Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodni temu w moim aucie pojawiły się piski na wybojach. Nie występują za każdym razem i raczej nie dochodzą z zawieszenia. Odnoszę wrażenie, że to jakiś element nadwozia lub nawet samego wnętrza. Pisk jest bardzo krótki, na samym wyboju i słabo słyszalny. Czasami aktywuje go przednia oś, czasami tylna. Przyznam, że doprowadza mnie to do szału. Szarpałem się za kierownicę, skakałem po siedzeniu, pisk wydobywa się również przy wyłączonej klimie, a więc chyba nie wentylator. Ktoś miał coś podobnego lub ma koncepcję co może piszczeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nasmaruj zawiasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuleje wahaczy. Sprawdź czy piszczy jak jeździsz w deszczową pogodę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nasmaruj zawiasy

 

Jest to jakaś myśl, spróbuję. Ostatnio miałem wymieniany zawias drzwi kierowcy, może to on albo któryś z pozostałych.

 

Tuleje wahaczy. Sprawdź czy piszczy jak jeździsz w deszczową pogodę...

 

Niestety nie pamiętam czy wilgoć ma jakiś wpływ na to zjawisko...

Piski w deszczu wzmacniają teorię o tulejach, czy wprost przeciwnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie popiskiwały gumy na stabilizatorze z tyłu, słyszane tylko w czasie jazdy w zależności od rodzaju drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie popiskiwały gumy na stabilizatorze z tyłu, słyszane tylko w czasie jazdy w zależności od rodzaju drogi.

 

A jak to zdiagnozowałeś i rozwiązałeś?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ja tylko diagnosta na stacji. Nie mam pojęcia jak skubany to zrobił, w każdym razie nie używał do tego żadnych narzędzi, chyba tylko trzepak. od jakiegoś czasu zastanawiało mnie to piszczenie ale nie było czasu żeby to sprawdzić i wyszło na jaw czystym przypadkiem. Dodam że piski słyszane były tylko przy uchylonych szybach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli element wnętrza to sprawdz ozdobne listewki - one często popiskują....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coż, nic specjalnego nie zrobiłem, a piski zniknęły póki co...

Zobaczymy co będzie jak przyjdzie zima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz felgi (ET) ? Ja mam 18 ET 35 i opony 225/45 ZR18 i na wybojach tylne opony ocierają o nadkole i też słychać piski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, piszczały mi plastiki. Zdjąłem je i wymieniłem te metalowe "gówienka" na których się trzymają i ustało. Pierwsze wrażenie że z zawieszenia, ale podczas przeglądu wszystko było ok.

 

Dzisiaj niestety VW chcę wyciągnąć kasę od klienta i nie dba o jakość materiałów i jego mocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie popiskiwały uszczelki drzwi o słupek środkowy między drzwiami. Gdy jest tam zbyt "sucho" to tak się dzieje - smar silikonowy załatwił sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem podobny problem, piszczały mi plastiki. Zdjąłem je i wymieniłem te metalowe "gówienka" na których się trzymają i ustało.

A coś więcej, które plastiki?

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A coś więcej, które plastiki?

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Listwy ozdobne między zegarem po środku.

Zdemontuj to i spróbuj psiknąć na metalowe zatrzaski silikonem w sprayu.

 

Tylko przy demontażu uważaj żeby nie połamać tych plastikowych zatrzasków i nie pogubić metalowych spinek, bo później będzie wystawać.

 

Edit: U ciebie nie ma zegara bo widzę masz B6, w tym miejscu masz awaryjne więc to zdemontuj

Edytowane przez BraveX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności