Skocz do zawartości
Konrados

Wieje mi w środku...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy u Was w paskach B5 też jest kiepsko z grzaniem. Chodzi mi szczególnie o jazdę na trasie. W mieście jest ok, ciepło - szybko zarówno silnik jak i wnetrze się nagrzewa. Na trasie do V -90-100 jest ok. natomiast powyżej 120-130km/h musz odkręcać grzanie na maxa odkręcić a i to nie do końca pomaga. Czuję, że chłodne powietrze wpada przez kratki. Dodam, że jazda przy temp. zewnetrznej ok.-5 st, wskazówka temeratury silnika "w pionie".

To jedna sprawa natomiast problemem jest jakaś nieszczelność z prawej strony. Po prostu jest ewidentnie zimno. Samochód był uderzony, ale drzwi nie odstają od reszty karoserii. Wieje gdzieś od schowka przed pasażerem. Jak można podregulować drzwi samemu czy trzeba jechać do kolesia, który robił autko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz climatronic czy standardowa wentylacje? To moze miec kluczowe znaczenie.

U mnie nie ma zadnego problemu z grzaniem. Po 8 godzinach stania samochodu na mrozie odpalam silnik, przejade 2 swiatla i sciagam kurtke. W trasie rowniez nie ma problemu, samochod nagrzewa sie plynnie.

Ten nawiew zimnego powietrza kolo schowka nie musi byc do konca spowodowany zle zamontowanymi drzwiami? Czy podczas jazdy slyszysz jakies gwizdy wiatru? Czy wraz ze wzrostem predkosci nasila sie nawiew zimnego powietrza?

Jesli masz climatronic to tu moze byc pies pogrzebany. Moze uszkodzone czujniki podaja zle informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nawiew standard i takie obserwacje:

- powiewy zimnego powietrza przy skrętach /temat juz poruszany na forum/

- niskie obroty silnika, wolna jazda - temp stała zależna od położenia regulatora temp.

- wysokie obroty silnika, wolna jazda - temp wyraźnie skacze w gore niezależnie od nastawień

- niskie obroty, szybka jazda - temp. spada. Prawdopodobnie masa zimnego powietrza jest większą niż wydolność nagrzewnicy przy danym ustawieniu.

- wysokie obroty, szybka jazda - temp. skacze w wyższe rejony :-) Wyraźnie czuć cieplejszy powiew :-)

 

Czyli jak pisze Kubelt climatronik z uszkodzonymi czujnikami zachowuje się pewnie jak zwykła standartowa klima.

Na szczęście ta ma jeden plus. Nie psuja się silniczki, czujniki itp :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem z instrukcji że w schowku jest specjalny nadmuch zimnego powietrza, spodziewam się że jak jest otwarty to przy szybkiej jeździe może być w okolicy schowka zimno :(

U mnie ogrzewanie działa poprawnie (przy -22 można było w koszulce jeździć, ale żona narzeka że coś jej ze schowka wieje zimnem, pomimo zamkniętego wylotu zimnego powietrza.

Napisz co doszedłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kriss185

Witam u mnie też wiało ale jak zamknąłem otworek w schowku od nadmuchu klimy tzw.klimatyzowany schowek to wszystko wróciło do normy i było zajefajnie ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatkałem otworek nawiewowy w schowku. nagrzałem silnik i zauważyłem, że nieco słabiej na nogi orzewanie działa od strony pasażera. Zobaczymy jak na trasie teraz sytuacja będzie się przedstawiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak zamkniete cały czas ale na jakies zimne podmuchy wpływu to nie ma :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

To ja ci powiem coto jest :629: własnie dzisiaj usunełem tą awarie u siebie :614: .

Objawy jak u ciebie tylko troche gorzej bo mi dotego wszystkiego jeszcze lała się woda :644:

Gość na warsztacie twierdził że trzeba kokpit ściągać i chciał zato 150zł.

Uparłem się i zaczełem grzebać sam.

Zdjełem schowek wsadizłem ręke po same jaja :641: i mokro więc wprost proporcjonalnie do miejsca gdzie doszedłem ręką zaczełem szukać dziury.

I co się okazało tam gdzie jest box filtra pyłkowego dokładnie pod nim dostawałe sie woda.

zdjełem ramiena wycieraczek potem podszybie odkreciłem box i wszystko jasne.

Tam są takie gąbeczki które zachodza na siebie jesli miałeś walone auto jak ja :610:

to mozesz tam mieć nieszczelność.

Dociełem gąbki i uszczelke,posmarowałem silikonem blache wokół i poskładałem do kupy.

Jeszcze nie testowałem ale załoze się o stówke że to było to.

 

Sprawdź to miejsce na 90% tamtędy dmucha.

 

Pozdro!

 

Ps: napisz czy sie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek a jak ściągnąłeś podszybie? Nie chce go połamać a mam ten sam problem co Ty. Zdemontowałem schowek i widzę, że leje się od strony filtra a pod dywanikiem błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Odkręcasz ramiona wycieraczek, delikatnie podważasz przy jednym z końców i powoli odpinasz (zamocowane jest na zatrzask). Przy zakładaniu delikatnie przesmaruj czymś tłustym i lekko dobij ręką. U mnie ładnie odeszło bo było świeżo założone ,apropo nowe kosztuje 75zł (jakby co) :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebałem wątek dot niekontrolowanych podmuchów wewnątrz kabiny (bez skojarzeń, Panie i Panowie ;) ).

Zdjąłem filtr przeciwpyłkowym wyjąłem schowek i ... znalazłem nieszczelnośc.

http://img213.imageshack.us/my.php?image=pict00052us.jpg

Wieje (tak myślę) szczeliną, która powstaje między "kolankiem" obiegu zamknietego (zaznaczone różowym) a obudową wentylatora (zielone). Nie wiem czy "kolanko" nie schodzi do końca w dół czy czegoś barkuje , jakiegoś elementu uszczelniającego. Ten jasniejszy fragment na zdjęciu pomiędzy rózowym a zielonym to już schowek (w zasadzie jego obicie gąbką). Ktoś może rozbierał ustrojstwo, co za element powinien tam uszczelniac ewentualnie jak (czym) to uszczelnic? A moze schowek (jego pozioma cześć sięgająca az do przegrody silnika... ) ma za zadanie chronić przed podmuchami tylko np. schowek został nieprawidłowo zamontowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość care

cześć wszyskim jestem pierwszy raz właścicielem VW passat i borykam się z jednym problemem nie pracuje mi nawiew powietrza zrobiłem test climatronika i pokazało mi 4F9 02 domyślam sie ze to coś z dmuchawą nawiewu ale niejestem przekonany do końca prosił bym kogoś by opisał mi jak wymienić taką dmuchawe lub ją naprawić jak mam się do tego zabrać bo naprawa jak dla mnie w warsztacie jest bardzo droga i musze płacić w funtach a jestem na dorobku a i co najlepsze jest to ze jestem z angli i mam kierownice po przeciwnej stronie mówie to bo może to coś zmieni pozdrawiam wszystkich :padam::padam: PS.może jakiś schemacik bym prosił :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobiłem test climatronika i pokazało mi 4F9 02 domyślam sie ze to coś z dmuchawą nawiewu ale niejestem przekonany do końca

 

4F9 zużyte szczotki wentylatora dmuchawy (wiatrak klimy na chłodnicy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość care

dziekuje w środe będe miał troche czasu to zajże ale niewiem czy dobrze zrozumieliśmy sie :przestraszony::przestraszony: bo nie pracuje mi nawiew powietrza w środku bo wrzyciu nie powiedział bym że silniczek od nawiewu będzie sie znajdował w komoże silnika a tym bardziej na chłodnicy ale jeszcze tego samochodu nie zdąrzyłem poznać jak zobacze to się odezwe i opowiem jeszcze raz z góry dziękuje :padam::padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość care

Tak jak mówiłem w środe zabrałem sie do demontażu schowka by sie dostać do dmuchawy "wentylatora"bo nie wiało mi powietrze i niemiałem ogrzewania.po demontarzu schowka tj.po odkręceniu pięciu wkrętów na wprost tak jak ktoś wcześniej pisał znajdował sie ten wentylator ucieszyłem sie :rotfl: że to jest tak łatwo ze czeka mnie odkręcenie jeszcze czterech wkrętów i wentylator na wierzchu lecz po drodze okazało sie :przestraszony: że musze odkręcić cztery śruby "10-tki" uchwytów które trzymaja nabuj od poduszki powietrznej by ja odsunąć a wtedy wentylator po nagimnastykowaniu sie wyszedł podłączyłem go na krótko i nie działał a więc zabrałem sie do demontarzu obudowy plastikowej silniczka są tam trzy gumki w kształcie łezki po wciskaniu tych gumek śrubokrętem pchałem je strone ty łopatek,śmigiełka?a obudowe do dołu a po wyciągnięciu pozostało mi wyjęcie dwuch szczotek "grafitó"sztuk dwie odlutować i przylutować nowe a następnie sprawdzenie,montaż,oraz zrobienie testu klimy wynik 000 :hurra: chciałem jeszcze raz podziękować klubowiczom za podpowiedzi w dowód wdzięczności :padam: opisałem dokładnie jak to zrobić dla następnych by już nie szukałi i błądziłi a kod 4F9 myśle że zniknął na zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy sie razem z Tobą. :hurra: Gratulacje :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc jestem tu nowy ale trafilem tu,bo mam ten sam problem klima (wentylator).Dzieki informacja na forum jakie znalazlem postanowilem sie zabrac za rozbiórke wentylatora .Wszystko ok.tyle ze prawdopodobnie nie problemem sa szczotki a miedziana czesc na wirniku prawie 3mm zuzycia wiec prawdopodobnie dlatego klima mi wyswietla blad jutro go sprubuje podlaczyc na krutko.ewentualnie musze wykrecic jakic uzywany wentylator ze szrotu.

ZAJEBISTE FORUM :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czeslaw2005

Czesc..dołacze do tematu.. wczoraj podczs jazdy zauwazylem przy predkosci ok.100km.jakby swist powietrza z okolic nog pasazera...to mi wyglada jakby powietrze ocierało sie o jakis wystający element z przodu pojazdu.. co moze być...towarzyszy temu nadmuch zimnego powietrza na nogi pasazera...pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswieze temat.zaczelo migwizdac powietrzeod strony pasazera na dole chyba z tej kratkina srodku co jest.tak przy od 110km/h.im szybciej tym glosniej.nie mam problemy z ogrzewaniem.co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieje mi .... ale od strony szyby kierowcy.Przy 180 to nie jest wiaterek tylko tornado.Przy 100 slychac taki drzwiek jakby bylo okno niedomkniete,taki lekki swist.Brak jakiejkolwiek wody,wilgoci itp.Jedynie uszczelka dookola drzwi jest lekko biala(a chyba czrniutka powinno byc??).Jakis pomysl co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności