Skocz do zawartości
szylton

Oświetlenie w B8 - LED TOP, LED BASIC i Halogen

Rekomendowane odpowiedzi

"Statyczne doświetlanie zakrętów tylko do prędkości 40 km/h realizowane poprzez halogenowe żarówki kierunkowe wbudowane w klosz lamp przeciwmgielnych"

LED Top? Ktoś robił dodatkowo doświetlanie zakrętów przez przeciwmgielne?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w obd 11 można włączyć doswietlanie zakrętów halogenami, mam to włączone i działa przy ledach top, i doswielaja wraz z ledami w reflektorze jak są włączone. Tylko, że wymieniłem w halogenach żarówki na ledowe co by na biało świeciło,bo jednak słabo to wyglądało jak reflektory mają biała barwę a halogeny na żółto świeca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się działa.... Teraz faktycznie H8 jakieś ledowe trzeba poszukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś sie orientuje jak aktywować,  zakodować włączenie DRL 2 soczewki ( tej od świateł drogowych) ?

Widzialem ostatnio b8 na parkingu marketu miał to aktywne , zlecjalnie podszedłem nie byl to aden zamiennik z Ali... .

Mam obd11 ale.nie wkdze gotowej apki . Moze ktoś to kodował? ).

Poniżej 1 lepsze foto z google mozliwe że zamiennik..

Screenshot_20221023_181444_Google.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie da rady,  w polifcie już na dwóch soczewkach są ledy a w przedlifcie nie ma opcji bo po prostu nie ma tam leda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mówimy cały czas o TopLed?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak się przyjrzałem tym soczwkom i wygląda jak by na obu byly diody, bo wyglądają identycznie i mają takie same dookoła obwódki a jedną świeci a druga nie. Więc może istnieje jakoś sposób aby to uruchomic i obie by świeciły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat wałkowany od kilku lat w tym wątki, tylko zamiennik ma taką możliwość i wersja FL

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że tak. No to jest jak jest a FL to po którym roku 18? Bo od 20 to już bodajże są te IQ light? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FL był w 2019r, czyli modele na 2020r i też od tego roku weszły lampy IQ.Light

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś zmienić TopLed na IQ.Light? Co poza lampami trzeba zmienić? Moduł? Kamera?

Edytowane przez bocheno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu wyskakuje mi błąd U112300 "magistrala danych" w zakładce regulacja zasięgu reflektrów obd11. Jak go zresetuje to światła drogowe zaczynają świecić jak należy + wycinanie. Ponad to często zgłasza się  "błąd kamery" Nie wiem jednak czy ten pojawia się razem z tym pierwszym. Wydaje mi się że to wszystko zaczęło się po wymianie szyby. Czy miał ktoś podobny problem ??? Nie mam pojęci od czego zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja kamery po wymianie szyby była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana szyby była w ASO i nie wiem czy to zrobili rzetelnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 26.03.2023 o 00:09, kubek197878 napisał:

wymiana szyby była w ASO i nie wiem czy to zrobili rzetelnie.

Kubek, poradziłeś sobie jakos z tym problemem? Mam podobnie jak ty z tym że ja wymieniałem szybę w niezależnym zakładzie i oni pi wymianie nie zrobili adaptacji, poszła reklamacja do ubezpieczalni bo odrazu była litania błędów i żaden system nie działał, wysłali mnie do aso na kalibrację. Wszystko ładnie działało przez pół roku, od jesieni mam podobnie jak Ty, tzn światła drogowe żyją własnym życiem , włączają się kiedy chcą, a w zasadzie więcej się nie włączają mimo ze jadę w ciemnej dupie niż włączają, albo włączają się na 2 sek i wyłączają, robią tak ok 5 razy i wtedy wyskakuje na liczniku komunikat AFS nie działa, oczyść szybę , czy jakos tak, po podlaczeniu obd eleven czasem błąd jest AFS a czasem kamery i taki jak u cienie cos z magistralą danych. Jest tak że system działa prawidłowo przez 2 -3 dni aż nagle nie wiadomo z czego przestaje. Tez mam ochotę to zrobić tylko nie wiem od czego zacząć, czy znowu jechać na kalibrację ( szkoda mi 5stow jeśli to nie jest ta przyczyna)  czy szukać cos przy kamerze . Nawet nie wiem gdzie z tym pojechać aby to ktoś ogarnął poza aso oczywiście 

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zapytam troszkę dociekliwie… czy szyby, które były wymieniane przyszły już z kamerami (wbudowane/przyklejone) czy ktoś odklejały starą i przyklejał ją na nowo?

co prawda nie jest to odpowiedz na Wasze problemy, ale może dać odpowiedz co się dzieje. Kiedyś w Toyota Auris miałem wymieniają szybę przez „Kazia”. Później już były tylko problemy. Okazało się ze szyby w ASO przychodzą już z kamerami przyklejonymi do szyb. Każdy ich ręczny demontaż powoduje późniejsze problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera jest przekładana później jest kalibrowana do danego samochodu, u mnie pół roku wszystko działało po tym zabiegu, teraz juz nie, ale problem jest tylko z oświetleniem bo lane assist działa prawidłowo 

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nikt nie myślał zmienić swoich TopLed na IQ.Light? Ciekawi mnie taka sytuacja. Chętnie bym to przeprowadził ale tu pojawia się pytanie do znawców tematu (tych co mają dostęp do danych serwisowych), które elementy trzeba by podmienić. Znając trochę politykę VW najpewniej trzeba wrzucać elementy z wersji miedzyliftowych. Pytanie czy np. wiązka do reflektorów jest taka sama, kamera... Poproszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, a ile rodzai lamp i jakie ma wersja po lifcie i w których występują dynamiczne kierunki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności