Skocz do zawartości
szylton

Oświetlenie w B8 - LED TOP, LED BASIC i Halogen

Rekomendowane odpowiedzi

Circa 7000 zł za wymianę na LED TOP (akurat ostatnio o tym dyskutowano w wątku o wyborze nowego/używanego auta).

Wyglądają zdecydowanie lepiej, świecą również lepiej, no ale nic za darmo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd rzecz względna ale według mnie zawsze było tak, że auto z, nomen-omen, topowym oświetleniem wygląda najlepiej. B8 w halogenie nie wygląda zupełnie.

Na korzyść dodatkowo przemawia sam fakt tego jak te światła działają - nie masz statycznych odbłyśników, a jednak ruchomą soczewkę, a w wersji DLA -> regulowany snop światła.

Nie wiem jak działa to w B8 ale jeździłem W204 z ILS i tam było to genialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z aukcji to generalnie LED BASIC jest, nie wiem co za adaptery tam dali, ale same reflektory są standardowe od VW.
Uprzedzając pytania - do BASIC nie trzeba spryskiwaczy reflektorów (w przeciwieństwie do TOP).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, saper_wroc napisał:

To z aukcji to generalnie LED BASIC jest, nie wiem co za adaptery tam dali, ale same reflektory są standardowe od VW.
Uprzedzając pytania - do BASIC nie trzeba spryskiwaczy reflektorów (w przeciwieństwie do TOP).

 

ktos ostro w ch... wali z tym opisem, zwykle BASIC i tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, M77 napisał:

ktos ostro w ch... wali z tym opisem, zwykle BASIC i tyle w temacie

A dlaczego ? Przecież są full led :P Nie napisał TOP LED. A że ludzie czasem nie czytają dokładnie to inna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłębiałem temat takiej przeróbki. LED Basic to koszt ok. 3500 zł, LED Top ok. 7000 zł. Wszystko odbywa się plug and play. Natomiast nie działa regulacja świateł w żaden sposób, poza śrubką na reflektorze - chyba że założymy autopoziomowanie. Najlepsza opcja finansowo to przeróbka samemu na LED Basic. Wsytarczy kupic kompletne lampy LED Basic i adaptery z netu. Można zamknąć koszta w 2500 zł. Do montażu reflektorów konieczne jest zdjęcie zderzaka. Konieczna jest również wymiana grilla, ponieważ ten od reflektorów H7 ma czarny pasek u góry, a ten od LED srebrny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jawko napisał:

Konieczna jest również wymiana grilla, ponieważ ten od reflektorów H7 ma czarny pasek u góry, a ten od LED srebrny.

Koniecznie srebrne jest fopa xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podać jakie numery mają lampy Led Basic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie, czy może macie sprawdzony serwis w Warszawie gdzie dobrze będą potrafili ustawić TOP LED łącznie z ustawieniem wewnętrznych soczewek, bo po ASO jest jeszcze gorzej jak było.

Edytowane przez Aturos696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Szukam u was pomocy chociaz do tej pory byłem jedynie biernym użytkownikiem forum.Zmienilem lampy w passacie B8 z halogenów na led Top oczywiscie wpadł drugi bordnetz obslugujący ledy i moduł AFS. Kupilem lampy ponoć od sprawdzonego człowieka teoretycznie 100% sprawnechociaż od początku nie działał w całości dolny pasek led tzn świecil tylko w połowie i obrys tylko na jednej zewnetrznej soczewce działał myślałem że to wina adaptacji(dodam ze na obydwu lampach jest tak samo) .Więc pospinalem wszystko wg schematów z elsy porobiłem adaptacje, na tą chwile nnie działaja dlugie pasek led swieci tylko w połowie.Chcialbym się was podpytac zanim zaczne cos bardziej dłubać.  wina lamp czy ja coś żle robię? Działam na ori vcds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam do Was pytanie ponieważ powoli zaczynam się interesować passatem B8. Czy w B8 występuje zwykły xenon? Tzn. Jeśli ktoś pisze że w auto ma xenon to jest to zawsze top led czy jest jeszcze jakiś inny rodzaj lampy? Pytam bo jeszcze tak na szybko nie umiem rozróżnić tych lamp. Drugie pytanko czy takie lampy top led mają kilka numerów seryjnych które się zamieniają na siebie czy każdy inny numer to inna lama (np. 3g1 941 082c). Z góry Wam dziękuję za pomoc.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b8 ma : zwykłe halogenowe lampy,lampy basic led i najlepsze top led.Nie ma xenonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 1285 napisał:

Passat b8 ma : zwykłe halogenowe lampy,lampy basic led i najlepsze top led.Nie ma xenonów.

a w najnowszym wcieleniu : IQ. LIGHT reflektory LED Matrix zamiast LED TOP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym różni się IQ. LIGHT reflektory LED Matrix od LED TOP oprócz nazwy i innego wykroju świateł dziennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, GRENEK9 napisał:

A czym różni się IQ. LIGHT reflektory LED Matrix od LED TOP oprócz nazwy i innego wykroju świateł dziennych.

Technologią. W IQ są bodajże po 44 diody LED na lampe. Każda oświetla jakiś obszar. Przy wicinaniu diody wygasają. Mogą wycinać do 4 obiektów (np. brak odblasków ze znaków drogowych). W LED Top obiekty wycinane są poprzez przesłonkę która jest w reflektorze. Wycina do 2 obiektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam Ledy Basic i świecą zbyt wysoko . Można je samemu ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można, wystarczy imbus i trochę czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palą mi się lamki nad głową pasażerów tylnej kanapy, ktoś wie jak to zmienić żeby paliły się tylko po naciśnięciu guzika? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności