Skocz do zawartości
Albercik

[Porada] Passat B6 - światła dzienne - ustawienia/możliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Działa to tak:

- tryb amerykański: świecą tylko światła mijania ze zmniejszoną mocą (w przypadku bordnetza 30-bajt. W 23-bajtowym będą zawsze na 100%),

- tryb skandynawski: świecą mijania+pozycje zawsze (niezależnie od przełącznika)

- tryb amerykański + używanie halogenów jako DRL: działa jak u mnie czyli świecą halogeny, ale tylko jak nie jest zaciągnięty ręczny

- tryb skandynawski + halogeny - świecą halogeny i pozycyjne

- tryb skandynawski + amerykański + halogeny - halogeny świecą zawsze (niezależnie od hamulca ręcznego, gasną po zapaleniu mijania).

 

 

Dla aut z czujnikiem zmierzchu:

- deska świeci się tylko jak przełącznik jest ustawiony na światła pozycyjne (lub mijania)

- deska nie świeci się w pozycjach włącznika 0 i Auto (jeśli jest dzień; w nocy na Auto deska się świeci)

 

Dla aut bez czujnika:

- deska świeci się jak przełącznik jest w pozycji świateł pozycyjny lub mijania

- deska nie świeci się jak przełącznik jest pozycji 0.

 

nie ma znaczenia jaki tryb mamy ustawiony

 

 

Jeśli chcesz tylko halogeny (ja tak mam) to trzeba włączyć tryb amerykański + zaznaczyć bit "front fog lamps as daytime running" czy jakoś tak. Tylko halogeny będą gasły po zaciągnięciu ręcznego.

 

Jak chcesz mieć zawsze włączone (do czasu przełączenia na mijania) to ryba włączyć tryb skandynawski + amerykański + halogeny (to, co pisałem powyżej przy amerykańskim trybie).

 

Kodowanie:

 

Światła dzienne w trybie amerykańskim:

VCDS wchodzimy w 09 Central Electrics / Coding / Long Coding Helper i tam ustawiamy:

- w bajcie 0 bit 3 NIEZAZNACZONY

- w bajcie 0 bit 4 ZAZNACZONY

- w bajcie 1 bit 5-6 wybieramy 00 SEPARATE DAYTIME RUNINNG LIGHTS NOT INSTALLED

- w bajcie 17 bit 4 ZAZNACZONY

- w bajcie 20 bit 0-7 wpisujemy wartość 50 (mocy z jaką mają się świecić halogeny w czasie używania jako DRL wyrażona w procentach) - ewentualnie inną, pożądaną, jednak 50% jest optymalne

 

 

Dla doświetlania zakrętów:

- w bajcie 23 bit 2 ZAZNACZONY

- w bajcie 23 bit 3-4 wybieramy 08 TURN LIGHTS VIA FOG LIGHTS

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności