Skocz do zawartości
Phil

[1.8 RP] Demontaż głowicy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Trafiłem B3-kę która stała 2 lata. Wydawała się ok, ale po zrobieniu hamulców i paru drobiazgów zrobiłem 200km i wywaliło cały płyn ze zbiorniczka. Płyn bąbluje po przegazowaniu, węże są twarde, temperatura mocno skacze. Dla mnie ewidentnie stara uszczelka, auto nie przepalone przez 2 lata, jak dostała temperatury to ją wydmuchało. I 11 lat na gazie też swoje zrobiło.

 

Robiłem już głowicę w T4 2,4D, więc podejmę się tego tematu sam, tym bardziej, że tu dojście wydaje się lepsze.

Pytanie tylko, zanim wszystko zacznę rozkładać: czy trzeba ściągać oba kolektory? W 2,4D kolektor wydechowy był łączony taką "klamrą" i nie trzeba było go odkręcać. I jak to wszystko odkręcać żeby nie poukręcać :D

 

I w ogóle będę wdzięczny za porady.

Pzdr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 2,4D kolektor wydechowy był łączony taką "klamrą" i nie trzeba było go odkręcać.

W RPku z 89 roku teoretycznie kolektor wydechowy z rurą powinien być połączony klamrami. Nie zapomnij później zastosować nowego uszczelnienia...

 

czy trzeba ściągać oba kolektory?

Nie wiem czy to jest potrzebne do planowania, pewnie tak... Ja mając już głowicę w górze, wymieniłbym uszczelki i szpilki.

 

I jak to wszystko odkręcać żeby nie poukręcać

Z wyczuciem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Faktycznie są klamry, więc od góry rozpiąłem wydech i wyjąłem głowicę razem z kolektorami.

Uszczelki kolektorów wymienię, tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności