Skocz do zawartości
marzar

Bagażnik dachowy B6 kombi - co polecacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakie macie bagażniki dachowe (belki) w B6 kombi ? Obecnie mam belki firmy ulitmate speed (dostałem razem z samochodem...) ale przy prędkości 80km/h już świszczą. Chcę kupić coś lepszego i cichego, co polecacie ? Thule czy może oryginalne VW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do kolegi Misi@k, on ma ori vw jak sie nie myle :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie będą świszczeć - różnica między poszczególnymi to prędkość od jakiej zaczynają :)

Jam mam Mont Blanc RF20 Alu. Wg. opinii w sieci: aerodynamiczny i cichy. W praktyce świst od około 110 km/h.

Kupując 2 lata temu rozważałem jeszcze:

- Aguri Prestige - ładne, bo chowają się między relingami. Tylko jakość plastiku jest w nich poniżej przeciętnej i szybko stają się szare;

- Thule Wingbar - przereklamowane, niby super ciche a w praktyce świszczą jak Mont Blanc od 110 - 120 km/h a cena x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jam mam Mont Blanc RF20 Alu.

 

I jak opinie o Mont Blanc po takim okresie użytkowania? Montowałeś może uchwyty na rowery? Jeśli tak to jakie?

 

Ten Mont Blanc rf20 alu jest uniwersalny czy dedykowany do passata np b7. Trzeba jakieś kity dokładać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak opinie o Mont Blanc po takim okresie użytkowania? Montowałeś może uchwyty na rowery? Jeśli tak to jakie?

 

Ten Mont Blanc rf20 alu jest uniwersalny czy dedykowany do passata np b7. Trzeba jakieś kity dokładać?

 

Opinia niezmiennie OK.

Plastikowe zamki (ich wytrzymałości się bałem) działają, plastiki wciąż czarne, gumy - to co przylega do relingu elastyczne, niesparciałe, wszystko jak w dniu zakupu.

Uchwytów na rowery jeszcze nie zakładałem - rowerki dzieciaków mieszczą się póki co do bagażnika. Pewnie kiedyś kupię coś montowane do rowków "T". Póki co zakładam tylko box'a, choć kiedyś wiozłem 4metrowe rynny :victory

Bagażnik nie jest dedykowany do konkretnego modelu - stopy pasują do standardowych relingów, jakie są w B6 i B7, podobnie jak długość belek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

Jestem już przekonany do tego modelu. Nie będę wydawał 2x więcej kasy bo może będzie minimalnie cichsze. Na dwa lub trzy wyjazdy w roku spokojnie wystarczy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności