Skocz do zawartości
szylton

Oświetlenie w B8 - LED TOP, LED BASIC i Halogen

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, brono napisał:

Koledzy czy komuś paruje kamerka od DLA. Już drugi raz nam tak, ze kamerka jest zaparowana i nie działa DLA. 

Brono

Mnie to się nie zdarzyło dotychczas, szyby tak ale nie kamerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robertsas napisał:

Brono

Mnie to się nie zdarzyło dotychczas, szyby tak ale nie kamerka

Tak dokładnie to szyba (ten trójkącik w którym jest kamera) zaparowuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy komuś serwis zmienił czułość czujnika naświetlenia? U mnie prawie zawsze jedzie na światłach mijania. Nawet jak jest słoneczny dzień bez ani jednej chmury, ale słońce swieci z boku a nie centralne na szybę to auto nie jedzie na dziennych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam właśnie na wymianę tego czujnika. Podawał niestabilne wartości co skutkowało, że cały czas auto jeździło "w nocy".

Nie wiem czy można regulować czułość ale może skorzystasz z podpowiedzi. Przez prawie 2 lata było OK.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę podjechać do serwisu żeby to sprawdzili. Na drodze wszystkie auta jadą na dziennych a mój i inne passaty na normalnych. Nawet w słoneczny dzień jeśli słońce jest z boku lub z tylu to jadę na mijania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące ustawień oświetlenia. 

90BCE5FF-969A-463A-8038-E4E5BC21DA96.thumb.jpeg.f87f84b423dedd88e5cbd1d56c6dd43b.jpeg

Większość tych opcji jest dla mnie jasna, ale co oznacza czas włączenia? Czego to dotyczy? Czas włączenia świateł dziennych czy czy automatycznych długich?

Co to jest funkcja komfort kierunkowskazów?

Z góry dzięki za wyjaśnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas włączenia najlepiej ustawić na średnio (chodzi o ich reakcję), a komfortowe kierunkowskazy to zawsze po delikatnym muśnięciu włącznika zamrugają one trzy razy i nie trzeba ich włączać i później wyłączać (przydatne podczas zmiany pasa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, [email protected] napisał:

Czas włączenia najlepiej ustawić na średnio (chodzi o ich reakcję),

Reakcję na co? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi i to jak szybko mają się uruchomić światła mijania. Wcześnie=jak jeszcze sotsunkowo jasno, późno=jak już prawie ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że podczas odpalania auta, przełącznik świateł na auto, światła mijania świecą i widać po strumieniu światła, że dostają najpierw tak jakby "drgawek" . Trwa to krótko, ale jest zauważalne. Oczywiście później ładnie się kalibrują.

Czy te drgania zauważył ktoś jeszcze, czy szukam problemu na siłę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kemmot napisał:

Zauważyłem, że podczas odpalania auta, przełącznik świateł na auto, światła mijania świecą i widać po strumieniu światła, że dostają najpierw tak jakby "drgawek" . Trwa to krótko, ale jest zauważalne. Oczywiście później ładnie się kalibrują.

Czy te drgania zauważył ktoś jeszcze, czy szukam problemu na siłę?

Mam to samo, myśle ze nie jest to problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, światła sprawdzają zakres ruchu w jakim się poruszają podczas jazdy i po każdym odpaleniu szczególnie po zmroku  widać wyraźny ruch świateł w górę i na boki, najlepiej stanąć gdziesz przy murze lub garażu i wówczas wyraźnie widać „taniec” świateł :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ArturroA8 napisał:

Ehhh, światła sprawdzają zakres ruchu w jakim się poruszają podczas jazdy i po każdym odpaleniu szczególnie po zmroku  widać wyraźny ruch świateł w górę i na boki, najlepiej stanąć gdziesz przy murze lub garażu i wówczas wyraźnie widać „taniec” świateł :))

Pisząc,że się kalibrują miałem na myśli "taniec" świateł. Ale przed tym widać wyraźne drganie świateł. Ale jak tak samo ma kolega Robertsas to nie zachodzę w głowe. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem w menu czas włączenia na późno i faktycznie teraz auto jeździ więcej na dziennych. Szkoda, że poszczególne ustawienia nie są opisane w instrukcji i wielu rzeczy należy się domyślać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem,że mając przełącznik świateł na "0" w pochmurny dzień (nie wcześnie rano,ani późno popołudniu)to domaga się, abym włączył światła. Można się jakoś tego pozbyć? Natomiast w dzień słoneczny już bez upominania mnie, śmiga na dziennych. 

Takie ot moje doświadczenie:crazy:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAROWANIE LAMP

Szanowni koledzy:, mam 2 miesiące B8 z LED TOP i zauważyłem, że podczas opadów, bądź niskich temperatur po jeździe na światłach parują mi klosze od środka, nie zauważyłem w związku z tym jakiegoś dyskomfortu, więc mądrych chciałem zapytać, czy ten typ tak ma, czy mam reklamować sytuację u dealera ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario05 napisał:

czy ten typ tak ma

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat ale zapytam jak u Was z parowaniem ale szyb w samochodzie. Przy obsłudze klimatyzacji jest cała historia na temat specjalnych filtrów itd. itp. ale szyby i tak parują wewnątrz. Przy serwisie na 30k wymieniałem oczywiwcie filtr. Też tak macie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu potrafią na moment zaparować, ale szybko odparowują. Ktoś mi tu na forum już kiedyś pisał, że to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności