Skocz do zawartości
Konrados

Wieje mi w środku...

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie jest wiatraczek w panelu klimatronika (nie wiem czy on chodzi stale czy tylko na włączonym nawiewie), który zasysa powietrze z kabiny na czujnik temperatury? Sprawdź czy nie jest zasyfiony i w razie czego przedmuchaj go powietrzem, lub oczyść odkurzaczem, ale uważaj żeby przepływ powietrza nie był zbyt mocny bo go uszkodzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze odkręcić te 4 śrubki od panelu i go wyciągnąć tak???

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, wentylacja działa bardzo sprawnie, wszystko się przełącza, ogrzewa i chłodzi... Tylko przy jeździe powietrze z zewnątrz jest pompowane przez wentylację mimo, że jest ustawiona np na 0... Jest pompowane przez każdy otwór w wentylacji... Gdzie może być "przeciek"? Może coś się zwarło i jakaś zapadka wpuszcza dodatkowe powietrze. Proszę o pomoc

Edytowane przez rofesja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem, wentylacja działa bardzo sprawnie, wszystko się przełącza, ogrzewa i chłodzi... Tylko przy jeździe powietrze z zewnątrz jest pompowane przez wentylację mimo, że jest ustawiona np na 0... Jest pompowane przez każdy otwór w wentylacji... Gdzie może być "przeciek"? Może coś się zwarło i jakaś zapadka wpuszcza dodatkowe powietrze. Proszę o pomoc

 

Ma ktoś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, tylko u mnie nie jest pompowane tylko podczas jazdy jest przepływ pomimo zerowego nadmuchu, jak nie potrzebuje bo leci zimne powietrze to włączam obieg wewnętrzny. Raz miałem taką sytuację, która by mnie do tego zmusiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś pomysł?

 

Skoro masz wiatrak na ZERO, to powietrze przez filtr - w czasie jazdy - i tak będzie wtłaczane do środka :fajny Chyba że włączysz obieg zamknięty, wtedy klapka przy filtrze powietrza się zamknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro masz wiatrak na ZERO, to powietrze przez filtr - w czasie jazdy - i tak będzie wtłaczane do środka :fajny Chyba że włączysz obieg zamknięty, wtedy klapka przy filtrze powietrza się zamknie.

Czyli mam rozumieć, że normą jest, że wieje niemiłosiernie przy większych prędkościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma nie wiać, skoro powietrze przez filtr wpada do środka? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jechałem Passatem po lifcie, climatronikiem, tam to zupełnie inaczej rozwiązano? Ponieważ tam nie wbija powietrza mimowolnie do wnętrza auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź, czy po wyłączeniu panela, w tamtym passacie klapka jest otwarta czy zamknieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a u mnie zimą, przy 160km/h przy ogrzewaniu wieje po nogach i kierowcy i pasażera, palce marzną a ogrzewanie jest włączone..

Jak odczytać kody błędów? Kiedyś po odpaleniu climatronika wyświetlacz mrugał kilka razy wszystkim czym sie da, co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób diagnostykę Climatronica, pojawią się błędy i wtedy będziesz wiedział gdzie dążyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kody błędów można odczytać poprzez jednoczesne naciśnięcie na klimatroniku przycisków ECON i obieg wewnętrzny na włączonym zapłonie kody błędów przewijamy przyciskiem czerwonym kwadracikiem do podnoszenia temp. A kasujemy przytrzymując przycisk ECON dotąd aż pojawia się 3 czwórki (444) potem jedno kliknięcie ECON i wraca klimatronik do normy i normalnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo! Super, zaraz się za to zabiorę! :D

 

--- edit:

Samodiagnoza pokazala 2 bledy (313 i 000)

 

Jest to czujnik temperatury swiezego powietrza? Wymiana latwa? Jakis numer czesci znacie?

Edytowane przez krychu280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w google etka online tam wszystko znajdziesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że ten czujnik wyeliminuje mi ten problem? Wiem wiem, wymienie to się dowiem, ale pasek stoi na sprzedaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności