Skocz do zawartości
szylton

Tuning hamulców w B8 (Hamulce z TSI 280KM)

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak bedzie sie zachowywal np ACC czy ESP bo jednak programowane pod inna sile hamowania

 

Całkiem możliwe że program ma wpisane jakieś minimalne wartości tak by był wstanie zahamować na zużytych hamulcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu zwiekszamy sile hamowania, chociaz sadze ze na zimnych hamulcach zmiany czuc nie bedzie, dopiero przy katowaniu moga z jedno moze dwa hamowania wiecej wytrzymac ale nie czarujmy sie, bez wyczynowych klockow i tarcz na wielkie roznice nie ma co liczyc przy 28mm roznicy w srednicy. Ciekawe czy zaciski sa cztero- czy normalne dwutloczkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę usprawnić układ hamulcowy w moim B8 TSI220. Mam standardowe tarcze 312mm i zastanawiam się czy zrobić upgrade do 340mm z wersji 240/280KM czy zainwestować w coś z rynku. Nie chcę też wydawać kilkunastu tysięcy na hamulce i nie jeżdżę autem po torze, ale zanim przystąpię do dłubania z osiągami, chcę mieć jeszcze sprawniejsze hamowanie.

Czy ktoś ma już jakieś doświadczenia?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam doswiadczenie z hamulcami takimi jak Ty. i takimi jak w 2.0 bitdi. praca tych z bitdi mi nie bardzo sie podoba. wydaja sie bardziej miekkie niz te mniejsze. jesli zatem nie jezdzisz po torze albo zapindalasz w miescie jak szalony to ja bym odpuscil temat. zadaj sobie pytanie jak wpadles na ten pomysl? bo wydaje mi sie ze nie przez brak skutecznosci tych standardowych.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) zgadza się, nie narzekam na skuteczność hamulców, ale myślałem, że niewielkim kosztem można ją jeszcze poprawić. Chciałem też poprawić walory wizualne bo przy 19" felgach te tarcze wydają się dość malutkie. Może do wrażeń z hamowania BiTDI dochodzi jeszcze sama masa auta. Ja nie mam ani 4Motion ani ciężkiego diesla więc, myślałem, że efektywność względem BiTDI byłaby wyższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda RS też ma chyba tarcze hamulcowe tej średnicy co BiTdi, a jest znacznie lżejsza, pamiętam na jeździe testowej że trzeba było ostrożnie wciskać pedał hamulca bo samochód stawał jak wryty i nerwowo spoglądałem w lusterko wsteczne czy ten co jedzie za mną zachowuje bezpieczny odstęp ;)

Dla dynamicznej jazdy piękna sprawa ale na codzień jeżdżąc z rodziną może być to dla nich uciążliwe ;) jeśli preferują płynne przemieszczanie się po drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Octavia RS ma takie jak BiTdi wieksze tarcze jak nie 350mm, w garazu stoi obok mnie, tarcza wypelnia cale kolo 17ke pozatym ma inne znacznie wieksze zaciski niz w passatach. Tarcza slabo wyglada w 18kach a w 19 to juz ginie zupelnie...ale do skutecznosci hamowania nie mam zadnych zastrzezen, hebel jest naprawde mocny i skuteczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg ETKA, w Octaviach 2016 z przodu montują tarcze 276, 288 i 312mm tak jak w Pasku.

340mm jest w RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jakie macie zdanie o klockach ceramicznych? Zgodziłem się już, że nawet fabryczny układ hamulcowy w B8 bardzo dobrze działa, ale wkurza mnie nieustannie jak po kilku hamowaniach, czyściutkie przed chwilą (głównie przednie) felgi są szare i matowe od pyłu.

Zastanawiam się czy są takie klocki, które nie pylą, ale jednocześnie zachowują przynajmniej taką samą jakoś hamowania (jak fabryczne) zarówno w deszczu jak i na suchym, bez dodatkowego rozgrzewania itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego odpuść sobie "ceramike". Żeby auto dobrze hamowalo to klocek musi sie ścierać a co za tym idzie pylić. Chcesz poprawić jakosc ori hamulców to wrzuć tarcze OZ albo OZ Sport + klocki Ferodo DS i zobaczysz roznice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego odpuść sobie "ceramike". Żeby auto dobrze hamowalo to klocek musi sie ścierać a co za tym idzie pylić. Chcesz poprawić jakosc ori hamulców to wrzuć tarcze OZ albo OZ Sport + klocki Ferodo DS i zobaczysz roznice :)

Nie prawda.

Miałem w bmw 3 e91 klocki ATE Ceramic i pyliły znacznie mniej niż te w passacie którego mam teraz.

Jak tylko zjade klocki wymianiam na ceramiczne ATE bo mam je sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, tylko pytanie czy jakość hamowania nie spadła, w szczególności przy mokrych lub zimnych klockach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie prawda.

Miałem w bmw 3 e91 klocki ATE Ceramic i pyliły znacznie mniej niż te w passacie którego mam teraz.

Jak tylko zjade klocki wymianiam na ceramiczne ATE bo mam je sprawdzone

 

A umiesz czytac ze zrozumieniem? Przeczytaj jeszcze raz co napisalem.

Dobry klocek musi pylić. ATE Ceramic moze i pylą mniej ale nijak się mają jakoscia hamowania do Ferodo DS.

Zreszta klocki i tarcze ATE sa przereklamowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem o upgrade w bitdi :)

 

340mm to bedzie to samo co golf r/s3/tts

 

nastepny krok to od ttrs/rs3/rsq3

 

mialem kiedys ttrs i byly hamulce wadliwe, byla akcja, tarcze szybko sie warpowaly :(

 

wiec proponuje tarcze 370mm nie kupowac od audi tylko alcon np

 

pytanie jest tylko od ktorego modelu zaciski itd da sie przykrecic najlatiwiej... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 340 z przodu oraz 310 z tyłu po 33 tyś skończyły się klocki, po różnych pomysłach i doświadczeniach z Zimermanem Ate i Ferrodo. Zdecydowałem się na żółte EBC po pierwszych 3 tyś mogę stwierdzić, że z 240 - 250 można hamować co najmniej 6 razy pod rząd i hamulec dalej jest a pamiętać trzeba, że tarcza jest już po pierwszych klockach.

W porównaniu do fabrycznych zdecydowanie lepiej, serwis sprzedaje klocki po 730 zł komplet EBC żółte 680 zł brutto.

ATE ceramic w granicach 350 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu będę rozeznawać temat przekładki hebli z RS3 370mm na forum 200+ kilka MQB jeździ z takim setupem i jest przekładka na zasadzie P&P

Spróbuje najpierw wymienić klocki bo po 2 hamowaniach z 200 robi sie miękko pod stopa :/

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez z nowego ttrs zamow carbony :)

 

daj znac i pics jak wyjdzie z rs3... czy to z nowego rs3 czy starego gen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po zabiegu wymiany przód 312 --> 340. Wszystko pasuje plug & play. Można przebierać w zaciskach od Passata, Superba, Octavii RS, Golfa GTI. Oprócz zacisków i jarzm potrzeba tarcz, klocków i osłon blaszanych. Całość zabawy 2800 z wymianą w ASO i kupnem nowych gratów z Allegro - tu np. są zaciski z Golfa GTI:

 

http://allegro.pl/vw-golf-7-vii-gti-performance-zaciski-klocki-i6592570009.html#thumb/3

 

na pierwszy rzut oka 340 od 312 można odróżnić tym, że ramię jarzma jest proste w 340, natomiast w 312 ma łuk dopasowany do piasty - widać to od zewnątrz.

 

Podsumowując zmianę - na pewno jest lepiej, ale nie aż tak dobrze jak w Octavii RS (mam też taki pojazd), gdzie staje on w miejscu. Niestety taka landara jak Superb, czy Passat potrzbuje trochę miejsca na zatrzymanie i tu faktycznie 370 byłyby ok, jednakże zimowe 18 by się nie zmieściły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takiego plana. Tarcze mam z mojego golfa 7R (wymieniłem na stoptecha) pytanie gdzie kupić nowe zaciski i osłony blaszane poza ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osłony dostaniesz w ASO za 100 PLN komplet, jak nie w VW to w Skodzie

ja zaciski i cały komplet z klockami i tarczami brałem od gościa z Bielska Białej, ale dogadaliśmy poza Allegro, więc go teraz nie namierzę...

zapłaciłem za to 2450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności