Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś już przerabiać temat wymiany zwykłego modemu 3g na lte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek, myślę że wiąże się to z wymianą Head Unit na ten z MY 2017 który ma już LTE, ale podobno to nie takie proste bo trzeba to wszystko programowo później "uzbroić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jestem na serwisie i wrzuciłem im temat rano. Zobaczymy co odpowiedza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzelam - "nie da się w ogóle" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiony zatopiony ;( Jako opcję zaproponowali zamówienie nowego auta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D trzeba ich konkretnie pytać, "chcę wymienić Head Unit na ten o numerze 3G0*******" potrzebne będzie kodowanie/zbrojenie itp. Ile to i to kosztuje.

Inaczej..... nie da się, albo weź Pan kup nowe auto :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będę odbierał, to się dokładnie zapytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, temat jest trochę polityczny. Da się wymienić sam modem, da się wymienić Head Unit. Są numery części, wiedza co gdzie podłączyć tylko to nic nie da. Bo musi być kodowanie online. Jak występują do VW o kody to i tak dostają taki który zawiera dokładnie to co było oryginalnie w aucie. I kółko się zamyka :( Gorsze że online mają daty modyfikacji sterowników, więc od razu widzą że coś zostało przegotowanej ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak ku potomnosci... Po co w ogole ten modem wymieniac na LTE? Jakie korzysci sa oczekiwane? Przeciez do tego co jest sciagane przez modem (nawet z udostepnianiem wifi) to 3G spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jeszcze myślałem o skorzystaniu z Android Auto, które przy okazji jest w tym nowszym Head Unit, LTE byłoby miły dodatkiem :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dobra, temat jest trochę polityczny. Da się wymienić sam modem, da się wymienić Head Unit. Są numery części, wiedza co gdzie podłączyć tylko to nic nie da. Bo musi być kodowanie online. Jak występują do VW o kody to i tak dostają taki który zawiera dokładnie to co było oryginalnie w aucie. I kółko się zamyka :( Gorsze że online mają daty modyfikacji sterowników, więc od razu widzą że coś zostało przegotowanej ręcznie.

 

Ciekawe czy na prawdę z tym "kodowaniem online" to taki problem. Ktoś na forum kiedyś pisał, że trzeba zrobić jakąś "adaptację" nowego sprzętu - może to właśnie o to chodzi...? Pytanie czy nie chce im się bawić czy faktycznie nie jest to możliwe. Jak jednak pokazują wpisy kolegów, którym udało się dokonać niby niemożliwego, często Da się, choć nie jest łatwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie był potrzebny to bym się nie interesował wymianą na LTE :)

 

Koleś mi mówił, że widać to też np po chiptunningu.... Date modyfikowania sterownika silnika nie zgadza się z tą zapisaną online....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak ku potomnosci... Po co w ogole ten modem wymieniac na LTE? Jakie korzysci sa oczekiwane? Przeciez do tego co jest sciagane przez modem (nawet z udostepnianiem wifi) to 3G spokojnie wystarczy.

 

Nie kupowałem modemu LTE bo za kilka lat będzie przestarzały i zamiast tego wolę mieć o wiele tańszy modem w formie mobilnego hostpota zasilanego z gniazdka w aucie (a, na wakacjach można zabrać to np. do domku nad morzem). Internet na pokładzie samochodu przydaje się nie tylko do trafficu, Google Earth i wyszukiwania celów przez Google ale też do udostępniania internetu urządzeniom w aucie, np. aby żona mogła puścić dziecku bajki z YouTube z tabletu, który nie ma GSM. Jest to lepsze rozwiązanie niż udostępnianie internetu z telefonu, ponieważ jest bezobsługowe, a internet osobno jest dużo tańszy niż wraz z abonamentem na rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, byłem w ASO i dowiedziałem się, ze nie ma łatwej opcji instalacji LTE, bo oprócz samego head unit trzeba jeszcze dołożyć anteny LTE w tylnym zderzaku.

Pytałem też o AID czy z MY2015 mogę wymienić na ten z MY2017, ale to już zupełnie nie. A to m.in. dlatego, że ten z MY2015 ma cyfrowo-analogowe wejście i inną kostkę niż ten z My2016> który ma już tylko cyfrową transmisję danych.

Generalnie wprowadzają sporo zmian na pierwszy rzut oka niewidocznych między rocznikami modelowymi. Nie jest już tak łatwo jak kiedyś po prostu wymienić sobie radio RNS310 na RNS510, więcej naczyń połączonych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chciales na 2017 wymienic? Inne grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównie dla braku szybki, ale też miałem nadzieje na te inne grafiki, choć nie wiem czy to nie idzie przypadkiem z Head Unit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, o tym zapomniałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem też o AID czy z MY2015 mogę wymienić na ten z MY2017, ale to już zupełnie nie

 

Też bardzo chciałem to zrobić. Tym bardziej, ze kupiliśmy teraz B8 MY16 - i AID jest o wiele ładniejszy (grafika), bardziej funkcjonalny (brak szybki)...

W ogóle mam wrażenie, że tak jak piszesz - dużo sie zmienia pod blachą... wg mnie MY16 to o wiele lepszy samochód....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiając ostatnio z Wagenem, stwierdził on, w przeciwieństwie do ASO, że da się przeprowadzić zamianę HeadUnit z MY2015 na MY2017 z modemem LTE i Android Auto. Chcę się w takim razie zakręcić w tym temacie, i szukam osoby która ma na wyposażeniu swojego B8 MY2017:

Dynaudio, Wentylację foteli, Grzanie kierownicy, ogrzewaną szybę przednią, wejście na kartę SIM, Discover Pro? (wydaje mi się, że te rzeczy wyświetlają się na DP i może istnieć jakaś korelacja z kodowaniem danego HU)

Poprosił bym o wiadomość na priv z numerem VIN, na podstawie którego będę w stanie zamówić nowy HeadUnit, odpowiedni do mojego wyposażenia. Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie Szymon uparles na to LTE ;-)

Ja odpuszczam temat, do navi i carnetu 3G w zupelnosci starczy, chyba ze chcesz udostepniac modem jako access point dla kilku urzadzen to wtedy rzeczywiscie bedzie roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem w aucie jest mało przydatny. Celowo go nie brałem. Lepiej kupić "mobilny hotspot" i trzymać go w aucie tak aby sam się włączał. I co rok/dwa go wymieniać bo pojawiają się nowe technologie łączności. I tak wyjdzie taniej... Choć na minus muszę przyznać brak wskazań zasięgu na ekranie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności