Skocz do zawartości
szylton

Oświetlenie w B8 - LED TOP, LED BASIC i Halogen

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj

Niebawem odbieram B8 z LED Basic, gdzie po lifcie zaliczony został przykry krok wstecz -> kierunek jest na zwykłej żarówce PY21W. Chcę ją zamienić od razu na LED, ktoś może przetarł szlak i jest zadowolony? Chodzi o to, żeby nie powodowała błędu i nie mrugała szybciej niż standardowa, a jednocześnie nie wymagała żadnych przeróbek (rezystorów). Ktoś coś? :) 

image.png.8bb46c7f6800b995bb921e09f5fa398d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawił się komunikat typu Sprawdź lewe światło mijania - zaznaczone czerwoną ramką.

Faktycznie, nie świeci z jednej strony led wewnętrzny.

Kto miał taki problem? Lampy top led. (dzięki marcingdz za poprawkę)

led.jpg.992662498aa0f4031b1f9a365adde4f6.jpg

Czeka mnie wymiana całej lampy, czy ta część jest do kupienia oddzielnie?

Czy lampę trzeba wyciągnąć do wymiany?

Pozdrówka

Edytowane przez Majkel2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetwornicę sprawdź - tą od dołu lampy (bez demontażu zderzaka nie da rady).

Jak nie przetwornica to chyba lampa do wymiany - tak mi się wydaje.

 

PS Na fotce jest TOP LED a nie full led.

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chyba będę pierwszy.

W tygodniu podejmę walkę, zdejmowanie zderzaka to nic fajnego.

Dodam błędy jakie pokazuje OBD11

B121711 żarówka lewego światła mijania zwarcie z masą

U112300 centrala danych odebrana wartość usterki (regulacja zasięgu reflektorów)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to coś z pozycjonowanie reflektorów? Sprawdz wtyczkę z tyłu ayta po prawej stronie w belce.

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same LEDy można kupić - jest to część zamienna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może informację, jaka jest moc reflektorów matrycowych po lifcie? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustalenie m prawidłowego kodowania dla lamp  w Tiguan 2, takie same lampy jak w B8

Zrobione doposażenie w Lampy LED TOP , wszystko działa, tylko na liczniku i w radiu jest komunikat "usterka oświetlenia"
W module 55 usterka U112100 - Magistrala danych brak informacji
Okazało że błąd jest spowodowany brakiem informacji z modułu kamery A5

Zmieniłem kodowanie w module A5  na

 

A5 coding for EU headlight:
	
	
[LO]_FLA_Additional_High_Beam:	[VO]_no_Additional_High_Beam
[LO]_FLA_Headinglight_type:	[VO]_LED_with_variable_light_distribution
[LO]_Mains_frequency:	[VO]_50_Hz
[LO]_AFS_coding_Light_Assist:	[VO]_Dynamic_Light_Assist

 

Teraz mam błąd w module  09

5Q0937084BP
J519 BCM MQBAB M+
00020E46C24112FB4FC44010001C072810800000000000000000000000000212
Errors found
568086($08AB16):08 (U112300) Databus error value received (LCM links - Blinker defekt) Signal unplausible. Lamp OFF Status unknowm
568342($08AC16):08 (U112300) Databus error value received (LCM rechts - Blinker defekt) Signal unplausible. Lamp OFF Status unknowm

Następnie zmieniłem kodowanie  w module 09
LCM_blinker - wartosć  False na  TRUE

Teraz nie ma błędów w żadnym module a na liczniku i radiu jest komunikat "Usterka oświetlenia"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2020 o 11:03, 5021 napisał:

Ahoj

Niebawem odbieram B8 z LED Basic, gdzie po lifcie zaliczony został przykry krok wstecz -> kierunek jest na zwykłej żarówce PY21W. Chcę ją zamienić od razu na LED, ktoś może przetarł szlak i jest zadowolony? Chodzi o to, żeby nie powodowała błędu i nie mrugała szybciej niż standardowa, a jednocześnie nie wymagała żadnych przeróbek (rezystorów). Ktoś coś? :) 

image.png.8bb46c7f6800b995bb921e09f5fa398d.png

Przerabiałem temat, z sukcesem ale i z problemami ;)

Ktos podlinkowal wyzej zarowki Einparts - raczej ich nie wsadzisz bo są za dlugie. Zarowkę w lewym reflektorze ciezko wyciagnac bo ma bardzo krotki przewod zasilajacy i przez to nie ma przestrzeni do manewrowania a otwor jest waski wiec zbyt dluga zarowka sie nie zmiesci. Sprowadzilem z AliExpress zarowki ktore mialy 40mm dlugosci i nie wsadzilem lewej, nie bylem w stanie tak wymanewrować aby ją włożyc do obudowy.

Finalnie zamontowałem te https://pl.aliexpress.com/item/32833631116.html i działają juz kilka miesiecy.
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników B8 z top led. Czy na górnym odcięciu świateł macie tzw.tęczę ? Od niedawna użytkuje po raz pierwszy auto z takimi lampami i u mnie coś takiego jest, czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2021 o 10:36, Forrestal napisał:

Finalnie zamontowałem te https://pl.aliexpress.com/item/32833631116.html i działają juz kilka miesiecy.
 

Dzięki, na szczęście dopiero dzisiaj odebrałem wóz, więc nie musiałem zaliczyć tych kilku porażek, zamówione! :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.
Odkręciłem grill i zderzak po bokach przy nadkolach a następnie wyczepiłem go z błotników i przedniego pasa.

Udało się wymontować lampy - lewą wadliwą i prawą sprawną. 

Ze sprawnej (prawej) zamieniałem moduły z tej uszkodzonej (lewej) aż trafiłem na usterkę.

Jeden z modułów być może to przetwornica chyba dostał wilgoci i siadł. Z wnętrza w okolicy złącza sypie się biały pył - zaśniedziły osad.

Poniżej zdjęcie winnego, w przypadku usterki zacznijcie od tego elementu 7PP 941 572 A

image.png.51a57df4f596ba2c820d3fddb1b9477c.png

Cena używanej części 200zł

Nowe zaczynają się od 300zł ale trzeba dodatkowo kodować w bazie VW

Weryfikacja ustawienia świateł obowiązkowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Czy ktoś orientuje się czy jest możliwe dołożenie halogenów w zderzaku z doświetlaniem zakrętów? 

Czy są wiąski fabrczne, czy trzeba je dorobić jesli tak gdzie podpiąć kable? 

Czy wystarczy zmienić włącznik świateł, czy trzeba kodować?

Model 2020

Za wszystkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to są wiąski, ale fabryczne wiązki kablowe w VW już od dawna nie są z żadnymi prezentami, więc jeśli masz tylko światło przeciwmgłowe to raczej dodatkowego przewodu do doświetlania nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w ogóle lamp w zderzaku. Chcę je dopiero założyć. 

Jeszcze pytanie czy lampy w zderzaku są jako sterowniki uruchamiane linem lub CANem czy analogowo 12v przychodzi na żarówki?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2020 o 08:01, Jawko napisał:

Zgłębiałem temat takiej przeróbki. LED Basic to koszt ok. 3500 zł, LED Top ok. 7000 zł. Wszystko odbywa się plug and play. Natomiast nie działa regulacja świateł w żaden sposób, poza śrubką na reflektorze - chyba że założymy autopoziomowanie. Najlepsza opcja finansowo to przeróbka samemu na LED Basic. Wsytarczy kupic kompletne lampy LED Basic i adaptery z netu. Można zamknąć koszta w 2500 zł. Do montażu reflektorów konieczne jest zdjęcie zderzaka. Konieczna jest również wymiana grilla, ponieważ ten od reflektorów H7 ma czarny pasek u góry, a ten od LED srebrny.

Witam, właśnie dokonałem przeróbki w ten sposób, wszystko jest ok i działa na włączonym zapłonie, kiedy odpalę auto zaczyna się problem, wywala błąd przepalonych żarówek i wyłącza lampy ? Nie wiem jak ten temat rozwiązać. Może ktoś coś podpowie w tym temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Mam problem. Posiadam paska z lampami top led i za nic nie mogę włączyć trybu DLA. W menu włączam, ale zauważyłem, że nie posiadam kamery na szybie, ani pod lusterkiem. Czy to normalne?  Raczej wszystko jest w oryginale Jak są realizowane światła auto? Proszę o pomoc 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytlumaczy mi ktoś w lampach LED Basic 2020r  po co są trzy moduły świetlne. Jeden do dlugich drugi do mijania a trzeci? 

Przeciwmgielnych  przednich nie mam. 

20210418_172408.jpg

Edytowane przez Kucharp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trzeci też do mijania. Na światłach mijania świecą po dwa moduły z każdej strony. Mam takie światła, są niezłe, ale brak automatycznego poziomowania oraz gałki do ręcznego (trzeba 7-8 kliknięć w menu by zmienić) to dramat, głupota i dno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności