Skocz do zawartości
czarny0531

Naprawa lewarka zmiany biegów passat b5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem poprawić precyzyjność lewarka zmiany biegów i wymienić kilka części. Auto to Passat b5 Fl z 2001r 1,9 130KM AVF. Do wymiany mam koszyczek w mechanizmie odpowiedzialny za wduszanie dźwigni podczas włączania wstecznego, końcówkę na skrzyni przykrytą czerwoną gumką i łącznik aluminiowy odpowiadający za wbijanie biegów 1,2 5i 6 czyli jak trzeba przechylić lewarek w lewo lub prawo ( jak ten łącznik w ogóle się nazywa). Gdzie można zakupić takie zestawy naprawcze ( poza serwisem). Głownie interesuje mnie Allegro ale nie wiem jak to się wszystko nazywa szukałem koszyczek, gniazdo, cięgno jak bym nie nazwał to nie to co poszukuje. Byłbym wdzięczny za podpowiedzi lub podania numerów seryjnych po których dojdą w sklepie o co mi chodzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to juz przerabiali ludzie. Zobacz temat od kolegi Vipeeerek, tam znajdziesz odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci też wymienić czop kulisty: 893711118E oraz podkładkę kulistą 8D0711279. To jesteś sobie w stanie samemu wymienić bez żadnej pomocy. Od 2001 roku czop kulisty już zdążył się wytrzeć. Nie zapomnij obficie wysmarować czop jak i podkładkę smarem ;) Enjoy!

 

A, dodam jeszcze że podkładkę kulistą (na allegro zwana jako tulejka lewarka) kupiłem w ASO (około 30pln) - taniej niż na allegro (45pln + koszta przesyłki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi z wymianą nie ma problemu żadna filozofia jeszcze tylko podpowiedzcie mi jak nazywa się ten poprzeczny drążek co aluminiowy z jednej strony do cięgna z drugiej do skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na foto i napisz który nr:

drazek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje ten poprzeczny który przykręca śruba z numerem 34 nie jest on osobno numerowany. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam potrzebuje ten poprzeczny który przykręca śruba z numerem 34 nie jest on osobno numerowany. Pozdrawiam

Rzeczywiście nie jest numerowany.. w takim wypadku chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby dobranie tego na szrocie z passatami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nic innego mi nie zostało jak zakup a aledrog :-) całego kompletu bo jest dużo tańszy jak pojedynczo a w jakim stanie to małe ryzyko. Pozdrawiam dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W skrzyni 6 biegów musisz wymienić to: 8D0798151

Cena w ASO coś 70zł.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/124024-Zestaw-naprawczy-mechanizmu-zmiany-bieg%C3%B3w-8D0798151

Jest to zestaw naprawczy, tylko za które biegi konkretnie odpowiada? ponieważ ja mam problem z wstecznym, bardzo ciężko wchodzi? czy wystarczy wymienić to i będzie po sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to zestaw naprawczy, tylko za które biegi konkretnie odpowiada? ponieważ ja mam problem z wstecznym, bardzo ciężko wchodzi? czy wystarczy wymienić to i będzie po sprawie?

 

Ten zestaw naprawczy poprawia luzy na lewarku. Jeżeli Twój problem ze wstecznym jest spowodowany przez zbyt duże luzy to uważam że poprawi jego "wbijanie". Inna bajka gdy przyczyna kłopotów ze wstecznym znajduje się w samej skrzyni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki zestaw do skrzyni 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest taki zestaw do skrzyni 5?

 

Zestaw naprawczy jak dla mnie jest jeden i ten sam dla każdej skrzyni manualnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrzyni 5 biegowej jest inny układ miechanizmu (cięgien) niż w skrzyni 6 biegowej tak samo jak trawers pod te skrzynie . Jest jeden wyjątek w b5 z 2000r.w silniku ATJ jest skrzynia 5 biegowa z takim samym układem sterowania i budową zewnętrzną jak skrzynia 6 biegowa . Wychodziło tak fabrycznie i tylko raz się z tym spodkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności