Skocz do zawartości
szylton

Oświetlenie w B8 - LED TOP, LED BASIC i Halogen

Rekomendowane odpowiedzi

olecki a czytałeś instrukcję? bo normalne długie jak włączysz ręcznie to nic nie wycina...

 

czytalem. Jak rozumiem, ze kazdym odpaleniem auta trzeba uruchomić tryb automatycznego przełączania?

Pytanie dlaczego w ciemności to cholerstwo samo nie włącza długich ... jeszcze to potestuje

 

A żadnego trybu podróży nie włączałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba je włączać za każdym razem. Pokaże się na zegarach ikonka świateł z literą A. Drugie włączenie włączy je na stałe i zapali się niebieska kontrolka świateł. Nie włącza się samo bo czasem może złe działać albo możesz tego nie chcieć z jakiegoś powodu, a za oślepianie innych odpowiedzialny jest ostatecznie kierowca, a nie auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Passata B8 od 3 dni, swiatła LED Top z tymi niby wszystkimi bajerami.

Wczoraj po raz pierwszy jechałem w nocy. Ustawienie na AUTO, w ustawieniach komputera wszystko włączone.

Wyjeżdżam poza teren zabudowany, kompletnie ciemno, żadnych auto z przodu a światła cały czas krótkie. Dlaczego?

Same nie przełączają się na długie? Prędkość oczywiście odpowiednia, czyli ponad 100km/h ...

I muszę ręcznie właczać długie ...co za paranoja.

 

Jak włącze długie, to owszem, jak zbliża się auto to wycina zbliżające się auto, więc system działa, nie mrugają nadjeżdżający z naprzeciwka. Ale dlaczego auto samo nie włącza długich świateł? Dramat ...

 

Przeczytaj instrukcję ;-) Trzeba włączyć DLA. Inaczej skąd auto ma wiedzieć, że życzysz sobie długie z wycinaniem, a nie krótkie?

 

O ile dobrze pamiętam, można to zmienić w kodowaniu, jeśli komuś przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem problemu, przecież wystarczy jedno machnięcie dźwigienką zaraz po odpaleniu silnika żeby włączyć DLA, jak wyjedziemy z miasta albo będą stosowne warunki to wtedy Długie będą się same włączały automatycznie i wycinały co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem problemu, przecież wystarczy jedno machnięcie dźwigienką zaraz po odpaleniu silnika żeby włączyć DLA, jak wyjedziemy z miasta albo będą stosowne warunki to wtedy Długie będą się same włączały automatycznie i wycinały co trzeba.

 

widać dla niektórych jedno machnięcie dźwigienką to o jedno za dużo. Podobnie jak dla wielu każdorazowe wyłączanie przyciskiem systemu start&stop po uruchomieniu silnika ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest problematyczne bo takich rzeczy zbiera się przez lata całkiem sporo. Gdyby to nie był problem to do tej pory mielibyśmy ręczne światła mijania, ssanie, ręczny, klimę, skrzynię biegów, zawór paliwa, radio i do tego brak zamka centralnego. Start auta przypominałby start odrzutowca i 20 przycisków do naciśnięcia po zajęciu miejsca i w trakcie jazdy ;-) Wszystkie takie pierdoły trzeba eliminować żeby żyło się lepiej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam passata z top led, rocznikowo model 2016, dalej mam problem z kierunkowskazami a serwis nie wie co odpowiedzieć. W momencie włączenia kierunku nie gaśnie mi dolna linia ledowa od dziennych. Miałem przez 3 tygodnie zastępczego passata i tam właśnie pasek led gasł i zapalał się dopiero po wyłączeniu kierunkowskazu. W moim samochodzie może minimalnie ten pasek się ściemnia, ale świeci razem z kierunkiem. Nie wiem czy to kwestia ustawień, rocznika? Kiedyś już o tym pisałem ale nie dostałem odpowiedzi. Jestem umówiony na 14-go czerwca na podłączenie do komputra, ale może odpowiedź jest oczywista i nie będzie trzeba jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno ten zastępczy był z top led czy basic led. Bo w top led jeśli dobrze kojarzę po samochodach innych, bo swoich nie widzę, to właśnie pasek dziennych przygasa lekko a nie gaśnie całkowicie. W tych prostych basic gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaśnie jeszcze w Alltracku. Pewnie kwestia kodowania. W Sedanie i Variancie pasek tylko się ściemnia. No i pewnie tak jak MM_VW pisze, że w LED Basic też gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Led basic to na pewno nie był. Led basic ma jeden pasek na dole, bez pasków przy "żarówkach", i ten pasek w basic w zasadzie nie jest paskiem tylko ledami ułożonymi w linii. Ten zastępczy to był variant i miał światła identyczne jak moje. To był highline ale bez pakietu biznes, ale top ledy miał. Te światła zachowywały się identycznie jak w Alltracku, kiedyś przed takim jechałem więc miałem okazję się przyjrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że w led basic jest taki sam pasek dziennych, a dopiero w halogenach są te diody punktowe pod spodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, led basic i halongeny są podobne tylko maja inne źródło światła, tzn brak takich ruchomych soczewek w led basic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odsyłam do pierwszego posta w tym wątku, tam są zdjęcia poszczególnych modeli lamp w b8.

U mnie w TopLed przy kierunkach tylko lekko przygasa DLR, wg. mnie w LED Basic gaśnie cały pasek DLR, w Halogenach nie ma paska jest tylko żarówka DLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zrobiłem przegląd przy 10 tyś km .

600zł

Facet na serwisie powiedział o dwóch akcjach serwisowych.

Jedna z nich dotyczyła pracy świateł. Facet powiedział To jakby mimochodem .szkod a źe zimą głupka ze mnie robili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak wyglądają ledy z tyłu do kierunkowskazów - czy to są normalne "stare" szybkie ledy, czy te animowane.

Czy ewentualnie jest z tym jakas roznica w MY2018?

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma animowanych w Passacie ani z tylu ani z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tej trasie 2000 km widzę że na przeglądzie Tak pozmieniali światła ze są mniej agresywne

Wcześniej była odcinka na klatkach innych aut a teraz z 2 metry obok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy statyczne doświetlenie zakrętów jest z zarowek obok świateł przeciwmgielnych czy z tych bocznym w głównych lampach? Bo zauważyłem że przy skręcie kierownica zapala się to takie boczne w głównej lampie i ono jest ledowe. Natomiast same przeciwmgielne to zwykle żółte żarówki ale obok przeciwmgielnych jest chyba jeszcze jedno swiatlo i nie wiem kiedy to się zapala i jak swieci (Czy może mi się tylko wydaje że tam jest jeszcze cos)?

Bo np w Mondeo przy zakrętach zapalalo się przeciwmgielne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz pierwszy post...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam sie do kupna Passata B8 w wersji bez lamp ledowych, posiada on zwykłe halogeny, samochód jest uszkodzony lampy zbite

i przy tej okazji zastanawiam się czy istnieje możliwość zamontowania lamp ledowych w przypadku kiedy nie były one w fabrycznej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności