jaki efekt byłby wtedy ale wiem że po regeneracji swoich lamp i włożenie żarników jak trzeba mam takie światła, że żadnych ledów nie potrzebuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Dreyfus napisał:

Ale pasek to jest klasa średnia nie luksusowa... Że u nas kosztuje tyle co kawalerka to nic nie zmienia xD

Z tym prestiżowym modelem to sobie jaja robię?Choć na wsi robi furorę?(bez hejtu bo sam mieszkam na wsi i jeżdżę passatami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, 1285 napisał:

bez hejtu bo sam mieszkam na wsi i jeżdżę passatami

Ja w mieście i mam w nosie co kto gada, auto duże jak dla mnie szybkie, podoba mi się więc jeżdżę xD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2019 o 00:01, Dreyfus napisał:

Nie wiem jaki efekt byłby wtedy ale wiem że po regeneracji swoich lamp i włożenie żarników jak trzeba mam takie światła, że żadnych ledów nie potrzebuje :)

Oczywiście, tyłe że przy LED teoretycznie nie wypali się odbłyśnik ale jak padnie, to padnie na amen.

Ogólnie zachwyty za i przeciw LED są podzielone, więc musiałbym się przejechać takim B8 z BiLed albo autem z lampami Kioto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytank: lampy halogenowe - gdzie szukac jakis wykaz zarowek.

Znalazlem taka strone http://jakazarowka.pl/Volkswagen/PASSAT_VI_B8_[2014_-_].html i nie wiem czy prawidlowe bo znnazlem inna z zarowkami h8/9/11. Nie mam swiatel przeciwmgielnych z przodu.

Do tego swiatlo cofania wyglada mi na zarowke led'owa(tam tez mam zwykle halogenowe lampy) ale tu moga sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie świateł jakby ktoś mógł porównać

Samochód stoi odpalony zapalamy światła.

Przy zapalaniu świateł (top led) z pozycji 0 na AUTO lewa lampa jakby się ustawiał snop wiązki światła przesuwa się góra dół (minimalnie) i delikatnie poziomuje trwa to 1-2 sek. na prawej lampie tego efektu wogóle nie ma, odpala się na jednej pozycji nie poziomuje nie przesuwa, dzieje się tak tylko z lampą kierowcy.

Natomiast przy przełączaniu z pozycyjnych na mijania tego efektu nie ma i obie lampy zapalają się jednocześnie bez poziomowania itp. 

(nie chodzi mi o efekt jak odpalamy auto po raz pierwszy i światła się testują góra dół i na boki) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje top ledy reagują zbyt wolno. Niestety nie mam wyboru trybu jazdy i w ustawieniach oświetlenia nie mam wyboru szybkosci reakcji - chyba, że to ustawienie czasu włączania. Mam tylko w asystentach - programy jazdy: eco, normal, comfort i sport. Czy to też ma wpływ na szybkosc reakcji? Ewentualnie można te opcje aktywować vcds?

20191123_150021.jpg

20191123_145934.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2019 o 23:29, enriquez napisał:

Relax, dioda mijania 150 eur, drogowe 95 eur. Normalnie w ASO.

 

Znasz może numery katalogowe tych części ? Tak z ciekawości bo może kiedyś się przyda ??

trochę pocieszające jest to ze nie trzeba wymieniać całych lamp ?

Edytowane przez BartekV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3G0998475B, 3G0998476B

Co ciekawe, nowe matrixy w B8 po lifcie, zestaw naprawczy 215 EUR, numer części 3G0998476C i D

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaobserwowałem dziwna sytuacje z moimi ledami tzn. dojezdam  do auta stojącego na światłach  i zauważyłem ze przez chwilkę zadrży led (po stronie kierowcy) ten bliżej grilla  Sytuacja nie powtarza się za każdym razem ?  czyżby szwankował jakiś silniczek od regulacji ?

Edytowane przez BartekV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy matrixy są lepsze od led top.?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, GRENEK9 napisał:

U mnie jest tak samo.

Może „ten typ tak ma” ?

Ktoś jeszcze potwierdzi ?

Edytowane przez BartekV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności