Skocz do zawartości
pab567

Android na ekranie fabrycznego radia

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno mnie nie było więc tylko szybko dodam, że rozwiązanie już jakiś czas temu wyszło z fazy prototypu i jest normalnie oferowane. Działa zarówno z MIB pierwszej jak i drugiej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z iPhonem również ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc jestem zainteresowany .Jaka jest cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwijaliśmy MirrorLinka przez WinCE bo dla urządzeń na Androidzie można odblokować VIM co pozwala na korzystanie z aplikacji podczas jazdy a żaden z nas nie używa jabłka. Ale jeśli chcesz być królikiem doświadczalnym to możemy spróbować - pisz w razie czego na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to aktualne ? Można gdzieś ten produkt kupić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest aktualne. Piszesz na priv albo do Pab567 albo do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem napisać wiadomości priv , nie wiem czemu , do kogo i temat umiem wypełnić , ale treści juz nie .

Moje pytanie , potrzebuje takie urządzenie które w pewien sposób zastąpi mirrorlink,  tzn. 

Chce mieć Automapa ponieważ ori jest do bani dla mnie . Głównie na tym mi zależy , ale jeśli coś jeszcze więcej oferuje to czemu nie ? 

Oczywiście funkcje kierownicy multifunkcyjnej  pozostają bez zmian ? I czy da się wykończyć to urządzenie i korzystać z normalnych funkcji jak to było na początku 

 

I jaki koszt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rjebiata chętna wiedzy, więc trochę przybliżę.

W najprostszej konfiguracji telefon (jabłko lub antek) przekazuje strumień audio+video po "wifi" do naszego boxu - bezprzewodowo.

Ten box do adaptera AV (zestaw składa sie z dwóch urządzeń) - audio (stereo) trafia na wejście AUX - wszyscy je mają w jednostach, video natomiast bezpośrednio na ekran poprzez kabel LVDS, z pominięciem napędu (tego co jest w schowku).

Całość nie wpływa na funkcjonalność CM lub DM. Wystarczy w telefonie odpalić mirroring (uwaga - różni producenci różnie to nazywają, Samsung - Screen Mirroring), Audio - wiadomo - wybiera sie z "MEDIA", video - przyciskając na dłużej "MENU". Oczywiście audio można pominąć, i słuchając radia "wbić sobie" video z telefonu. Tzw mirrorlink (miracast itp) w tym wypadku odzwierciedla wszystko co jest na relefonie - 1:1, łącznie z tym czy telefon jest poziomo czy pionowo. I nieważne jaka apkę odpalimy na telefonie - będzie ona widoczna na ekranie, oczywiście nawet w czasie jazdy.

Jakość - dźwięk oczywiście stereo, obraz oczywiście w kolorze ;)

Teraz trochę techniki:

Wszystkie operacje wykonujemy na telefonie - klikanie na ekran CM/DM nie daje efektu - to "cecha" tego rozwiązania.

Druga cecha to rozdzielczość i przepustowość łącza wifi. Efekty? Proszę:

Ekran to najczęściej 800x480 pikseli, video trafia tam o rozdzielczośći 720x480 (NTSC). Wprawne oko się może przyczepi ale nie przeszkadza to większości użytkowników.

Przepustowość - dla przykładu - na telefonie jest ok 29 klatek na sekundę - na CM lub DM około 18-20 (moja subiektywna ocena), i znów: Wprawne oko się może przyczepi ale nie przeszkadza to większości użytkowników.

Zdjęcia jakie jedyne posiadam zrobione z fazy testów - filmu nie nakręciłem bo cała partia sie szybko rozeszła.....

Film nakręcę koło 12 lutego jak przyfruną następne moduły mirrorlinka.

Najważniejsza zaleta - montaż P&P czyly be użycia lutuwnicy, jedynie podstawowe narzędzia i wtykanie kostek :)

271d1d21265e.jpg

5cff397c9454.jpg

3662bdb9c216.jpg

 

Edytowane przez zapco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy coś takiego można wrzucić do seata leona? Rocznik 2013 całe radio zostało wymienione z nowszego modelu 2016. Ale nie mam aktywowanego full linka? Co można zrobić w takim przypadku żeby na ekranie wyświetlacza fabrycznego wyświetlał się android? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maciekvrs napisał:

Witam. Czy coś takiego można wrzucić do seata leona? Rocznik 2013 całe radio zostało wymienione z nowszego modelu 2016. Ale nie mam aktywowanego full linka? Co można zrobić w takim przypadku żeby na ekranie wyświetlacza fabrycznego wyświetlał się android? 

Tak . Ten pan to robi jest kilka opcji jak chcesz mieć full Android to koszt rzędu 2500 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Cena na pierwszy rzut oka wysoka ale patrząc co oferuje fabryka za jakie pieniądze to warto dać 2500 zł za pełnego androida. Skąd jest ten Pan? ja jestem z okolic Wrocławia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, maciekvrs napisał:

Rozumiem. Cena na pierwszy rzut oka wysoka ale patrząc co oferuje fabryka za jakie pieniądze to warto dać 2500 zł za pełnego androida. Skąd jest ten Pan? ja jestem z okolic Wrocławia.

Jak dzwonilem do niego , to powiedział z okolic Wrocławia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. Myślę że się na to zdecyduję w najbliższym czasie. Tylko nie wiem dlaczego nie pracuje na nowszych odmianach androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę za tą kase kupić tableta 10" z amoled i cieszyć się jakością oraz pełną funkcjonalnością niż brnąć w to gó. dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dasz tablet tak żeby nie szpecił i nie przeszkadzał? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przecież poradnik z AA. Nie potrzeba wiele a można mieć AA i za jego pomocą mieć też ML 1:1 na ekranie DP/DM. Wystarczy zerknąć i poświęcić nie więcej niż 15 min.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy urządzenie o którym tu mowa działa stabilnie i gdzie można je zakupić jaki koszt??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności