Skocz do zawartości
szylton

Oświetlenie w B8 - LED TOP, LED BASIC i Halogen

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też tak mam, szczególnie widoczne na autostradzie. To, co mnie drażni, to jak jadę na normalnych mijania, to zasięg świateł jest powiedziałbym odpowiednio daleki.

Jeżeli światła przejdą na "drogowe" i ktoś jedzie przedemną, to na bokach jest faktycznie łuna, ale to wycięcie na samochód przedemną zaczyna się moim zdaniem za wcześnie - jest duże czarne pole między mną a somochodem z przodu. Możecie to zaobserwować u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, enriquez napisał:

Jeżeli światła przejdą na "drogowe" i ktoś jedzie przedemną, to na bokach jest faktycznie łuna, ale to wycięcie na samochód przedemną zaczyna się moim zdaniem za wcześnie - jest duże czarne pole między mną a somochodem z przodu. Możecie to zaobserwować u siebie?

tez mam wrażenie ze przy DLA ten środkowy obszar jest oświetlony za krótko . Wydaje mi się ze przy zwykłych mijania te odcięcie światła jest dalej . Muszę sie temu przyjrzeć dokładnie  jak bede jechał w nocy  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,. czekam na wieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, BartekV napisał:

Ostatnio zaobserwowałem dziwna sytuacje z moimi ledami tzn. dojezdam  do auta stojącego na światłach  i zauważyłem ze przez chwilkę zadrży led (po stronie kierowcy) ten bliżej grilla  Sytuacja nie powtarza się za każdym razem ?  czyżby szwankował jakiś silniczek od regulacji ?

 Jeśli dobrze się przyjrzysz to z chwilą zatrzymania lewy reflektor ustawia się w tryb symetryczny (swieci na płasko). Po ruszeniu do około 20 km/h (jeśli dobrze pamietam) nadal tak swieci, by powyżej tej prędkości przejść w tryb asymetryczny (wiązka jest załamywania ku górze). Nie wiem jaki jest cel tego ale z pewnością ktoś to tak zaprogramował.

Podobny efekt możesz zaobserwować też na postoju. ( stań sobie przodem do ściany, uruchom silnik) Wystarczy ze przełączysz światła z pozycji Auto ( lewy swieci symetrycznie, prawy asymetrycznie) na pozycje światła mijania ( oba asymetrycznie).

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enriquez miałem okazje dzisiaj jechać na DLA i powiem szczerze ze to odcięcie od samochodu poprzedzającego jest dla mnie takie samo(z DLA czy bez) Moim zdaniem jest to poprostu jakieś złudzenie ze ten zasięg jest inny 

Edytowane przez BartekV
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Muszę się przyzwyczaić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co może być przyczyną że DLA nie działa poprawnie, tzn nie wycina aut. Wycinało ale przestało. Reaguje na nadjeżdżajace auta jedynie wygaszając swiatła drogowe na mijania... Dawno nie jeździłem w nocy i zaskoczyło mnie bardzo, bo przyzwyczajony byłem do jazdy z DLA.

W dniu 26.11.2019 o 08:56, BartekV napisał:

Może „ten typ tak ma” ?

Ktoś jeszcze potwierdzi ?

U mnie też tak mam ake nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie 

Edytowane przez Alfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłączyłeś przypadkiem DLA w menu oświetlenia?

Dodatkowym warunkiem dla DLA jest żeby pokrętło było na AUTO ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest tak jak należy.  Po przeczytaniu wątku od deski do deski, sprawdzę jeszcze:

1.kamere, bo auto stoi od tygodnia pod chmurką ze wzgledu na prace przy podjeździe do garażu

2. Czy nie przestawił się tryb na eco. Normalnie jeżdżę na Indywidualnych ustawieniach prawie od samego początku.

Zastanawiam się czy DLA odpowiedzialne jest jedynie za atomatyczna zmianę świateł z drogowych na mijania czy również za wycinanie?

 

EDIT

I wszystko jasne. Miałem przełączony "MODE" na ECO. Auto po serwisie i nie zauważyłem....chociaż jakieś takie ospałe było i już myślałem że jakies trefne paliwo nalałem. Powrót na INDYWIDUAL zmienił wszystko tak jak należy 

Edytowane przez Alfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam top Ledy w passacie , ALE nie widze wogule w opcjach funkcji Dynamic Light Assist

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecność LED Top nie oznacza wcale że auto ma DLA - to czasem była osobna opcja (zależnie od rynku, rocznika itp.) - nie zawsze razem w jednym pakiecie ze światłami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i potem będziesz w terenie zabudowanym świecił przy 50km/h drogowymi ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/23/2019 at 11:05 PM, saper_wroc said:

Obecność LED Top nie oznacza wcale że auto ma DLA - to czasem była osobna opcja (zależnie od rynku, rocznika itp.) - nie zawsze razem w jednym pakiecie ze światłami.

 

Właśnie dzisiaj takiego passata B8 ogłądałem - LED TOP bez DLA... bez sensu :/ A podpowiecie mi po czym będzie można poznać że auto ma DLA, bo Panowie na zachodzie to wiedzą jak wypisać fakture, ale już niekoniecznie jak wydrukować pełną specyfikację auta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę 100% pewności będziesz mieć dopiero po wejściu w menu oświetlenia w navi i znalezieniu stosownej opcji do włączenia/wyłączenia.

Jest niby ikonka A w lampie na liczniku, ale HBA (zwykłe przełączanie długich/krótkich) też ją posiada.

A więc 1000% pewności dopiero po teście drogowym.

O tyle dobrze, że jeśli auto ma kamerę od asystentów na szybie i LED TOP, to można DLA doprogramować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, saper_wroc said:

O tyle dobrze, że jeśli auto ma kamerę od asystentów na szybie i LED TOP, to można DLA doprogramować.

czyli auto musi mieć min. assystenta pasa ruchu i/lub asystenta zmiany pasa ruchu oraz występuje rozpoznawanie znaków.

Tego co dzisiaj ogłądałem miał tylko ACC i nie było ikonki A ani rozpoznawiania znaków, więc lipton :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gajdzi napisał:

czyli auto musi mieć min. assystenta pasa ruchu i/lub asystenta zmiany pasa ruchu oraz występuje rozpoznawanie znaków.

Tego co dzisiaj ogłądałem miał tylko ACC i nie było ikonki A ani rozpoznawiania znaków, więc lipton :/

Nie musi mieć tych asystentów a jedynie kamerkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerkę to ma chyba każdy. Wydaje mi się, że automatyczne światła dzienne/mijania były w standardzie już od wersji Trendline, a wtedy masz kamerę. No chyba, że to inna kamera.

Po pierwsze musi mieć LED Top, po drugie jak wspomnieli koledzy - opcja DLA w ustawieniach samochodu w navi. Po trzecie test, tylko trzeba zwrócić uwagę, żeby samochód nie był w trybie eco, bo wtedy DLA nie działa (jest tylko tryb LA, czyli włącz/wyłącz drogowe).

Generalnie bardzo sobie cenię tę opcję i chociaż czasami mnie drażni (bo bezbłędna nie jest) to polecam, zwłaszcza zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

automatyczne światła w Trendline tez jako dodatkowa opcja a kamera w tej wersji jest inna

Edytowane przez M77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gajdzi napisał:

czyli auto musi mieć min. assystenta pasa ruchu i/lub asystenta zmiany pasa ruchu oraz występuje rozpoznawanie znaków.

Tego co dzisiaj ogłądałem miał tylko ACC i nie było ikonki A ani rozpoznawiania znaków, więc lipton :/

Wystarczy np. samo rozpoznawanie znaków - ta kamerka była dawana do aut albo z DLA, albo z rozpoznawaniem znaków, albo z asystentem pasa ruchu, albo z rozpoznawaniem pieszych, albo wreszcie do różnego rodzaju miksów powyższych systemów - przy czym powinien występować co najmniej jeden z nich żeby ta kamera miała rację bytu na szybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , posiadam zwykłe lampy H7, mam pytanie czy warto zmienić na full led ?  czy będą one dużo lepiej wyglądać i świecić....?

Jaki może być koszt takiej wymiany ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności