Skocz do zawartości
szylton

Tuning hamulców w B8 (Hamulce z TSI 280KM)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zalałem MOTULa 5.1.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto rozwiązanie miękkiego pedału przy pierwszym pompnięciu

zawór wilwood 4psi 

2psi było za mało 

teraz pedal twardy od samego początku :-P

20210817_172607.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i za ile kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://fmic.pl/uklad-hamulcowy/197963-wilwood-260-13783-niebieski-aluminiowy-zawor-cisnieniowy-hamulca-resztkowego-2-psi.html

i jeszcze takie 4 potrzeba https://allegro.pl/oferta/redukcje-do-manometrow-mosiadz-5684337327

mialem to w silniku wszystko robic ale za duzo roboty tamte rury sztywne zmieniac itd

w pic mam tak zrobione ze mozna to cofnac do stock w kazdej chwili, mozna to zrobic ladniej bez rurki miedzianej i zamowic przewody od pizza brakes ktore wkrecaja sie prosto w zawor od spodu

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam tych zaworków wilwood'a 4psi - ale w kraju brak ich dostępności. Ktoś ma może jakieś inne źródło niż to podane przez kolegę Suffeks. W podlinkowanym sklepie jest ich brak ... i raczej prędko nie będzie. Może jakieś sensowne zamienniki są u nas dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś coś znalazł to też jestem chętny na parę tych zaworków.

Może jakieś grupowe zamówienie razem z forum np Superba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamawiam w sklepie Tomson. Cena 139 zł i czas oczekiwania minimum 6 tygodni. Jak się szybko zdecydujesz to mogę zamówić 2 dodatkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pytałem w Tomsonie  - dostawa nie wcześniej niż 3 tygodnie

Zapytałem bezpośrednio w Wilwood'zie, gdzie skierowano mnie do dwóch sklepów w UK, jednego w NL i jednego w PL (namiary poniżej)

 

Rally Design Ltd. -  www.rallydesign.co.uk/ - 43,00 GPB z wysyłką do Polski (przy aktualnym kursie wychodzi jakieś 112PLN / sztukę)

Demon Tweeks - www.demon-tweeks.co.uk

Hendriks Motorsport - www.deautosportshop.nl/

Pizza Brakes

 

Edytowane przez Deo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja. Zaworki zamontowałem na sztywnych przewodach zaraz za wyjściem z komory silnika do nadkoli. Całość chowa się ładnie za plastykowymi nadkolami. Całość jest zamontowana na sztywno - nic nie ociera.

Polecam. W końcu skok hamulca jest taki jak być powinien.

20210929_153652.jpg

Edytowane przez GRENEK9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak odczucia? 

Nie jest tak, że przez to że zaworki nie pozwalają się mocno cofnąć płynowi do zbiorniczka to będzie mocniej zużywać heble? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczucia jak najbardziej na plus.

Jeżeli chodzi o zużywanie się klocków to będę obserwował. Na chwilę obecną nie mam odczucia iż hamulce się blokują przy odpuszczonym pedał. Wydaje mi się iż 4 psi to  na tyle małe ciśnienie iż nie ma ono wpływu. Te zaworki są również w wersji 10 psi. Nie wiem jakie jest ciśnienie w układzie hamulcowym, ale wydaje mi się iż na poziomie ok 1000 psi. Więc te 4 nie powinno mieć wpływu na tarcie klocków w szczególności że zaciski z Macana miały pewną bezwładność.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GRENEK9, przewody zamawiałeś nowe na wymiar czy przerabiałeś fabryczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewód oryginalny przeciąłem i zarobiłem końcówki.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w 240 też są tarcze 340. Ogólnie jak masz już coś robić z heblami to załóż Big brake z zaciskami macana i tarcza 370 i dopiero można to nazwać hamulcem. Dla mnie 340 jest słabym wyjściem bo nadal to jest jeden tłoczek i słabo hamuje. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WooojaS, tylko my tu rozmawiamy o zestawie z Porsche Macana zacisk 4 tłoczkowy + tarcza 345mm (a przynajmniej ja taką mam wsadzoną) ;)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co konkretnie te zawory Wilwood dają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2021 o 12:39, suffeks napisał:

Hej, jak tam DBA po roku? Zadowolony? Chcialbym dowiedziec sie tez jakie masz klocki, i czy nie piszcza - slyszalem ze t3 potrafia byc bardzo glosne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie odnośnie wymiany zestawu hamulców z wersji Passata 2.0 TSI 220KM 312mm/300mm na wersję 280KM 340mm/310mm (komplet przód/tył - zaciski, jarzma, tarcze, osłony):

1. Czy występuje zjawisko miękkiego/zapadniętego pedału hamulca?

2. Czy pompa hamulcowa, ewentualnie jakieś inne podzespoły układu hamulcowego są różne?

3. Czy po wymianie trzeba zmieniać ustawienia parametrów pracy ABS, ESP, pompy hamulcowej, ew. innych sterowników?

4. Jak wygląda kwestia homologacji hamulców po takiej zmianie np. pod kątem ubezpieczenia/zdarzeń losowych?

Ewentualne inne uwagi Użytkowników po takiej modyfikacji mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności