Skocz do zawartości
szylton

Tuning hamulców w B8 (Hamulce z TSI 280KM)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Inferno

Panowie a co z płynem standard czy jakiś lepszy przy takiej wymianie. Są fajne z wysoka temperaturą wrzenia ja w mini używam RBF 660

Lejecie takie coś ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Można upalać :D

9e757834a7409ab6273663fe7bd7b351.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A z ciekawości zapytam zdjecie z warsztatu ? I jak tak to czy umyli tarcze przed końcem montażu ?

Edytowane przez Inferno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do RBF nie potrzeba aluminiowych oplotów?? Zalej jakiś dot 5.1 i będzie wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Do RBF nie potrzeba aluminiowych oplotów?? Zalej jakiś dot 5.1 i będzie wystarczająco.

 

To zwykły DOT 4, SAE J1703 więc chyba noe ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po ostrym hamowaniu autostradowym trochę się klocki przysmażyly i na światłach lekki dym z wszystkich kół [emoji23] ale ogólnie poprawa ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestedy dopadł efekt buczenia hamulców przy hamowaniu z większej prędkości - zabawa zaczyna się przy 150 km/h. Wymieniłem klocki na nowe, bo podejrzewałem przegrzanie. Ale nic to nie zmieniło. Pytanie co teraz? Iść w nacinane/wiercone? Można gdzieś przeczytać jak ma przebiegać prawidłowa wymiana tarcz i klocków? W szczególności czy coś smarować, ile jak? ELSA VW wspomina o zestawie naprawczym, którego brak w ETCE. Cyrk na kółkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w poprzednim samochodzie były takie objawy i była to wina opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nie są to opony. Zamówiłem EBC Yellow Stuff. Obaczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie niestedy dopadł efekt buczenia hamulców przy hamowaniu z większej prędkości - zabawa zaczyna się przy 150 km/h. Wymieniłem klocki na nowe, bo podejrzewałem przegrzanie. Ale nic to nie zmieniło. Pytanie co teraz? Iść w nacinane/wiercone? Można gdzieś przeczytać jak ma przebiegać prawidłowa wymiana tarcz i klocków? W szczególności czy coś smarować, ile jak? ELSA VW wspomina o zestawie naprawczym, którego brak w ETCE. Cyrk na kółkach.

 

Mam dokładnie to samo. Klocki z Golfa R plus tarcze też od R 340x30 załatwiają sprawę. Mam dojście do zacisków i klocków na 340mm. Tarcze seria od R lub Stoptech zrobią robotę. Mam taki zestaw w R i hamują mega a auto ma 470ps. Do passata sam sobie montuję w piątek taki zestaw. Jak coś potrzebujesz to wal śmiało.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

U mnie niestety nie są to opony. Zamówiłem EBC Yellow Stuff. Obaczym.

 

Klocki nie pomogą. Szkoda kasy. Jedynie swap na 340 pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Ja mam właśnie zestaw od R i niestety jest z nimi słaby temat. Niestety czas poszukać czegoś mocniejszego.

 

Poza tym mam taki drugi zestaw w RS. Nie wiem, gdzie Ty widzisz to jakieś "mega" na tym zestawie. Oczywiście na miasto jak najbardziej, ale na autostradzie puchną.

 

Myślałem że swap pomoże, ale z biegiem czasu jestem coraz bardziej rozczarowany.

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego. Ja mam właśnie zestaw od R i niestety jest z nimi słaby temat. Niestety czas poszukać czegoś mocniejszego.

 

Poza tym mam taki drugi zestaw w RS. Nie wiem, gdzie Ty widzisz to jakieś "mega" na tym zestawie. Oczywiście na miasto jak najbardziej, ale na autostradzie puchną.

 

Myślałem że swap pomoże, ale z biegiem czasu jestem coraz bardziej rozczarowany.

 

Montuj ceramikę [emoji2] niestety ale nasz tapczan chyba ciężko będzie usportowić w sensownych pieniądzach ;) Mnie trochę zdziwiło to ze się nowy zestaw tak przysmarzyl [emoji91] seria pomimo ze puchła to nigdy nie zakopcila, a w dupę dostawała ostro, podejrzewam ze to zależne od charakterystyki klocków :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam też że dałem ciała z docieraniem klocków. Po prostu do roboty mam autostradę. Sprawdźcie na stronie EBC jak powinien wyglądać proces.

 

*** Edit

Zamówiłem też nowe tarcze i uroczyście przysięgam jeździć grzecznie przez pierwsze 200 - 300 km.

 

Znalazłem też artykuły jak docierać tarcze i klocki. Pytanie tylko czy jest sens się z tym tak cackać?

 

https://ebcbrakes.com/articles/bedding-in/

https://ebcbrakes.com/articles/how-to-bed-in-new-rotors/

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Podejrzewam też że dałem ciała z docieraniem klocków. Po prostu do roboty mam autostradę. Sprawdźcie na stronie EBC jak powinien wyglądać proces.

 

*** Edit

Zamówiłem też nowe tarcze i uroczyście przysięgam jeździć grzecznie przez pierwsze 200 - 300 km.

 

Znalazłem też artykuły jak docierać tarcze i klocki. Pytanie tylko czy jest sens się z tym tak cackać?

 

https://ebcbrakes.com/articles/bedding-in/

https://ebcbrakes.com/articles/how-to-bed-in-new-rotors/

 

Według mnie troszkę przesadzili. Oczywiście samo docieranie powinno mieć miejsce ale tam to troszkę z pogranicza fantasmagori - jeszcze brakuje krwi zabitej dziewicy i ofiary baranka :)

Myśle ze jak porządnie się wszystko umyje i odtłuścić to 100-200 km spokojnej jazdy ( oczywiście jeżeli nie będzie potrzeby się awaryjnie zatrzymać) spokojnie powinno wystarczyć.

 

Wcześniej pytałem o wymyciu części bo to według mnie dość istotna sprawa. Robię sobie hamulce sam i po zdemontowaniu klocków zawsze myje zacisk, tłoczki, tarcze ( do tarczy taki fajny siuwaks w sprayu ) a resztę ciepła wodą z delikatnym detergentem. Mycie dość ważne bo jak wszystko się zapiecze na tłoczkach a my je wciśniemy żeby nowe klocki założyć to można uszkodzić uszczkelniacze i trzeba robić zacisk.

Edytowane przez Inferno
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po miesiącu użytkowania DS2500 nie zgodzę się z tezą że są agresywne. Do normalnej jazdy w korki itp nadają się w 100%. Może przez pierwsze 300km trzeba było nauczyć się hamulca na nowo. W ogólnym rozrachunku warte swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego. Ja mam właśnie zestaw od R i niestety jest z nimi słaby temat. Niestety czas poszukać czegoś mocniejszego.

 

Nie wiem jak to możliwe że zajechałeś zestaw 340mm w 300-konnym aucie jazdą po autostradzie. Moje hamulce spokojnie dały radę na torze w 470 konnym golfie. Mówię o serii tarcza i klocek. Teraz stoptech jest bardzo twardy już. Nic większego nie jest mi potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem, mam nadzieję że nowy zestaw pociągnie dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to możliwe że zajechałeś zestaw 340mm w 300-konnym aucie jazdą po autostradzie. Moje hamulce spokojnie dały radę na torze w 470 konnym golfie. Mówię o serii tarcza i klocek. Teraz stoptech jest bardzo twardy już. Nic większego nie jest mi potrzebne.

 

Małe doświadczenie za kółkiem, duża moc auta, brak umiejętności przewidywania na drodze ale przede wszystkim jazda 'na wariata' po publicznej drodze.

Sorry też mam swoje grzeszki za kółkiem ale zajeździć sportowe klocki na publicznej drodze i pisanie, ze 'klocki puchną'?

Chyba nie po to jest to forum żeby 'chwalić się' takimi rzeczami.

Autorowi chyba potrzebne jest wolniejsze auto a nie mocniejsze hamulce.

Ja w zeszłym roku przejechałem CAŁĄ Grossglockener Strasse - http://autokult.pl/28144,drogowe-testy-klockow-hamulcowych-na-lodowcu-grossglockner

Passat był załadowany pod sufit z 4 pasażerami na pokładzie (2+2) i nic nie 'spuchło' ani sie nie 'usmażyło' podczas zjazdów na 'Seryjnych hamulcach'.

W tym roku też przejadę się tą trasą i nie zakładam żadnych problemów z układem hamulcowym.

Edytowane przez marcin232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku przejechałem CAŁĄ Grossglockener Strasse - http://autokult.pl/28144,drogowe-testy-klockow-hamulcowych-na-lodowcu-grossglockner

Passat był załadowany pod sufit z 4 pasażerami na pokładzie (2+2) i nic nie 'spuchło' ani sie nie 'usmażyło' podczas zjazdów na 'Seryjnych hamulcach'.

W tym roku też przejadę się tą trasą i nie zakładam żadnych problemów z układem hamulcowym.

 

Nie da się hamować silnikiem z tą skrzynią DSG? Trzeba używać hamulców ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie da się hamować silnikiem z tą skrzynią DSG? Trzeba używać hamulców ?

Da sie jak normalnym manualem, przestawiasz DSG w tryb reczny i wymuszasz bieg jaki chcesz.

Ale sa zjazdy przy ktorych i tak trzeba wspomagac sie hamulcami bo nawet na 2 biegu auto przyspiesza przy zjezdzie.

Generalnie cala Grossglockner strasse musialem przejechac w trybie recznym. DSG wogole sie nie sprawdza na tej drodze (zjazd/podjazd) caly czas probojac jechac na jak najwyzszym biegu. DSG jest malo inteligentna. Tutaj fiatowski Dualogic sprawowal by sie lepiej.

Edytowane przez marcin232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie byłem ale jeździłem po stromych ulicach i nie zauważyłem takich problemów. DSG samo trzymało wyraźnie niższe biegi w obie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności