Skocz do zawartości
szylton

Oświetlenie w B8 - LED TOP, LED BASIC i Halogen

Rekomendowane odpowiedzi

w 2021 roku to chyba już pojawią się spece od naprawy i/lub tańsze części zamienne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, niech siądzie takie oświetlenie gdzieś np. na Chorwacji :)

Wie ktoś czy w tym wynalazku jest autopoziomowanie i przy pomocy czego jest realizowane ? bo jakoś nie widzę efektu i nie widać tego . Np. w Accordzie widać wyraźnie jak soczewka automatycznie się ustawia do nierówności terenu, a z tego co wiem to czujniki poziomowania są na wahaczach i chyba jakiś żyroskop .Sprawdzę jeszcze w Tiguanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te całe "autopoziomowanie" (bynajmniej w B6) dotyczy załadowania samochodu - jak napakujesz dużo do kufra to tył usiądzie, czujnik na wahaczu to wyłapuje i obniża światła, żeby nie oślepiać.

No chyba, że w b8 jest to bardziej zaawansowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej po staremu

ostatnio jak byłem z tymi swiatłami na serwqisie

to właśnie mi na zawieszeniu tylnum coś sprawdzali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki poziomowania sa na przednich wahaczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to dobrze że są ale nie zawsze to dobrze działa.Czasem nie widzę nic przed sobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha to dobrze że są ale nie zawsze to dobrze działa.Czasem nie widzę nic przed sobą :)

 

Okulary? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest jest w końcu podgrzewana przednia szybka w tym reflektorze? Jesli tak to kiedy one się podgrzewają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co? Jakie podgrzewanie w reflektorze? Nie ma niczego takiego i właśnie przez to jest problem czasem w zimie. Szylton wrzucał foty z tego problemu: https://photos.google.com/share/AF1QipO0bcFfofVy9cJOK3jT30S9QJPx6SlsNklU-cS5DWMu0-sFlH2tu3uVcX6WGHji_g/photo/AF1QipOFtrV8cBwzjQzzvWfKoEPWQLVnPk0ADr_ZtsSC?key=ZURFOEdqcDdMck9GWnduOFlSUFZHTDNkemwtXzRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik poziomowania G 76 znaduję się w tylnym lewym zawiaszeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna zmenic z halogenow na top LED ?? Jezeli tak co poza reflektorami trzeba dolozyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można trzeba zmieni sterownik zmienić dwa bezpieczniki zasilanie jednej lampy i drugiej .cany do kazdej lampy i zaprogramować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego pytam o to podgrzewanie, bo kiedyś w jakiejś fachowej literaturze branżowej czytałem , że w LED muszą być podgrzewane szybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do niskiego świecenia to pojechałem na stacje i o dziwo wszystko w normie ale diagnosta lekko mi je podniósł . Potem jeszcze ja sam podkręciłem bo i tak było imo za nisko no i teraz jest wreszcie tak jak oczekiwałem od auta za tyle papy. Z przeciwka nikt nie mruga, a widzę co się dzieje na drodze znacznie dalej.

Co do spryskiwaczy lamp to załączają się co jakiś czas ? bo mam ubrudzone, a nie mogę ich spryskać kiedy mi się podoba nawet z włączonymi mijania.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do spryskiwaczy lamp to załączają się co jakiś czas ? bo mam ubrudzone, a nie mogę ich spryskać kiedy mi się podoba nawet z włączonymi mijania.

 

co 10 te użycie na światłach mijania jest mycie lamp :brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 10-te, ale też zawsze pierwsze po uruchomieniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata B8 od 3 dni, swiatła LED Top z tymi niby wszystkimi bajerami.

Wczoraj po raz pierwszy jechałem w nocy. Ustawienie na AUTO, w ustawieniach komputera wszystko włączone.

Wyjeżdżam poza teren zabudowany, kompletnie ciemno, żadnych auto z przodu a światła cały czas krótkie. Dlaczego?

Same nie przełączają się na długie? Prędkość oczywiście odpowiednia, czyli ponad 100km/h ...

I muszę ręcznie właczać długie ...co za paranoja.

 

Jak włącze długie, to owszem, jak zbliża się auto to wycina zbliżające się auto, więc system działa, nie mrugają nadjeżdżający z naprzeciwka. Ale dlaczego auto samo nie włącza długich świateł? Dramat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego?

 

Być może tak jak to jest w B7 światła dynamiczne nie działają jeśli masz załączony tryb podróży(w/g instrukcji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olecki a czytałeś instrukcję? bo normalne długie jak włączysz ręcznie to nic nie wycina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności