Skocz do zawartości
szylton

Tuning hamulców w B8 (Hamulce z TSI 280KM)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Inferno

Przepraszam że zapytam ale czy ten -grossglockner to jakaś mekka sprawdzania hamulców ?

To jakis wyczyn tamtędy przejechać ?

Trochę nie rozumiem gość zajeździł hamulce i tyle, mocna dynamiczna jazda w ciepły dzień i zajedziesz każde oprócz ceramicznych.

Ale żeby za Grossglockner odrazu obrażać że małe umiejętności itd... to przesada.

W motocyklu mam zacisk M50 Brembo to wysoka półka układów hamulcowych, zestaw klocków jestem w stanie zajeździć w kilku okrążeniach na torze kartingowym. Nikt mnie nie obrażał, na krętej drodze w Bieszczadach tez zupełnie nie widzę potrzeby Grossssslookkenererereterefere

A kto jeździ zgodnie z przepisami niech pierwszy rzuci kamieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że zapytam ale czy ten -grossglockner to jakaś mekka sprawdzania hamulców ?

To jakis wyczyn tamtędy przejechać ?

1. Tak - link kilka postow wyzej

2. Tak/Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
1. Tak - link kilka postow wyzej

2. Tak/Nie

 

Sorry to było pytanie z olbrzymią dozą ironii, jakoś to Twoje "tak" mnie nie przekonuje. Jest wiele wymagających tras dla hamulców, może to najbardziej wymagająca po jakiej Ty jechałeś ale na pewno nie najtrudniejsza. Tez jeżdżę po Świecie.... nie jesteś jedyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tarcze z tyłu ma 2.0TSI 220PS a jakie 280?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 280 km sa minimalnie wieksze ale sa wentylowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

280ka tył ma 310 jak dobrze kojarzę wentylowane

220 zdaje się ma 300 bez wentylacji

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma bitdi z hamulcami 340mm to pasuja tarcze od clubsporta wiercone i waza mniej kazda o 1kg, chyba te tarcze sa opcja na nowym golfie R. numer czesci to 5Q0 615 301 C, kosztuja tylko 170zl wiecej od tych zwyklych (para). klocki zmienilem na hawk hps 5.0. a jak ktos robi upgrade z mniejszych to juz lepiej wziac te

5soHGvK.jpg

Edytowane przez suffeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, suffeks napisał:

jak ktos robi upgrade z mniejszych to juz lepiej wziac te

polecam obejrzeć to wcześniej :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiercane to tylko, a może i aż - wygląd

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe zaciski z Golfa 7R - nie montowane gdyby ktoś potrzebował. Pasują P&P do passata i innych MQB. Sam takie posiadam i różnica jest na plus. Dodatkowy atut - wchodzi w felgę 17'' nawet.

Edytowane przez vahu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie -> czy na 340 kola 17 wchodzą  ?

Edytowane przez dirve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę że temat ucichł więc podnosze. 

Bitdi - widzę że nie ma sensu zakładać 340 bo dużej różnicy nie ma a znów na 370 nie założę zimowej 17"... I jak tu żyć? 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem 356mm na przód i 335mm na tył - gitarra :)

felga 18 wchodzi, felga 16 nie wchodzi - 17" nie mam jak sprawdzić ...

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enriquez ja to bym się z Tobą chętnie spotkał, gdyz też z łódzkiego jesteś. A że widzę że udzielasz się w różnych tematach to byś mi powiedział parę rzeczy. Ja właśnie mam 17 seryjne zimowe to można sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No możemy się zgadać. Tak to mniej więcej wygląda: 

image.png.3c6387764996b9f0835d8d7c661f3dad.png

Felga 17 może być jednak kłopot ... poniżej felga 19"

image.png.024d416b5ae8d4501743f8e5a9d8269d.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2019 o 15:32, enriquez napisał:

ja założyłem 356mm na przód i 335mm na tył - gitarra :)

felga 18 wchodzi, felga 16 nie wchodzi - 17" nie mam jak sprawdzić ...

 

A co to zł założyłeś ...?  Bp takie rozmiary to ma audi S3 chyba jeśli się nie mylę ??

Na alledrogo ten koleś z bielska białej ma pełno gadżetów , tylko skoro 340 mm wymięka to co zakładać ....?

B562EC4B-3B98-45EB-8202-CA94AD6036F7.png

60C90698-31FF-4BF2-AA8D-0581BDE1B78C.png

5A1A86CC-554F-4099-AFD4-C961276E53C6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Na tył jest to produkt WRK Brakes - customowy - nic takiego samodzielnie nie dobierzesz - najbliżej jest tarcza z Phateona, ale ona również wymaga modyfikacji. Produkt WRK to aluminiowy dzwon, skręcany z rotorem. Zaciski z 280 KM (czyli do tarczy wentylowanej 310 mm) z dystansem. Klocki standard EBC Yellow. Nikogo nie chcę namawiać, bo to nie są tanie rzeczy (tył to 2200 netto, jeżeli mamy swoje zaciski od 280). Ja przećwiczyłem już dużo zestawów począwszy od fabrycznego 312/300 poprzez 340/300 następnie 340/310, później 350/310 aż do dziś 356/335. Mam do sprzedania mój poprzedni set 350 mm 4 tłoczek brembo z Mercedesa z adapterami na przód i przewodami HEL- jak ktoś zainteresowany to pisać, prześlę fotki. Tył wygląda tak:

image.thumb.png.24f9d995b3b05bd2aacd943a69383bea.png    image.thumb.png.27ad07f655a2b49db44dcd8915b764a0.png

 

Co do sprzedawcy z Bielska - trzeba pamiętać, że produkt jest używany. Nawet tarcze, wyglądają na nowe, ale tak naprawdę nowe nie są, tylko są pomalowane z jakiegoś samohodu potestowego. Tak przynajmniej było w moim przypadku - tarcze musiałem wymienić na fabrycznie nowe bo zwyczajnie drgały. Same zaciski natomiast jak najbardziej OK. Klocki zdaje się też dorzuca nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://sidmotorsport.pl/pl/hamulce/103461-tarcze-hamulcowe-dba-4000-series-xd-przod-340x30mm.html 

tutaj jest sporo tych WRK 

no rzeczywiście cena zacna ??‍♂️

To chcesz powiedzieć ze żadna w wymienionych opcji nie zadowoliła Cię .... dopiero WRK ....???

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Enriqez a Ty masz jakieś zaciski u siebie na przymiarki? Bo jak pisałem chce u siebie coś polepszyć ale felge Max 18miec. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności